Sari la conținut
Forum Roportal
AndreeaBD

Ce fast-food preferati ?

Evaluează acest topic

Fast-Food-ul preferat ! !  

44 membri au votat

  1. 1. Unde mancati cel mai bine ?

    • McDONALD'S
      9
    • KFC
      19
    • BURGER KING
      1
    • SPRING-TIME
      5
    • PIZZA-HUT
      2
    • - altele. . .
      8


Postări Recomandate

am votat mcdonalds. dintre toate fast foodurile subway e alegerea mai sanatoasa. la KFC nu manac din principiu, am fazut niste fimulete facute de PETA in care arata cum sunt crescuti puii in fermele KFC :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3372407515_4fdf559928_o_d.jpg

 

 

 

 

Pe gustul tuturor... Oribil, nu? :P

 

00018809.jpg

 

 

 

 

Americanii cuceresc o reduta :ok:

 

ir93847sta.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am votat altele,adica ACASA.

Numai ideea de FAST-FOOD(mancare facuta in graba)imi face greata.

Mananc des la restaurante unde am incredere,unde cunosc bucataria.Dar la fast-food niciodata.

Mi-e si groaza sa ma gandesc la rata obezitatii celor ce consuma fast-food,dar si mai groaza imi e sa ma gandesc la ce milioane produc cei cu acele fast-food-uri.

 

Sosul ala delicios de la KFC,cu usturoi,de poate prepara foarte sanatos acasa,nu dureaza nici 5 minute.

Dar da, e o moda cu fast-food astea ce scurteaza zilele omului cu ce?Cu promisiunea gustului.Nimic natural,nici macar cola sau fanta sau mai stiu eu ce,nu sunt originale acolo.Totul e esenta de cola,sprite,fanta...Cum erau acu 20 de ani sucurile alea la dozator,un polonic de sirop,restul sifon...

Si multe promisiuni si multi naivi.Sau lenesi.

Te cam grabesti cu judecata...nush cat de bine ai analizat problema...am vazut intr-un documentar cateva familii americane care mananca la fast-food > parintii lucreaza overtime, obositi nu mai au energia sa gateasca, au un nivel de trai scazut (adica de 2 dolari isi pot cumpara un meniu super-size la Mc, dar cu aceiasi suma nu pot sa-si procure legume/fructe/alimente din supermarket, i-ar costa mult mai scump...si in plus mai aveau si medicamente de tensune arteriala de cumparat...si cazuri de genul exista destule, nu e unul singur !!!

 

DECI NU, nu toti cei care mananca la fast-food sunt 'lenesi, obezi, naivi, whatever'... :)

 

Si eu trec pe la fast-fooduri, cel putin de 2 ori pe luna, and I'm proud of it !!! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

McDonald's are standarde foarte joase de calitate. Si mi s-a spus (de catre cineva care a calatorit prin toata Europa) ca oriunde te-ai duce, mancarea de la McDonald's are acelasi gust. Cartofii prajiti au o tona de sare, cheeseburger-ul nu are nici un gust - gustul predominant e cel al castravetelui murat, singura leguma. Sucul are atata gheata de te dor dintii - si asta o spune cineva care pune 2-3 cuburi de gheata in fiecare pahar de suc.

KFC nu am incercat inca, dar mi-a fost recomandat ca fiind foarte bun.

De la Burger King am luat odata un cheeseburger cu cartofi prajiti si a fost excelent. Avea felii de legume - ceapa, rosie, castravete. Burgerul in sine nu era minuscul, iar cartofii prajiti erau exact cat trebuie de sarati. Scump, e drept, mult mai scump ca McDonald's, dar merita.

A, si vreau sa precizez ca nu mananc fast food decat in masina, in timpul unor calatorii mai lungi. In rest gatesc. Desi as incerca niste chestii de la KFC pentru o "lazy night in". Pacat ca nimeni nu face livrari in vagauna asta.

 

Daca e vorba de fast food, adica take-aways, in UK avem multe optiuni, in special mancare indiana si chinezeasca. In orasele mai mari, cum ar fi Aberdeen, in weekend, strazile sunt pline de oameni beti care cauta un loc de unde sa ia un kebab. Cel mai bun kebab l-am mancat in Aberdeen, cu doua feluri de carne, sos de chilli, naan bread, sos de usturoi si salata.

Editat de Zero.Taiat.In.Patru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
McDonald's are standarde foarte joase de calitate. Si mi s-a spus (de catre cineva care a calatorit prin toata Europa) ca oriunde te-ai duce, mancarea de la McDonald's are acelasi gust. Cartofii prajiti au o tona de sare, cheeseburger-ul nu are nici un gust - gustul predominant e cel al castravetelui murat, singura leguma. Sucul are atata gheata de te dor dintii - si asta o spune cineva care pune 2-3 cuburi de gheata in fiecare pahar de suc.

KFC nu am incercat inca, dar mi-a fost recomandat ca fiind foarte bun.

De la Burger King am luat odata un cheeseburger cu cartofi prajiti si a fost excelent. Avea felii de legume - ceapa, rosie, castravete. Burgerul in sine nu era minuscul, iar cartofii prajiti erau exact cat trebuie de sarati. Scump, e drept, mult mai scump ca McDonald's, dar merita.

A, si vreau sa precizez ca nu mananc fast food decat in masina, in timpul unor calatorii mai lungi. In rest gatesc. Desi as incerca niste chestii de la KFC pentru o "lazy night in". Pacat ca nimeni nu face livrari in vagauna asta.

Foarte de acord...Mc = SHIT

 

BK mai scump, dar si mult mai bun...in plus, carnea la ei este FLAME GRILLED !!!

 

KFC = Best CHICKEN in the WORLD !!! O sa devii dependenta de aripioarele lor picante, crispy-strips de pui marinate in sos picant, sau pieptul de pui cu 11 mirodenii... trebuieee sa incerci !!! :alien:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×