Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu cand desenez anime incep cu capul..dar asa fac tot timpul nu conteaza ce desenez portret/caricatura/anime tot timpul incep cu forma fetei

latest drawing Dante and Vergil chibi style

vezi ca ai facut o greseala..defapt mai multe: 1. la chibi nu se deseneaza gatul

2. capul trebuie sa fie mai mare decat corpul (nici exagerat) si nu trebuie sa aiba forma normala de V...de obicei se foloseste cercul sau un patrat cu marginile rotunjite

3. mainile nu trebuie sa fie rigide, la chibi mainile se deseneaza ondulate sau drepte depinde de starea acestuia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac mult animeurile preferatele mele ar fi multe dar am sa incerc sa ma limitez :good:

Pai i primul rand imi place, ador, iubesc, poate chiar am o obsesie pentru animeul Death Note...lam vazut de foarte multe ori si pe net si la tv(si acum il vad in realuare la tv a mia oara 8) ) ) si tot nu ma mai satur de el...este genial si il recomand si celor care nu sunt fani anime.Cu siguranta originalitatea povstii, conturarea atat de buna a personajelor, grafica, coloana sonora va vor face sa-l urmariti pana la sfarsit.Are 37 de episoade nu sunt chiar multe dar merita...chiar merita...este vorba despre lupta intre 2 genii...e minunat felul in care fiecare dintre cele doua personaje principale incerca sa-i anticipeze miscarile celuilalt(pentru ca unul era criminal si celalalt dedectiv)...mai multe nu spun daca va intereseaza wikipedia search am uitat sa mentionez ca este si un anime SF aaa si -au facut si filme dupa el ; )) o da mereu cand vorbesc de Death Note nu ma mai pot controla scuzati-ma, va rog!

Mai imi place si Le portrait de petit Cossette nu stiu daca e bine cum am scris stiu ca asta e denumirea originala dar desi nu prea stiu eu franceza e cam gresit scris..in fine animeul este un ova impartit in 2 parti(fiecare parte dureaza deci cam 40 de min parca...nu mai stiu sigur l-am vazut acum un an)este cam horror si bloody..este vorba este fantoma unei fete, Cossette care apare intr-un pahar venetian si o poate vedea numai un baiat pe nume Eiri Kurahashi care va vedea in pahar chiar si secvente din viata fetei.Va avea parti chiar cu mult sange dar asta chiar ii da farmec...e un anime foarte reusit.

Imi place foarte mult si Naruto un anime plin de actiune, aventura, are si faze comice chiar memorabile as putea spune urmareste o idee nu chiar originala dar sunt bine imbinate:actiune cu amuzamnetul si chiar si cu scenele dramatice.

Abia astept sa vad ce final are pentru ca seria e inca on going so va trebui sa mai astept pana sa vad cum se va termina...

Paradise KIss un alt superb...e realizat cu delicatele si finete si aici ma refer in special la grafica, in anime fiind vorba despre moda...o fata care dintr-o studenta foarte buna dar care invata fiindca era pusa de parinti, nu facea ceea ce-i placea, ajunge sa cunoasca niste designeri de moda care o vor ca model pentru creatiile lor...mai intervine si o poveste de dragoste foarte dragut conturata....de asemenea personajele sunt si ele conturate foarte bine si ideea este destul d originala.Chiar il recomand cu caldura...

ehhh....cam acestea ar fi animeurile mele preferate aaaa si era sa uit de Air Tv...un anime exceptional din 2005 care are la baza o legenda japoneza...un inger reincarnat in trupul unei fetite...actiunea este plictisitoare la inceput(sau ma rog asa pare.. insa de la episodul 7 pur si simplu ma captivat enorm de mult seria avdn 12 episoade)

 

that's all I swear :lol2:

Editat de Royal__blood

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca tuturor va plac animeurile.

 

De aceea hai sa vorbim despre ele.

 

Mie imi plac urmatoarele animeuri(le pun dupa ordinea in care imi plac):

1.Digimon Frontiera(nu stiu cum,dar imi place mai mult decat Naruto!

 

2.Naruto

 

3.Full Metal Panic!Fumoffu?

 

5.Bleach(facut de cei care au facut Naruto)

 

6.Pokemon diamant si perla

 

7.Kioro-chan

 

8.Full Metal Alchemist- In cautarea pietrei filozofale

 

9.Inuyasha

 

10.Yu Yu Hakusho

 

Care e topul vostru de animeuri preferat?

:aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DevilMayCry

Bleach

Blood+

HellSing

Full Metal Panic! Fumoffu?

Full Metal Panic!

Spirala

Naruto

Full Metal Alchemist

si cam atat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac animeurile (urmatoare):

 

-Inuyasha

-Naruto(dar nu prea,doar Sakura)

-Pokemon Diamant si perla

-etc...

 

 

Intrati ,va rog pe i-dul meu de mess?:

 

ioana.valentina98

 

Va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place

1.CHRNO CRUSADE

2.DEVIL MAY CRY

3.ROSARIO+VAMPIRE

4.NARUTO

5.DEATH NOTE

6.INUYASHA

7.FULL METAL PANIC

8.FULL METAL ALCHEMIST

9.KALEIDO STAR

10.POKEMON+DIGIMON :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×