Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hentai is yuki :spiteful:) lol dar si mie imi plac serialele echi, shojo, shouen etc

dar top 10 sunt:

Death note (manga/anime)

Claymore (manga/anime)

Bleach (manga/anime)

Naruto Shippuuden (manga/anime)

Elfen lied (manga/anime)

Nana(manga/anime)

Lovely complex (manga)

Absolute boyfriend (manga)

Ceres celestial legend (manga/anime)

Paradise kiss (manga/anime)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh...unde-i hentai hai sa zicem si yaoi :D :P

si in afara genului vreau sa recomand desenul Angel Heart.nu-i prea cunoscut iar eu am dat peste el din greseala dar m-a impresionat mult.il recomand mai ales celor mai "familisti" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai folositi si creioane. Si ce daca sunt schite..tot aia e. Lasati paintu si toate prostiile astea ca e greu sa desenezi cu ditamai mouseul in mana. Sau cei de bani gata si cu talent spuneti'le parintiilor sa va cumpere "pen table" ( este un accesoriu it ce iti permite sa desenezi direct pe calculator fara mouse) cautati si pe google ca nu va doare mana.

 

Daca nu stiti de unde sa incepeti intrati pe www.animedrawcentral.com si intrati la forum. Acolo este un chat pentru desenatori care v'ar putea sa va fie indrumatori. (pentru cei care stiu engleza la greu. Restu invatati engleza)

Editat de DevilMayCry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pey animeul mew preferat e Naruto :)

http://photobucket.com/group/image/sasuke/...OO/_sasuke_.jpg aa sh qm se pun poze? :lol2: is tacanita jtiu...dar chiar vreau sa aflu!

 

 

nice...u ai desenat aia?

 

nu va rezumati doar sa va uitati la seriale anime...incercati sa si desenati...nu e asa greu cum pare.....daca stiti de unde sa incepeti totul e OK. Pt cei care vor sa incerce sa deseneze si nu stiu de unde sa inceapa va dau un exemplu: cautati pe google: "how to draw anime head" si va uitati pe acolo ca e imposibil sa nu gasitit ceva util. Eu asa am inceput. Si va mai trebuie un indrumator. pentru cei care stiu bine engleza intrati pe www.animedrawcentral.com si dati la forum. Acolo este un chat pentru desenatori. Va puteti face un cont si sa postati desenele pe un topic, iar cei de acolo va pot spune unde sa mai lucrati. Mult noroc!

 

 

 

 

 

Daca vreti sa mai vorbim, idu-l meu de mesenger este: why_not9308@livemessenger.com (eu folosesc Live mesenger....rareori intru pe yahoo)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×