Sari la conținut
Forum Roportal
George85

Certuri cu prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc pentru sfaturi ,

God spui s-a las de la mine , dar dece trebuie eu si nu ea ? , de multe ori ii spun sa faca cum spun eu pentru ca stiu mai bine decat ea si nu ma asculta iar la sfarsit se vede cine a avut dreptate (eu) si asa mai incep certurile

 

un exemplu acum :

 

ea este plecata la parinti pentru 3 zile ca are probleme cu familia eu nu am putut merge din cauza locului de munca , inainte sa plece i-am spus "cum ajungi acolo dute si intereseazate s-a sti cum ai tren pentru intoarcere ca nu vreau sa stai 2 saptamani , si dupa aia poti sta cu familia cat vrei tu" si cum e ea incapatanata joi a zis ca se duce Vineri - vineri ca cica e tren sigur Sambata(azi 12) si acum dupa 30 min ma suna si imi zice ca nu e tren decat maine si deja se face o saptamana de cand e acolo (de cap nu isi face ca o cunosc foarte bine si plus ca este acolo cu sora mea daca eu nu am putut sa ma duc a luat'o pe ea )" , si in majoritatea lucurilor care se intampla ii spun nu face asa ca nu e bine si ea nu ma asculta si asa e cum am spus eu .

 

Cate'odata imi spun sa incep s-a o iau mai tare cu ea pentru ca s-a cam invatat (nu in sensul de a striga la ea sau a lovi'o ci a incerca sa ii spun lucrurile pe fata si sa nu ne mai vorbim pentru cateva zile dar cum noi locuim impreuna si dormin in acelasi pat ma cam indoiesc ...

 

:cry: :cry:

 

Cred ca ati scapa de o buna parte din probleme daca ati incerca macar sa comunicati coerent si logic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: :cry:

Aia cu "nu vreau sa stai doua saptamani dar poti sta cat vrei tu" e criminala.

Dupa ce le'am citit de trei ori pe celelalte,am reusit sa'l inteleg pe ins :omu' 'i'a spus femeii ca imediat cum ajunge acolo sa se intereseze cand are tren inapoi.Ea nu a facut asta ,spunandu'i ca o sa se intereseze joi [ probabil ajungand la parinti cu una,doua etc zile inainte].Joi,cand "cica" s'ar fi interesat i'a spus ca are tren vineri.Acum,vineri ii spune ca nu poate veni acasa pentru ca are tren sambata [ nu stiu pretextu'].Sambata,same story,ca are tren duminica samd.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am sunat la Gara si tren este in fiecare zi dar orele difera ....

acum 2 ore m-a sunat sa imi spuna ca numai pleaca azi si pleaca maine (Luni)

ce s-a mai cred ?

dece ma minte asa ?

tot eu sunt ala rau ? sau prea exagerez si s'a o las mai moale ..?!

 

de inselat nu ma inseala o cunosc foarte bine si am incredere in ea plus ca este si sormea cu ea si oricunde sau dus a mers is sormea cu ea .

 

sincer sunt foarte derutat ... dece tot amana pe maine ?

mai si imi spune la telefon ca ii este dor de mine mult si abia asteapta sa ne vedem .....

oare vrea sa mai petreaca timp cu familia(ei)

 

va rog sa imi raspundeti , cam ce parere aveti voi din toata aceasta mica poveste ..

 

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am sunat la Gara si tren este in fiecare zi dar orele difera ....

acum 2 ore m-a sunat sa imi spuna ca numai pleaca azi si pleaca maine (Luni)

ce s-a mai cred ?

dece ma minte asa ?

tot eu sunt ala rau ? sau prea exagerez si s'a o las mai moale ..?!

 

de inselat nu ma inseala o cunosc foarte bine si am incredere in ea plus ca este si sormea cu ea si oricunde sau dus a mers is sormea cu ea .

 

sincer sunt foarte derutat ... dece tot amana pe maine ?

mai si imi spune la telefon ca ii este dor de mine mult si abia asteapta sa ne vedem .....

oare vrea sa mai petreaca timp cu familia(ei)

 

va rog sa imi raspundeti , cam ce parere aveti voi din toata aceasta mica poveste ..

 

multumesc

 

 

De ce nu o intrebi pe sora ta care e treaba?Doar e cu ea si ar trebui sa stie,daca tot zici ca merg amandoua peste tot.

Oare acum parintii ei sunt impotriva relatiei voastre?

Daca spui ca de inselat nu se pune problema...

Nu-ti ramane decat sa o intrebi pe ea si daca nu afli un raspuns multumitor,intreab-o pe sora ta.

Bafta. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am sunat la Gara si tren este in fiecare zi dar orele difera ....

acum 2 ore m-a sunat sa imi spuna ca numai pleaca azi si pleaca maine (Luni)

ce s-a mai cred ?

dece ma minte asa ?

tot eu sunt ala rau ? sau prea exagerez si s'a o las mai moale ..?!

 

de inselat nu ma inseala o cunosc foarte bine si am incredere in ea plus ca este si sormea cu ea si oricunde sau dus a mers is sormea cu ea .

 

sincer sunt foarte derutat ... dece tot amana pe maine ?

mai si imi spune la telefon ca ii este dor de mine mult si abia asteapta sa ne vedem .....

oare vrea sa mai petreaca timp cu familia(ei)

 

va rog sa imi raspundeti , cam ce parere aveti voi din toata aceasta mica poveste ..

 

multumesc

 

:cry: :cry:

 

Ma George, eu zic sa-i tragi o mama de bataie cand se intoarce. Situatia e neclara, dar nu suna bine frate, deloc nu suna bine. Arde-i cateva, fie si preventiv, fir'ar al dracului de viata, ca poate o fi mai bine. Sa nu te mai minta, daca te minte, mama lor de trenuri. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu o intrebi pe sora ta care e treaba?Doar e cu ea si ar trebui sa stie,daca tot zici ca merg amandoua peste tot.

Oare acum parintii ei sunt impotriva relatiei voastre?

Daca spui ca de inselat nu se pune problema...

Nu-ti ramane decat sa o intrebi pe ea si daca nu afli un raspuns multumitor,intreab-o pe sora ta.

Bafta. :cry:

 

vorbesc la telefon mereu si cu ea si cu sormea , faza mai e alta ....

socrumiu are 3 case 2 din ele vrea sa le vanda ... numele sunt trecute pe al prietenei mele si pe ale sora ei (adica cumnatamea) si nu poate sa le vanda fara semnatura lui prietena mea Cristina o cheama pe prietena mea ca sa stiti de acum ....

acum 2 zile a vandut 1 casa a mai ramas 1 si au spus ca luna viitoare o vinde ....

acum 2 ore cand zice ca vine Luni a spus ca a gasit client si pentru ultima casa dar eu totusi nu cred asta inseamna ca ma minte si nu imi place chestia asta .... de la inceputul relatiei i-am spus clar si cu frumosul :

sa nu ma minta

sa nu isi bata joc de mine ca e jale si daca m-a inselat PA .... , asta e a nu'stiu cata oara de ma minte .... hai ca mai mintim si noi dar nu mereu mai ales pe partenerul tau de viata ...

atat timp cat eu nu fac lucrurile astea nici ea sa nu le faca pentru ca nu imi place .

 

mai bine imi zice ca vrea sa mai stea cu familia si inteleg dar nu sa zica ca maine vin ca nu stiu ce dupa a 2-a zi maine vin ca nu stiu cum etc.....

 

cum sa fac ? ce sa fac sa inteleaga sa numai ma minta si cand promite ceva s-a se tina de promisiune .

Editat de George85

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' las-o sa respire, georgică!

Poate vrea sa stea mai mult cu parintii, de ce tot o tragi de poala fustei sa vina cat mai repede?

Te si aud: "Hai, da' hai, hai, hai, hai! Cand vii? Daca azi nu vii, maine vii, da? Hai, hai, hai, hai, hai!" :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce tot o tragi de poala fustei sa vina cat mai repede?

 

imi lipseste , mie dor de ea

 

 

normal si normal trebuia sa plecam pe 15 acum ca si eu aveam liber dar ea s-a incapatanat si a plecat mai repede ....

si i-am spus sa vina acasa ca peste 1 luna plecam iar si stam 2 saptamani ..

deci ?.....

Editat de George85

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi lipseste , mie dor de ea

 

 

normal si normal trebuia sa plecam pe 15 acum ca si eu aveam liber dar ea s-a incapatanat si a plecat mai repede ....

si i-am spus sa vina acasa ca peste 1 luna plecam iar si stam 2 saptamani ..

deci ?.....

Deci ai rabdare :cry:

Cred ca si exagerezi,minciuna e prea mult spus.Poate ca se simte bine acolo,poate ca avea nevoie de o schimbare...daca tot isi amana intoarcerea nu inseamna ca gata,la mijloc e ceva putred,o minciuna sau altceva si nu inseamna ca nu se mai intoarce niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×