Sari la conținut
Forum Roportal
samoilaaa

dinozaurii adevarati sau falsi

Postări Recomandate

Ce este planul astral si care-i informatia? Oamenii au fost intotdeauna pe pamint. Sa fie raiul natura?

http://www.esoterism.ro/ro/planulastral.php

 

Din seria: Asa cred eu! :lol:

"Informatia" e ultimul raspuns pe care il poti obtine cand creezi o structura repetitiva bazata pe intrebarea: de ce?(asemeni unui copil). De ce creste iarba? Pentru ca e "programata" sa creasca. "Informatia" aia care dicteaza ierbii sa creasca este penru mine D-zeu. A nu se intelege ca D-zeu face doar iarba sa creasca :cry: El este, a fost si va fi pretutindeni si in tot. D-zeu a fost si in prima molecula care "a vrut" sa evolueze...

 

De unde stii ca oamenii au fost intodeauna pe pamant? Daca omul este o maimuta evoluata, cand anume a incetat sa mai fie maimuta si a devenit om, si ce a determinat schimbarea?

 

Raiul nu e natura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A incetat sa fie maimuta cind a inceput sa faca unelte. Iarba creste pentru ca primeste energie de la soare. Domnul tau a aparut ca raspuns simbolic, nu exista altfel. Sa revenim la dinozauri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe specii de animale se folosesc de unelte, spre ex cimpanzeii si chiar ciorile, ori noi oamenii avem ceva in plus :o:

De ce trimite soarele energie spre pamant? De ce nu cresc si pietrele? Eu cred ca adevarul nu poate fi dedus, ci simtit. Ratiunea chiar si a "celui mai inteligent animal" este limitata.

Cat despre dinozauri, dintodeauna am avut impresia ca nu au disparut :focus: Mereau am vazut o asemare intre T-rex si puii de la avicola :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca dinozaurii au existat!Multe animale din ziua de azi sunt urmasii dinozaurilor.Cum spuneau alti membri ai acestui forum,pasarile se trag din dinozauri.Pielea de la picioarele lor au fost si sunt in continuare asemanatoare solzilor.Crocodilii se trag din dinozauri de asemenea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×