Sari la conținut
Forum Roportal
samoilaaa

dinozaurii adevarati sau falsi

Postări Recomandate

preotii ortodocsi accepta existenta uriasilor in trecut. ei au murit cu totii la potop. (erau niste creaturi foarte rele ;) )

 

 

am vazut si eu documentarul ala, dar un lucru ma nelamureste: tot din acea perioada s-au descoperit si fosile de animale de aceasi dimensiune ca si cele din zilele noastre

 

asta a fost buna :o: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu trebuie sa dovedesc nimic,nici macar tie...pietrele astea au fost declarate ARHEOLOGIE INTERZISA

Ce face? ;) De catre cine? Cine a decis ca e arheologie interzisa? Unde s-a publicat oficial ca e :P "arheologie interzisa"? Eu n-am auzit asa ceva. Poate s-a declarat ca sunt falsuri, asta e altceva.

Nu inteleg de ce ma contrazici, cand poti cauta si singura pe internet argumentele si testele facute care au demonstrat ca sunt falsuri. Te las sa o faci.

Sau poti sa crezi in continuare ca sunt cine stie ce maaari dovezi ale unei istorii oculte a omenirii. Cum vrei tu. :doh:

Iar legat de desenele alea "de mare precizie"... :o: No comment. :rot:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce face? :cry: De catre cine? Cine a decis ca e arheologie interzisa? Unde s-a publicat oficial ca e :) "arheologie interzisa"? Eu n-am auzit asa ceva. Poate s-a declarat ca sunt falsuri, asta e altceva.

Nu inteleg de ce ma contrazici, cand poti cauta si singura pe internet argumentele si testele facute care au demonstrat ca sunt falsuri. Te las sa o faci.

Sau poti sa crezi in continuare ca sunt cine stie ce maaari dovezi ale unei istorii oculte a omenirii. Cum vrei tu. :cry:

Iar legat de desenele alea "de mare precizie"... :( No comment. :cry:

 

Dezamagitor...Nu pentru mine. Cateodata "Poate este" e mai sanatos decat "Sigur este!" sau "Sigur nu este"... Eu prefer calea lui Poate este...

In legatura cu Arheologia Interziza....nu mai lua toate de pe net :cry:

post-113158-1233397079_thumb.jpg

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu a creat pamantul in 6 zile,dar ganditiva ca El se afla intr-un alt plan astral sau cum s-o numi lumea superioara,in care timpul curge pe o alta axa de aceea 6 zile in planu ala astral pot insemna 4 miliarde de ani aici in lumea materiala.Deci or avut timp dinozaurii sa faca dinozaurei maai mici mult timp si bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
au existat dinosauri,Isus a fost un om normal,ca si noi,nu suntem singuri in univers...poate ca,in tumultul vietii,cautam intai raspunsuri,apoi punem intrebarile de rigoare.biserica are varianta ei,cu care si-a impus puterea.dar oamenii care gandesc mai profund decat li se induce de catre biserica,stiu ca Biblia de acum nu este cea reala si ca totul este atat de simplu si de uman,incat daca oamenii ar afla adevarul,lumea in care traim si toata istoria s-ar clatina din temelii.deci,credeti in voi,in gandirea voastra,nu in ceea ce vi se spune! pace! :flowers:

 

 

Cel mai bun si adevarat raspuns . Bravo ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Potopul a fost o inundatie, in urma ultimei glaciatii sau, mai recent, in Mediterana. Dinozaurii au disparut cu mult inainte, la ciocnirea cu un meteorit si din cauza vulcanilor, facind atmosfera irespirabila. Au supravietuit organismele mici si acvatice. http://www.geopolis-fr.com/art40-origine-vie-evolution.html

 

Pe atunci, omul avea o alta forma, Purgatorius. http://www.yrub.com/histoire/chronologie1.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt cam nedumerit in privinta existentei dinozaurilor

dupa cum bine stiti sunt 2 teorii in privinta evolutiei omului:

1.evolutia din maimuta

2.interventia unui Creator(Dumnezeu)

Acum dak ne luam dupa cea dea doua teorie dinozaurii nu au existat niciodata din cauza ca dupa cum bine stiu cei ce au citit Biblia oamenii sunt primele fiinte care au fost create pe Pamant

Ei bine akum astept niste pareri sunteti de acord ca dinosaurii au existat sau nu

Eu unu is nedumerit :o:

 

Apoi da-mi voie sa te dumiresc eu :lol2: :P :o: :P

"Necazul" tau are 2 surse:

 

1.Oamenii nu sunt primele fiinte create pe pamant!(dupa cum bine stiu cei ce au cititi Biblia). Oamenii au fost creati "ultimii" si nu pe pamant, ci in Rai.

 

2.Ai ignorat cea mai importanta teorie: A MEA!!! :cheer: :blink: :P

Din punctul meu de vedere uite cum sta treaba:

Dumnezeu a creat lumea si vietuitoarele, inclusiv dinozaurii, in 5 zile (diferite de zilele pe care le contorizam noi. Ar fi fost si greu sa nu fie asa, din moment ce pana in "ziua" a 4-a nu exista soare). Omul creme de la creme a creatiei divine avea resedinta stabila in Rai. Asta pana la incidentul cu marul, in urma caruia D-zeu a realizat ca omul e imperfect si nepregatit pentru a trai in livada sa, astfel incat l-a trimis pe pamant sa... sa evolueze. Mentionez ca omul nu avea trup initial, caci a fost facut dupa chipul si asemanarea Domnului, si prin urmare pentru scurta sa existenta pe pamant avea nevoie de o casa... un umil exemplar al unei speicii de maimute :o: (de aici si asemanarea intre adn-uri).

Dupa cum bine v-ati dat seama, teoria mea e de fapt o imbinare a celor 2 :) si sustine existenta dinozaurilor, daca mai era nevoie (oasele fosilizate sunt destul de convingatoare) :o: .

Editat de iepurasulrau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate explici si ce este raiul si acest zeu. Si ce faci de milioanele de ani in care organismele au evoluat de la cele simple aparute in apa?

 

Incerc sa explic ce cred :cry: . Nu spun ca e exact asa! Orice ipoteza este binevenita.

Raiul este planul astral :lol: :D :lol2:

"Acest zeu" este informatia care sta la baza tuturor elementelor;

Milioanele de ani le incadrez in cele 5 zile+ n (unde n este nr de zile petrecute de primii oameni in rai);

Editat de iepurasulrau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×