Sari la conținut
Forum Roportal
danutzzz

Mistere

Postări Recomandate

povesti...

 

numai prin iubire te mantuiesti si eliberezi...

 

restul..magie alba in cel mai bun caz :roll:

 

ti-ai pus intrebarea de ce sunt ascunde ritualurile???... ti-ai pus vreo data intrebarea de ce toate gruparile oculte au ritualuri ... ascunse???

 

sa-ti zic? ... pentru ca sa ajungi la mana lor ... apoi afli ... ceva... poate nimic

 

Dupa cum am mai zis ... iubirea e ceva necesar ... dar nu e suficient ... cel putin asta simt eu ...

 

Cat despre intrebarea de ce sunt ascunse anumite chestii/ritualuri/adevaruri ... cum altfel ai vrea sa fii tinut(a) sub control ca un sclav pe planeta asta? Adica sufletul tau e tinut sclav aici ... ca nu se poate elibera de lanturile pacatului si nu poate pleca ...

 

De ce crezi ca banii conduc tot pe pamant? si doar un grup restrans de oameni (masoni sau alte organizatii) directioneaza dupa bunul plac mersul banilor in lumea asta? Tot ca sa poti fi tinut sclav din pct de vedere al corpului fizic ... sunt intradevar o mana de oameni care au renuntat la bani si la toate nimicurile materiale dar ei au acces la anumite secrete/ritualuri/chestii si ei vad lumea materiala ca un nimic care de fapt si este ... comparativ cu spiritul.

 

Acesti o mana de oameni au reusit sa se elibereze de pacate si de dorinta de a pacatui si pt asta sunt rasplatiti.

 

Dar am putea toti sa ne eliberam ... daca am sti misterele aduse de Isus aici ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea misterul lumii?!

Vezi tu era o vreme cand iubire unora era rezultatul multor razboaie printul iubeste in secret printesa regelui toata lumea afla si e declarat razboi

Singura cale de salvare ar fi ca o fiinta superioara oamenilor sa ne arate adevarul despre univers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cauza razboaielor nu e iubirea, desi scuza fost iubirea

 

cauza e avaritia, lacomia, gelozia, pasiunea exagerata, habotnicia, sexul, frustrarile, slabiciunile, dorintele...

 

iubirea nu declara niciodata razboi...ci din contra

 

nu mai confundati iubirea cu erotismul

 

cu pasiunea

 

cu atasamentul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cauza razboaielor nu e iubirea, desi scuza fost iubirea

 

cauza e avaritia, lacomia, gelozia, pasiunea exagerata, habotnicia, sexul, frustrarile, slabiciunile, dorintele...

 

iubirea nu declara niciodata razboi...ci din contra

 

nu mai confundati iubirea cu erotismul

 

cu pasiunea

 

cu atasamentul!

 

Iubirea asta de care zici tu e intradevar necesara ... poate ca ar fi si suficienta dar ar trebui multi multi multi ani ca sa "scapi" de aici... poate chiar mai multe vieti ...

Pana si calugarilor/unor calugari tibetani le trebuie mai multe vieti ca sa se "elibereze" ... si aia au renuntat de mult la lacomie, gelozie, si alte pacate ... si cred ca poseda/dau dovada de iubirea de care zici tu :lol2:

 

Na ... inca mai sper sa gasesc misterele alea ... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce e iubirea?:lol2:

 

Iubirea asta de care zici tu e intradevar necesara ... poate ca ar fi si suficienta dar ar trebui multi multi multi ani ca sa "scapi" de aici... poate chiar mai multe vieti ...

Pana si calugarilor/unor calugari tibetani le trebuie mai multe vieti ca sa se "elibereze" ... si aia au renuntat de mult la lacomie, gelozie, si alte pacate ... si cred ca poseda/dau dovada de iubirea de care zici tu :lol2:

 

Na ... inca mai sper sa gasesc misterele alea ... :o:

 

posibil chiar sa le gasesti, daca le iubesti suficient ... numa ai grija ce faci cu ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici sa le tii dar nici sal e dai oricui :lol2:

 

Nu stiu cand o sa o simt oricum o sa vb prostii

 

 

daca nu stii de ce iti dai cu parerea?

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×