Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Ce ai face cu 15 mii de euro?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

as lua un teren, nu prea mare, in apropierea Clujului. intr-un an pretul lui s-ar dubla ... chiar tripla...in functie de intuitia cumparatorului la achizitionarea lui si de informatiile pe care le detine. specula cu terenuri e cea mai banoasa afacere prin locurile noastre. :spiteful:

sigur ca apoi banii se pot folosi in scopuri caritabile....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as lua un teren, nu prea mare, in apropierea Clujului. intr-un an pretul lui s-ar dubla ... chiar tripla...in functie de intuitia cumparatorului la achizitionarea lui si de informatiile pe care le detine. specula cu terenuri e cea mai banoasa afacere prin locurile noastre. :spiteful:

sigur ca apoi banii se pot folosi in scopuri caritabile....

suna bine... dar doar in teorie... in practica e ca si cum ai pune banii la banca si ai astepta vreo 2-300 de ani pentru ca mai apoi sa poata sa ajute mai multa lume.

 

M-ar interesa ceva mai practic, ceva ce poate fi facut ACUM.

 

Inca o observatie, recomandarile de genul "Cutare are nevoie acuta de X mii de EURO", desi bine intentionate, nu fac scopul sumei respective. E atat de multa suferinta si atat de multa nevoie de bani incat tot ce trebuie sa faci pentru a-i cheltui in felul asta e sa te duci la un spital si sa intrebi. As putea la fel de bine sa-i dau unui prieten care se lupta cu ratele de la credite.

 

Ce ma intereseaza e sa fie ceva ce ar putea fi perceput ca investitie in viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici, acum imi cer scuze

am abordat usuratic aceasta tema, fara sa fi intuit seriozitatea

voua, inca o data: aveti scuzele mele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai putea sa-i investesti in cativa olimpici , unul ,doi, la matematica sau fizica, sunt destui care sunt destul de modesti si poate le-ar prinde bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea investi banii astia intr'o campanie electorala comunala urmand ca dupa castigarea fotoliului de primar sa faci cu adevarat eforturi pentru a aduce alegatorilor o viata mai buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

15000eu e o suma foarte mica pt a face ceva concret si de durata...dar se poate face ceva ...de ex.inchirierea unei locuinte in care sa fie cazati adolescenti fara familie ,care pot urma cursuri serale si muncii pt a se intretine singuri....un acoperis asupra capului e baza reusitei in aceste cazuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15000eu e o suma foarte mica pt a face ceva concret si de durata...dar se poate face ceva ...de ex.inchirierea unei locuinte in care sa fie cazati adolescenti fara familie ,care pot urma cursuri serale si muncii pt a se intretine singuri....un acoperis asupra capului e baza reusitei in aceste cazuri...

Interesanta idee. Un apartament cu 3 camere decomandate, 2 fiind dormitoare si 1 sala de curs.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as cumpara niste haine si cosmetice de lux ! ! ;)

 

Si poate ceva aparatura performanta prin casa daca mai ramane . . . :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-as avea in ce sa-i investesc, i-as da cuiva care are mai multa nevoie decat mine. De exemplu, sistemul sanitar din Romania nu poate face fata la atatea interventii costisitoare.

Editat de Nesimtescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×