Sari la conținut
Forum Roportal
XoXoXo

Spre ce poate duce religia ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate poate, iti dai si tu seama ca subiectul topicului nu este ''ce inseamna crestinismul'' , ci actiunile extreme facute in numele lui ! ! Mai continui in off-topic, sau folosesc butonul ?

Editat de XoXoXo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-una din zile, am vazut un caz cutremurator la stiri ! Unu' si-a omorat mama cu 196 de lovituri de cutit, convins ca aceasta va invia dupa 3 zile ! La aceasta concluzie a ajuns citind Biblia ! !

 

Intrebarea mea pentru voi este: ce a-ti face pentru a va sustine propria credinta ?

Ce nu a-ti face?

 

De ce o multime de oameni bolnavi mintal sunt credinciosi ? ?

 

Cum afecteaza religia pshihicul ?

 

 

 

 

 

 

LE: Oare topicul era mai potrivit la ''Psihologie'' ? :D

 

din start confunzi religia cu credinta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate poate, iti dai si tu seama ca subiectul topicului nu este ''ce inseamna crestinismul'' , ci actiunile extreme facute in numele lui ! !

 

La care acţiuni făcute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inchizitie, Evul Mediu, hai las, nu te fa' ca nu stii ! !

 

Bănuiam eu că la alea te referi. Creştinismul are ca idee iertarea iar inchiziţia a făcut exact contrariul : nu a luat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-una din zile, am vazut un caz cutremurator la stiri ! Unu' si-a omorat mama cu 196 de lovituri de cutit, convins ca aceasta va invia dupa 3 zile ! La aceasta concluzie a ajuns citind Biblia ! !

gresit. la concluzia asta a ajuns din cauza schizofreniei. daca vrei sa cauti un caz de bigotism impins la extrem, reinvie cazul Tanacu, nu prostii din astea... :doh:

 

 

De ce o multime de oameni bolnavi mintal sunt credinciosi ? ?

1. la ce boala mintala ne referim?

2. care sunt simptomele bolii ?

 

 

Credincioşi sunt doar cei care urmează

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate poate, iti dai si tu seama ca subiectul topicului nu este ''ce inseamna crestinismul'' , ci actiunile extreme facute in numele lui ! ! Mai continui in off-topic, sau folosesc butonul ?

Actiunile extreme facute in numele crestinismului?

Adica tu vorbesti despre niste dezaxati care si-au justificat crimele prin perspectiva credintei in Dzeu? Ce lagatura au ei cu aceasta? Iti spun eu , nici una. Sunt doar niste oameni bolnavi dar suficient de "smecheri" incat sa stie ca folosind-o "p-asta cu credinta, invierea, etc" vor capata de la IML un certificat care ii va tine departe de pedeapsa pana se clarifica treburile.......

Daca ai citi putin viata.....marturisirile, auto biografiile unor criminali (imi pare rau, chiar nu imi vine in minte un titlu acum, eu am citit dosare......), te-ai minuna ce conexiuni fac si le-ai da 10 la partea de manipulare.

Asa putem vorbi de teroristii "islamisti" care omoara "in numele credintei", desi ei au cu toate alte scopuri si asta s-a dovedit........dar partea cu credinta suna ai mistic in procese, e fluida si greu de "pedepsit".......Insa daca spui ca te-a trimis ixulescu sa te bagi cu avionu in Pentagon ca sa ii dea o lectie lu Georgel.....stie el de ce - asta poate face sa pice capete si sa se taie limbi. Sinucideri politice - sunt tot mai rare . La moda sunt "relele in numele credintei"

mi-e mila de cei care nu stiu aceste lucruri si acuza degeaba o multime de oameni care n-are nici o legatura cu peticu din fundu sacului............. :doh:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×