Sari la conținut
Forum Roportal
Mihai LEONTE

Mirajele albastre 2008...noul volum al poetului Mihai LEONTE

Postări Recomandate

deci astea trei is pretuite ca sa zic asa

:spiteful: restu` is nepretuite

mihai, sincer

ai relatii in primaria moldova noua ?

***

Cele trei volume mentionate au fost tiparite de o editura din Bucuresti cu retea de distributie.

Ce intelegi prin relatii?

Consiliul Local al orasului Moldova Noua are 17 consilieri, asa ca nu stiu cum poti avea relatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prin relatii in cazul asta leonte inteleg pe cineva care te cunoaste; faceti un barter

tu-ti saturi egoul -adica vanitatea de-a lasa ceea ce crezi tu ca-i nemaipomenit de extraordinar posteritatii, iar el isi satisface pofta de bani

facand un smen pe bani publici

bani pe care comunitatea ii putea folosi de exemplu sa angajeze un profesor de limba enleza la o gradinita

sau un profesor de desen

sa nu mai fie nevoie sa faca femeia de serviciu lectii de desen sau limba engleza cu copii de-o schioapa

sau sa mai angajeze un medic pe salvare

un pompier

etc

si io cu astea inchei

n-am scris pentru tine leonte(stii ca pe primul ministru bolsevic insarcinat cu propaganda l-a chemat LEONTE rautu ?)

am scris pentru tinerii astia

sa nu-si faca impresia -citindu-te ca ceea ce scrii tu chiar are o valoare anume

indiferent ce valoare-literara sau pur ca o informatie, drept pentru care esti "publicat"

vad si asta vreau sa scot in evidenta, ca in continuare atat la nivel central cat si la nivel local banii alocati culturii sant gestionati in continuare de sufle semidocte, sifonati la modul grosolan, avand drept rezultat asta :

promovarea unei pseudoliteraturi, pseudoculturi

in continuare iti spun ca n-am nimic personal cu tine

numai bine, si pace in lume

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prin relatii in cazul asta leonte inteleg pe cineva care te cunoaste; faceti un barter

tu-ti saturi egoul -adica vanitatea de-a lasa ceea ce crezi tu ca-i nemaipomenit de extraordinar posteritatii, iar el isi satisface pofta de bani

facand un smen pe bani publici

bani pe care comunitatea ii putea folosi de exemplu sa angajeze un profesor de limba enleza la o gradinita

sau un profesor de desen

sa nu mai fie nevoie sa faca femeia de serviciu lectii de desen sau limba engleza cu copii de-o schioapa

sau sa mai angajeze un medic pe salvare

un pompier

etc

si io cu astea inchei

n-am scris pentru tine leonte(stii ca pe primul ministru bolsevic insarcinat cu propaganda l-a chemat LEONTE rautu ?)

am scris pentru tinerii astia

sa nu-si faca impresia -citindu-te ca ceea ce scrii tu chiar are o valoare anume

indiferent ce valoare-literara sau pur ca o informatie, drept pentru care esti "publicat"

vad si asta vreau sa scot in evidenta, ca in continuare atat la nivel central cat si la nivel local banii alocati culturii sant gestionati in continuare de sufle semidocte, sifonati la modul grosolan, avand drept rezultat asta :

promovarea unei pseudoliteraturi, pseudoculturi

in continuare iti spun ca n-am nimic personal cu tine

numai bine, si pace in lume

***

Distinsule coleg,

Observ ,,nu ai nimic personal cu mine" doar ca ma PLEZNESTI cu sete!

Dupa parerea ta personala nu ar trebui sa scrie decat cei care stau in spatele birourilor redactionale.

Iar de tiparit numai cei cu multi bani. Orasul Moldova Noua are bani pentru toate, inclusiv pentru un volum de scrieri.

Despre mine scriu cei care ma inteleg si vad ceva in mine.

Iata ce scrie profesorul Claudiu VODA din Bucuresti:

***

UIMITORUL, Mihai LEONTE

 

Un om aproape uimitor, care s-a dezvoltat activ fiind plecat de acasă de la 13 ani. Interesant este că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

batrane-amical

Da-ti silinta si sintetizeaza si tu umpic . Ai observa ca n-am scris niciodata vis-a vis de scrierile tale inocente.

Am spus o singura data, atunci cand ai aparut ca ai o scriere de tip proletcultist.

Si atat.

Nu te-am mai citit de-atunci.

-sa citesc metafore de tip gazeta de perete, sau dare de seama in C.O.M , nu-i tocmai hobby-u meu.

Am observat ca publici pe banii comunitatii.

Si atunci te-am intrebat daca ai ceva relatii in primarie.

Sigur nu ai. De fapt ai fost chiar tu consilier.

Asa ca la o sedinta daca ai dat spatiul comercial de la gara unuia, de ce sa nu-ti dea la o alta sedinta si tie un fond de carte.

Banuiesc ca toate cu fentarea legii , ca nu stiu daca un consiliu local sau judetean au voie -in mod direct ,sa bage banii in publicare de carte daca aceasta nu-i memorialistica, documentar sau ghid.

Da` si aici am incheiat discutia.

Stiu ca dupa scara voastra de valori morale , nu te simti vinovat cu nimic.

Profesorul acela leonte nu te lauda foarte mult cum crezi tu.

In afara de "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
batrane-amical

Da-ti silinta si sintetizeaza si tu umpic . Ai observa ca n-am scris niciodata vis-a vis de scrierile tale inocente.

Am spus o singura data, atunci cand ai aparut ca ai o scriere de tip proletcultist.

Si atat.

Nu te-am mai citit de-atunci.

-sa citesc metafore de tip gazeta de perete, sau dare de seama in C.O.M , nu-i tocmai hobby-u meu.

Am observat ca publici pe banii comunitatii.

Si atunci te-am intrebat daca ai ceva relatii in primarie.

Sigur nu ai. De fapt ai fost chiar tu consilier.

Asa ca la o sedinta daca ai dat spatiul comercial de la gara unuia, de ce sa nu-ti dea la o alta sedinta si tie un fond de carte.

Banuiesc ca toate cu fentarea legii , ca nu stiu daca un consiliu local sau judetean au voie -in mod direct ,sa bage banii in publicare de carte daca aceasta nu-i memorialistica, documentar sau ghid.

Da` si aici am incheiat discutia.

Stiu ca dupa scara voastra de valori morale , nu te simti vinovat cu nimic.

Profesorul acela leonte nu te lauda foarte mult cum crezi tu.

In afara de "

Editat de Mihai LEONTE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×