Sari la conținut
Forum Roportal
L&M

Site-urile matrimoniale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai mari sau mai mici, mai complexe sau mai simple, site-urile de dating/matrimoniale se gasesc fara un efort prea mare. Cautare dupa diferite criterii, sisteme de alerta, profile ce seamana a CV-uri, toate au rolul de a te ajuta sa gasesti "perechea ideala".

Dar asta numai la suprafata.

De fapt, cautarea pe astfel de site-uri este ca pescuitul: nu stii niciodata daca "musca" ceva si nici ce o sa "muste".

Nu stiu cati au avut succes accesand astfel de site-uri pentru ca eu nu, tot ce primesc sunt mesaje in engleza, parca turnate pe sablon de la useri mai mult sau mai putin dubiosi.

Si pun intrebarea: Chiar se poate gasi dragostea on-line sau este doar o alta iluzie a internetuleui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cati au avut succes accesand astfel de site-uri pentru ca eu nu, tot ce primesc sunt mesaje in engleza, parca turnate pe sablon de la useri mai mult sau mai putin dubiosi.

Si pun intrebarea: Chiar se poate gasi dragostea on-line sau este doar o alta iluzie a internetuleui?

Mai devreme sau mai tarziu fiecare site de matrimoniale e invadat de masculi feroce care considera ca daca esti femeie si ai pus o poza la profil e motiv suficient pentru a te intreba "Si zi... te fu*i?" La scurt timp dupa asta majoritatea tipelor renunta la site (desi sunt unele care incearca sa-i ignore). Si astfel se ajunge la ceva in care nu sunt decat tipi cautand un "one night stand", profesioniste pescuind dupa clienti si persoane care nu au luat-o inca suficient de tare peste cocoasa.

 

Sunt sanse sa dai peste oameni de calitate... eu unul am cunoscut vreo cateva persoane de treaba, dar sunt si multe gunoaie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca din cauza "gunoaielor" fetele au retineri inainte de a raspunde unui mesaj. Insa si concurenta este mare. Conform ultimelor sondaje numarul femeilor il depaseste pe al barbatilor insa pe siteurile de dating numarul barbatilor fata de femei are o rata de 10:1. Unde sunt celelalte............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se poate. doar ca tre' sa ai:1. rabdare2. timp3. noroc...cam ca in viata reala. :P: :beach:
tu ai avut noroc? :yahoo:
Mai devreme sau mai tarziu fiecare site de matrimoniale e invadat de masculi feroce care considera ca daca esti femeie si ai pus o poza la profil e motiv suficient pentru a te intreba "Si zi... te fu*i?" La scurt timp dupa asta majoritatea tipelor renunta la site (desi sunt unele care incearca sa-i ignore). Si astfel se ajunge la ceva in care nu sunt decat tipi cautand un "one night stand", profesioniste pescuind dupa clienti si persoane care nu au luat-o inca suficient de tare peste cocoasa.Sunt sanse sa dai peste oameni de calitate... eu unul am cunoscut vreo cateva persoane de treaba, dar sunt si multe gunoaie.
foarte multe....siteurile de genul asta sunt de fapt case de toleranta cu perdea, fara lege,fara impozit,mai sunt unii are intra in anumite momente de "cumpana", dar ies dupa un timp.am intrat si eu pe un astfel de site, imediat dupa ce am divortzat,,,,,,,credeam ca este o solutie,dar nu este( cel putin asa cred eu)....te blochezi pe tastatura si vorbesti la telefon de ti se usuca gura,,,,si nu rezolvi nimicam avut 2 agatzauri acolo.....una care lucra la o banca din bucuresti si care imi spunea ca se simte excitata cand ma vede la volan ;) si alta cu care am iesit o singura data si am sunat un preten sa vina sa ma ia ( pretext cu munca)( avea 5 pisici si statea cu maica-sa si cu bunica-sa, care se bateau tota ziua) :bataita: au trecut 4 ani de atunci...m-au scos din baza lor de date :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu ai avut noroc? :bataita:

IHI ! :beach: :cry: ;) :P:

ba chiar as putea spune ca a dat norocul peste mine in asa hal incat era sa-mi fractureze neshte treburi. acu's si maritata cu norocul ala. :yahoo:

asa ca vorbesc din proprie experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
IHI ! :beach: :bataita: :cry: ;)

ba chiar as putea spune ca a dat norocul peste mine in asa hal incat era sa-mi fractureze neshte treburi. acu's si maritata cu norocul ala. :yahoo:

asa ca vorbesc din proprie experienta.

aha....initzial a dat norocu' peste tine sub forma de " rupe-n doua.....a"

ca ati ajuns pana aici...bravo voua ...viata lunga va doresc

dupa cat timp ai " gasit"?.. :P:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha....initzial a dat norocu' peste tine sub forma de " rupe-n doua.....a"

dac-o bagi pe asta din romana in romana...dau o bere. ca nu stiu ce sa raspund, sa musc sau sa rad... :yahoo:

 

ca ati ajuns pana aici...bravo voua ...viata lunga va doresc

dupa cat timp ai " gasit"?.. :bataita:

sa fie !

pfffff.... dupa vreo doi ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pun intrebarea: Chiar se poate gasi dragostea on-line sau este doar o alta iluzie a internetuleui?

Hai sa ma bag si eu in seama...eu cred ca cei ce ajung sa-si caute dragostea pe net,

sunt doar cei care neaga viata reala,inadaptatii incapabili de a-si infrunta interlocutorul

si de a-l privi in ochi....totusi ar trebui tinut pasul cu normalitatea....doar nu stai in fata ecranului luminos

seara de seara si astepti sa "pice" DRAGOSTEA......hai ca de prietenii mai poate fi vorba dar pana la dragoste

caleeeeee....lunga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

:bataita: acu ` la ce cautai tu solutie....sau mai bine: unde cautai tu solutie.... o fi... :yahoo:

Editat de simoneta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×