Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Autostrada mergea inainte si voi ati virat brusc la dreapta? :D :P

 

In Lerici merg zilnic, e in vecini si majoritatea colegilor stau acolo. Parca imi place insa mai mult Portovenere. M-as muta in Sarzana in schimb; ai fost?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Autostrada mergea inainte si voi ati virat brusc la dreapta? :D ;)

 

In Lerici merg zilnic, e in vecini si majoritatea colegilor stau acolo. Parca imi place insa mai mult Portovenere. M-as muta in Sarzana in schimb; ai fost?

da, da..serios asa s-a intamplat :)

 

In Sarzana? Cand merg in Italia, stau la 6 km de ea. :doh: deci, da, am fost. e superb satucul, istoric. am fost intr-o biserica din centru, Doamne, era atata liniste, nu ma mai dadeam dusului. Am vazut cetatea.. eu sunt genul ahtiat dupa cladiri antice :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E orasel mai, nu satuc :D

 

Stau aproape si acum dar parca m-as muta chiar in oras sa nu fie nevoie sa ma dau cu masina dupa o pizza.

 

6 km inspre Carrara/Massa, banuiesc. Inseamna ca ai fost si in Castelnuovo Magra. Imi place si acolo :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, cum zici tu, numa' lasa jordia ;)

 

Da, Carrara/Massa. E mai palpitant daca stai in miezul actiunii. acum, dupa cum iti permiti. daca te muti, la anu'ti fac o vizita :P

 

Am vizitat toata zona. Si-am mers si la Pisa. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa, cum zici tu, numa' lasa jordia ;)

 

Da, Carrara/Massa. E mai palpitant daca stai in miezul actiunii. acum, dupa cum iti permiti. daca te muti, la anu'ti fac o vizita :P

 

Am vizitat toata zona. Si-am mers si la Pisa. :D

Superba zona,dar unde nu-i frumos in Italia ?

Cinque terre nu le-am vizitat , am auzit ca sunt ireal de spectaculoase.

Pisa nu e asa cum pare ,inafara de zona turnlui in rest e banala, in schimb Luca este frumoasa,Massarosa,Viareggio ,Torre de Lago(ai vazut auditoriumul inaugurat anul asta ?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, pai in zona turnului am fost :D

Viareggio, trecut. La Forti dei Marmi am mai fost, apoi am vazut cavele de marmura, cea mai mare daca nu ma insel era Fantiscritti. Stiu ca am avut ghid atunci, a fost interesant. inauntru era un fel de "minune", atunci cand au taiat sau s-a desprins o bucata de marmura, nu mai stiu exact, a ramas forma Fecioarei cu pruncul, daca'mi aduc bine aminte. si oamenii au inceput sa puna lumanari acolo, sa se roage, etc

 

 

daca n-ati fost, gasiti aici ceva poze, ca sa va faceti o idee

Fantiscritti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Siena

 

 

Splendide fotografiile tale , imi place Piazza del Campo , nu o ai in toata splendoarea ? asa cei care nu o cunosc e greu sa-si imagineze de ce Siena a devenit patrimoniu UNESCO , sau Torre del Mangia ???? Siena este unul din orasele medievale foarte bine pastrate intacte de sute de ani.

Felicitari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×