Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu cred ca e vreo problema. ai grija la alimentatie. renunta, pe moment, la alimentele care te pot balona: varza, fasole, prajeli, afumaturi etc. Daca obisnuiesti sa bei cafea, fa o scurta pauza de cateva zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gadea, mergi bine. asta cu homeopatul e de fapt altceva, e ca si cum ai tine post respectand calendarul ordodox.

eu recomand postul celor nu steatoza.

 

lynch ce mai conteaza ca e nash sau nu, e clar ca ai ficatul galbejit, si crede-ma ca nu-l inrosesti asa usor si repede, retineti ca toti cei cu steatoza aveti (am si avem) in primul rand probleme de metabolism (nu pentru ca ficatul este organul esential in metabolizare si ca steatoza induce ea insasi dislipidemie si hiper glugoza nocturne, dar efectul este cu autorevers)eu cred ca si steatoza o provoaca un virus hepatic inca nedescoperit, un G, H, generic, viremiile actuale insa sunt zero pe cobaiul de mine, cele cunoscute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai schimba doctorul/spitalul in acest caz. este si babes, bals mergi la toate pana te repari.

baga-ti pastila aia cu cam sa te vada indoor, poate esti gravid na,,,he he (endo se cheama)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai schimba doctorul/spitalul in acest caz. este si babes, bals mergi la toate pana te repari.

baga-ti pastila aia cu cam sa te vada indoor, poate esti gravid na,,,he he (endo se cheama)

 

nu am gasit pe nimeni sa-mi spuna daca a suferit de asa ceva in cat timp ia trecut sau ce tratamente face

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"nu am gasit pe nimeni sa-mi spuna daca a suferit de asa ceva, in cat timp ia trecut, sau ce tratamente face"

= uite ca sunt eu unul.

sufer de asa ceva (se numeste nash). nu trece niciodata. tratament nu exista.

e bine insa sa treci la musulmani, adica sa uiti de porc sau daca nu poti macar sa ti posturile ortodoxilor chiar de esti ateu.

esti unul dintre aceea cu ficat de esenta moale, de plastelina, la care chiar si o bere este o otrava indusa, nu mai zic de-un vin sau o tarie. unul care va avea curand HTA, dislipidemie iar mai tarziu diabet (unul ciudat cu valori de 140 matinal dar cu hem glic sub 6, specific faptului ca nu diabetul a ingrasat ficatul ci ficatul se goleste de zahar noaptea), unul care nu prinde 75 ani dar poate trece de 65. stiu, nu esti vinovat cu nimic de asta, e soarta pur si simplu, asa esti genetic, veriga slaba (ca si mine).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut un caz in studiu, foarte tare.

este posibil ca un om sa sufere de mai multe afectiuni.

tipul acesta avea dureri ca si tine.

initital si-a scos apendicul (a mers direct la chirurg, la whiting)

apoi si-a taiat praporul, operatie de iernie, tot acolo.

dupa 2 operatii avea aceleasi dureri initiale.

ere legat si de ce manca, abia dua asta m-a contactat, dupa ce l-a scopit de 2 ori, si s-a pus pe regim.

durerea era de la fiere, i-am zis sa nu se mai taie iar.

revenind la tine, durerea poate fi de la multe "surse", dar nu te taia si tu de n ori pentru a gasi cauza.

ma bucur ca sti de gluma si nu m-ai injurat ca vorbesc mai arhaic cu tine, mersi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×