Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

Doctor Love

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ati alterat topicul

vine el doc love si va ia dragostea

eu am postat o singura data! si acu'... a doua oara! :stars:

 

 

ps: le ard, le ard! :crazy: - da' nu vb de mine! :crazy:

Editat de CY73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy:

 

:crazy: eu vreau consultatii in particular, ca nu-mi zic problemele aicea, sa mi le afle toti.

- in miracole nu mai cred de mult

- cel mai bun sfat? :kiss: modestule :stars:

 

Buna seara, Amarena! Sunt Doctor Love.

 

Ba chiar te rog sa-ti spui problemele aici, pentru ca aici te afli in cel mai select club: clubul inimilor ranite. Intre noi nu exista secrete, toata lumea poate - si pe undeva trebuie - sa ne afle secretele, pentru ca asta este marea taina a fericirii: sa-ti impartasesti durerile, nazuintele, implinirile, neimplinirile, etc. Avem aceasta nevoie in ADN-ul nostru, ne face bine fizic orice descarcare psihica.

Amarena, vreau sa stii ca viata nu s-a terminat pentru tine daca ai copii! Ai si tu dreptul la fericire, chiar daca ti se pare imposibil de obtinut acum! Stiu ce gandesti: de acum inainte traiesti pentru copii, pentru familie, pentru a fi omul care daruieste fericirea, si acest lucru te umple de o multumire posaca, dar care uneori se transforma in disperare! Stiu foarte bine ce simti uneori, poate o data pe an, poate in fiecare seara, inainte de a adormi: "Dar eu, eu unde sunt in acest tablou?" Raspunsul e foarte simplu: esti absolut unde vrei: in prim-plan sau undeva, in fundal! Dar stii care este partea buna? TU INSATI alegi unde vrei sa fii! Sfat: incearca sa traiesti o zi doar pentru tine. Anunta familia cu o zi inainte: "Maine am zi libera! Ma duc la (o prietena, o ruda, mare, munte, etc.)". Lasa tot in urma si ai curajul sa faci asta, macar o data in viata! Si vei vedea ca, dupa escapada ta, iti vei iubi familia mai mult ca inainte, si ea, la randul ei, te va aprecia la adevarata ta valoare!

Sa auzim de bine! Doctor Love te asculta mereu!

Editat de gargbird
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai vreau si eu sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba chiar te rog sa-ti spui problemele aici, pentru ca aici te afli in cel mai select club: clubul inimilor ranite. Intre noi nu exista secrete, toata lumea poate - si pe undeva trebuie - sa ne afle secretele, pentru ca asta este marea taina a fericirii: sa-ti impartasesti durerile, nazuintele, implinirile, neimplinirile, etc.

 

:crazy: Doar sa fiu nebuna.

 

 

In ce priveste restul mesajului... Multumesc pentru lungime, ( :stars: ) apreciez... Dar nu ma ajuta cu nimic :crazy: in alte circumstante, poate, acum, insa... e doar un text frumos :kiss:

Multumesc inca o data :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×