Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru cine nu l-a văzut încă, The Accountant e pe Netflix 

Eu l-am revăzut cred că a 4-a oară și tot bestial mi se pare 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3000 de ani de dorința

Vă recomand să nu vedeți trailerul înainte pentru că eu l-am văzut și am anticipat finalul, mi-aș fi dorit să nu îl știu 

O poveste care reușește să te facă să simți atmosfera de poveste.

De câteva ori mi-a tăiat respirația, și după tăcerea din cinema cred că nu am fost singura

Încă un motiv să vedeți filmul : Tilda Swanson și Idris Elba care mereu au știut să își aleagă biiiine filmele și rolurile.

Editat de Ven
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trenul asasinilor/ Bullet train

Acțiune și comedie aranjata într-un stil original, o parodie și totodată un omagiu adus filmelor japoneze cu asasini cu săbii, plus mi-a adus aminte de 3000 de ani de dorința pentru că una doua începea cineva să spună o poveste. Povesti mai diferite, cu sânge, morți și alte ingrediente frumoase.

Recomand, puteți vedea trailerul, filmul e mult mai bun decât se vede in trailer 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o noapte am vazut un film rusesc, insa era pe un canal oferit gratuit si nu aveam cum sa caut titlul ca disparea!!!   Am observat cat de mare este diferenta intre ce mai vad si ce a fost acea pelicula.   O femeie avea o fata si nepota cauta munca de servitoare prin case MARI.  A gasit la un barosan, dar nevasta o trata pe "interna" nu pe termeni comunist, ci de proasta numai ce era.   Era tiplul de femeie care cand s-a maritat cu unu din Securitate, ea fiind o taranca,  deja se simtea Mare Doamna!!!   Promovea doar prostia, nu cred ca in cinematografe facea 2 bani filmul.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acolo unde cântă racii

Un fel de Coliba unchiului Tom, doar că în loc de un bărbat negru e o fata alba și valoarea artistica e meh

Puteam sa nu îl văd 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Ven a spus:

Acolo unde cântă racii

Un fel de Coliba unchiului Tom, doar că în loc de un bărbat negru e o fata alba și valoarea artistica e meh

Puteam sa nu îl văd 

 

Zici că nu merită? Eu am citit cartea și nu aș da banii degeaba ca să văd un film mediocru. Cartea e bună, deși, dacă mă gândesc bine, nu știu dacă e chiar realistă, pare o poveste. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×