Sari la conținut
Forum Roportal
Marissa

Orgoliul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La inceput m-am gandit ca ar fi bine sa postez la psihologie, dar dat fiind ca ma refer la orgoliul in relatia de cuplu mi-am zis ca aici e mai potrivit.

Sa vedem: cum umbreste orgoliul sentimentele? Devenim rautaciosi pentru ca orgoliul nu ne lasa sa parem slabi in fata celuilalt? Orgoliul = mandrie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La inceput m-am gandit ca ar fi bine sa postez la psihologie, dar dat fiind ca ma refer la orgoliul in relatia de cuplu mi-am zis ca aici e mai potrivit.

Sa vedem: cum umbreste orgoliul sentimentele? Devenim rautaciosi pentru ca orgoliul nu ne lasa sa parem slabi in fata celuilalt? Orgoliul = mandrie?

Orgoliul = prostie! orgoliul nu umbreste sentimentele, ci le distruge!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orgoliul si mandria se platesc cu PROSTIA, din pacate pea multi oameni sufera de "boala orgoliului".

Orgoliul=mandrie intr-adevar>Sincera sa fiu si eu sufar de orgoliu si am avut multe de pierdut si tot nu m-am vindecat cred ca am in sange. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As reusi eu sa mi-l inving daca as vedea ca si persoana de langa mine ar face acelasi lucru. Dar... aici e buba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a scris maya ceva la paranormal de ingaduinta...asta e leacul :spiteful:

 

toti suferim de orgoliu... omul are egou (asa a fost creat sa fie) deci are orgoliu deci trebe sa il depasim ca de-aia ne-am nascut ca sa evoluam ...

 

si daca nu ne straduim sa fim ingaduitori tot noi suferim deci oricum am da-o sau lua-o ... trebe sa il anulam ca sa fie bine

 

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La inceput m-am gandit ca ar fi bine sa postez la psihologie, dar dat fiind ca ma refer la orgoliul in relatia de cuplu mi-am zis ca aici e mai potrivit.

Sa vedem: cum umbreste orgoliul sentimentele? Devenim rautaciosi pentru ca orgoliul nu ne lasa sa parem slabi in fata celuilalt? Orgoliul = mandrie?

 

se pare ca, uneori, ipoteza ta este demonstrata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La inceput m-am gandit ca ar fi bine sa postez la psihologie, dar dat fiind ca ma refer la orgoliul in relatia de cuplu mi-am zis ca aici e mai potrivit.

Sa vedem: cum umbreste orgoliul sentimentele? Devenim rautaciosi pentru ca orgoliul nu ne lasa sa parem slabi in fata celuilalt? Orgoliul = mandrie?

 

Orgoliu in cantitati moderate chiar e de bun augur ... dar de multe ori acesta fiind in exces nu ne poate face decat rau ...

Da, orgoliu = mandrie , vanitate , ingamfare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×