Sari la conținut
Forum Roportal
amonis

Crampe musculare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

GHEARA DRACULUI reduce inflamatiile provocate de:

-reumatism, artrita, spondiloza, coxartroza, gonartroza, sciatica

 

Apreciez mult, nu sint diagnozata cu nimic, reumatismul care-l simt inca din copilarie am testat destul aici si n-au ajuns la nimic, n-am picioare groase deloc, sint chiar destul de atletice si port sandale cu suport de ani de zile facute in Germania, cumparate aici.

Am dormit cu geamurile deschise toata noaptea si doar cu un cearceaf invelita ... sa fie asta cauza ... ca sora mea a sugestat sa merg la niste bai in Romania dar am uitat localitatea, spre Constanta undeva in ape minerale speciale. Ea n-a avut asa ceva niciodata, de asta am sunat-o sa ma consult cu ea, ce face daca apar, dar n-are treaba cu deranjamente din astea. In salonul de pedichiura imi face masaj cu zahar roz pentru si mai buna circulatie!!! dar dimineata merg la o chinezoaica, si-a instalat 2 sali de terapie in oras, lumea e nebuna dupa serviciile ei. La fel dimineata caut in magazinele naturiste crema respectiva, doctorul meu de familie mi-a spus sa nu ma fortez cu niste exercitii fizice sa poate sa se rupa muschiul si pe langa ca nu se poate repara ... o sa am durere si mai mare. Multumesc pentru suport!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.... De la unghia de la picioare si pana la aproape de genunchi muschii ma dureau dar si pe langa glezne din doua parti de parca mi le tragea cineva sa le smulga din loc. Talpa-mi era intepenita, parca eram intr-o camera de tortura, n-am patit asa ceva inca, doar cate o crampa la un picior am avut, acum si talpile ma dor si arcurile la talpi si tot corpul dupa aceea. .....

 

Mi-a recomandat un doctor pentru carcei/ crampe musculare o crema asemanatoare celor folosite de sportivi care au astfel de probleme datorita antrenamentelor prelungite. Aceasta crema reduce destul de rapid simptomele daca o aplici exterior prin masaj ( facut usor nu energic) asupra zonelor afectate. Dupa aplicare locul se incalzeste puternic si durerea cedeaza. Nu stiu sa-ti spun cum se numeste crema, mi-o prepara la farmacie dupa reteta doctorului, dar banuiesc ca se poate face asa ceva si la voi. Cred ca sunt chiar mai accesibile tratamentele pentru sportivi.

Poti incerca si varianta asta.

Sanatate multa. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru suport!

Sanatate multa! :) Sa ne spui cat mai repede ca esti bine si sa ne povestesti cum s-a rezolvat problema! :flowers:

 

Mi-a recomandat un doctor pentru carcei/ crampe musculare o crema asemanatoare celor folosite de sportivi care au astfel de probleme datorita antrenamentelor prelungite. Aceasta crema reduce destul de rapid simptomele daca o aplici exterior prin masaj ( facut usor nu energic) asupra zonelor afectate. Dupa aplicare locul se incalzeste puternic si durerea cedeaza.

Unguentul BENGAY sau Fastum Gel actioneaza la fel, fiind recomandate in general pentru sportivi, in afectiuni inflamatorii, traumatice, dureroase ale articulatiilor, tendoanelor, ligamentelor si muschilor.

Editat de *Rebecca
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Unguentul BENGAY sau Fastum Gel actioneaza la fel, fiind recomandate in general pentru sportivi, in afectiuni inflamatorii, traumatice, dureroase ale articulatiilor, tendoanelor, ligamentelor si muschilor.

 

 

Da, ceva genul acestora, dar nu stiu daca se gasesc in State, banuiesc ca au un corespondent chiar daca denumirea difera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-o prepara la farmacie dupa reteta doctorului, dar banuiesc ca se poate face asa ceva si la voi.

 

Se poate insa nu vor farmacistii sa lucreze la nimic special, demult. Recomanda ceva de pe raft care se cumpara liber fara acoperire de la asigurare si de obicei nu ajuta prea mult.

 

Unguentul BENGAY

 

Se gaseste in multe variante aici insa Gheara Diavolului nu, sint niste capsule si tablete numai, mi-au spus pe telefon ca intai ma interesez verbal sa nu merg degeaba. S-ar putea ca pe coasta de Est sa fie dar aici pe moment nu se cunoaste produsul.

 

Ma simt mai bine azi dar nu foarte bine, am luat Tylenol si am dormit sa uit de toate. Am baut si mai mult Tonic water si apa, fructe, supa ca lichidele conteaza din corp in aceste cazuri asa scrie in computer la Google.

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

insa Gheara Diavolului nu, sint niste capsule si tablete numai,

Uite un articol din Forumula As despre capsulele cu extract de Gheara Diavolului :

 

Celebritatea extraordinara pe care aceasta planta a capatat-o in Europa si in Statele Unite se datoreaza, fara indoiala, efectului sau terapeutic, cu adevarat fenomenal, in bolile articulare. Fie ca este vorba de osteoartrita, de artroza, de poliartrita reumatoida, Gheara-diavolului si-a dovedit eficienta. Nenumarate studii clinice facute din 1958 si pana astazi au aratat, fara dubiu, faptul ca Gheara-diavolului administrata intern reduce durerile articulare pana la disparitie, imbunatateste mobilitatea articulara, rareste intensitatea si frecventa crizelor reumatice. Mai mult, planta are efecte puternic antioxidante, incetinind sau stopand procesele degenerative la nivelul articulatiilor. Se tin cure de 60-90 de zile, timp in care se iau cate 4 capsule pe zi, pe stomacul gol. In cazul puseelor reumatice severe, pentru o durata limitata de timp (maximum 12 zile), se pot lua si cate 6 capsule pe zi.

 

Aici tot articolul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×