Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu unde vezi filmele astea vechi, le imprumuti pe videocasete sau ai vreun canal TV dedicat?

 

Canalul se cheama TCM = Turner Classic Movies si 24/24 sint prezentate filme vechi si foarte vechi.

 

AMC = American Movie Classics este un alt canal doar cu filme din cele mai variate 24/24 dar classice.

 

Daca pierd ceva din film, o pot recupera putin mai tirziu ca se repeta destul un film sa aibe parte fiecare om la vizionare indiferent de ce tura lucreaza, zi sau noapte.

 

Platim cablul TV cu inter-net cel mai rapid si telefon pe o factura, o firma ne asigura toate astea de super calitate ca parte din Visul American!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul film vazut este The Bucket List si vi-l recomand e a 5-a oara cand l-am revazut si mi-a placut la nebunie. E unul din filmele mele favorite care le-as urmarii la nesfarsit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cheyenne Autumn (1964) = Toamna Cheyenilor cu James Stewart, Edward G. Robinson, Richard Widmark, Carroll Baker, Ricardo Montalban, Sal Mineo, John Carradine, Karl Malden,

Ben Johnson

 

 

Filmul urmareste calatoria, de-a lungul a 2000 km, a unui trib de indieni cheyenne, care evadeaza din rezervatia in care au fost inchisi, pentru a se intoarce pe pamantul unde s-au nascut. Povestea e relatata atat din punctul lor de vedere, cat si din cel al capitanului de cavalerie trimis pe urmele lor, care incearca sa-i inteleaga si sa impace cultura albilor cu cea a indienilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×