Sari la conținut
Forum Roportal
XoXoXo

Persoanele cu IQ RIDICAT...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

capul da, te duce dar nu la adevar ...

 

cu intelepciunea stati mai prost ...

 

Habar nu ai tu ca noi suntem mult mai intelepti decat crestinii! Care adevar? Ala cum ca vine isus si ne mantuie? Cum sa credem in ceva fictiv? Pai nici copii nu mai cred in asa ceva, pana si pe ei ii duce capul si si-au dat seama de vrajala care e cu povestile bisericii! Stai sa vezi ce a patit o colega de-a mea, profesoara de religie: a dat la clasa a 4 tra! o lucrere de control cu tema " Cum comunicati voi cu isus?" si stii ce i-au zis copii? "Domna profesoara, dar EXISTA ISUS?"!!!!! Deci? Concluzia... Nu mai prinde vrajala nici la cei mici, daramite la adulti....... O sa se duca biserica aia dracului ca membrii acolo nu mai sunt decat babe amarate care or sa moara in curand! Pai asteptam pe cineva in parcare langa o biserica dasta crestin ortodoxa si cand s-a terminat slujba ce crezi ca au iesit de acolo? Babe puhoi!!!!!!!!! Nimic altceva decat batrani!!!! Batrani care sunt conservatori in gandire si nu accepta faptul ca lumea avolueaza si se informeaza cu privire la orice! Deci?..... Asta e, e o realitate pe care crestinii vor trebui s-o accepte! Sunt multe fenomene care in ziua de azi sunt explicabile prin studii stiintifice, deci automat faza cu dumnezei cade! Dumnezeii sunt valabili pentru evul mediu cand nu se puteau explica anume chestii, dar in zilele noastre aproape totul se explca prin studii stiintifice, oamenii au evoluat nu au ramas la nivel de ev mediu!

post-81066-1214738524_thumb.jpg

post-81066-1214738528_thumb.jpg

Editat de Eddie_Killer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ca totusi aduc o demonstratie care nu este absurda daca intelegi detaliile.

 

(IQ ridicat = predispozitie la programarea mintii) -> programarea mintii ce include ateismul -> IQ ridicat = multe probabilitati de ateism

 

Cele 3 alemente pot fi demonstrate separat, nu le demonstrez aici, doar le explic.

 

1) IQ nu se refera la inteligenta, ci la nivelul de predispozitie la stimuli de programare a subconstientului. Inteligenta este o farsa, nu exista prosti si destepti, ci doar persoane mai mult sau mai putin indepartate de la drumul cel drept, adevarul, in functie de multi factori incalculabili pentru a cataloga pe cineva pur si simplu prost sau destept. Sunt termeni relativi.

 

2) Programarea mintii se refera la tehnici de manipulare a subconstientului de care majoritatea nu are habar, dar care sunt foarte eficiente cand persoana este in necunoastinta de cauza. Cine studiaza tehnicile si recunoste exemplele reale, intelege clar ca efectele tehnicilor aplicate includ ateismul.

 

3) Din primele 2 puncte rezulta clar ca IQ ridicat = predispozitie la ateism.

 

 

Ferice de cei ce inteleg aceasta "absurditate"...

 

Hai mah, de unde ai luat definitiile astea atat de ''ferice'' ?! :o:

Uitate pe WIki sau siteuri de psihanlisti ce inseamna IQ (Inteligence Quotient)...nu stau eu sa caut in locu altor dezinformati definitii, dar numai induce lumea in eroare ! !

 

Ferice de cei care is cu IQ mare ! ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai mah, de unde ai luat definitiile astea atat de ''ferice'' ?! :o:

Uitate pe WIki sau siteuri de psihanlisti ce inseamna IQ (Inteligence Quotient)...nu stau eu sa caut in locu altor dezinformati definitii, dar numai induce lumea in eroare ! !

 

Ferice de cei care is cu IQ mare ! ! :roll:

Si unde este "mah" eroarea pe care o induc celor "neferice" ca tine? Ca de definitii pline de minciuna si nonsens cu hainuta academica s-a cam saturat lumea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sursa: Oamenii destepti NU cred in Moshulica ! ! !

 

Cand am vazut stirea, nu am fost deloc surprins, mai ales din ce am vazut pana acum, pe forumuri sau in realitate, logica si IQul subunitar al crestinilor !!

Am trait sa citesc si o asemenea tampenie ! :o:

 

- In primul rand, ce inseamna inteligenta? Poate vreunul dintre voi sa-mi dea definitia inteligentei in termeni psihologici? Mai tine minte cineva ce a studiat in manualul de psihologie de clasa A X-A? Cat mai pe scurt, inteligenta = capacitatea unui individ de a obtine un maximum de combinatii dintr-un minimum de informatii" Acolo se vorbeste despre oameni cu mare aces la informatii, iar accesul la informatii este cu totul altceva! Ba mai mult, atunci cand este bombardat cu informatii, creierul proceseaza mai superficial si deci.. mai putina inteligenta! Pun pariu cu cine vrea ca foarte multi am simtit lucrul asta pe pielea noastra: cu cat esti mai bombardat de informatii, cu atat poate creste HARABABURA din capul tau, nicidecum inteligenta. Nu spune nimeni sa ne ferim de accesul la informatii, dar exista o masura in toate, oameni buni!

 

- In al doilea rand, nici macar nu s-a facut o delimitare clara intre Dumnezeu si religie! Una este Dumnezeu, alta este religia si chiar alta este biserica (pt ca nu toate religiile presupun si existenta unei biserici). Sunt de acord cu faptul ca religia a fost si va mai ramane mult timp o forma de manipulare si tinere cu capul in pamant a populatiei. Nici eu nu iau de bun tot ce scrie in Biblie fara sa reflectez un pic. Daca credinta dupa principiul "crede si nu cerceta" se poate considera IN MOD CLAR, o forma de indobitocire, nu acelasi lucru se poate spune despre existenta unui Divinitati! Inexistenta lui Dumnezeu presupune, automat, inexistenta vietii de apoi si inexistenta sufletului. Daca judecata de apoi poate fi considerata o manipulare, cum va puteti imagina viata de dupa moarte care nu exista? :roll: Sau cu ce puteti inlocui voi sufletul?

 

- Si nu in ultimul rand, Albert EINSTEIN (care sper sa nu mai aiba nevoie de prezentare pt roportalieni) , desi nu se considera credincios, credea in Dumnezeu! Daca reusiti sa va documentati un pic...

 

http://the-lucifer-principle.blogspot.com/...si-religie.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am trait sa citesc si o asemenea tampenie ! :P

 

- In primul rand, ce inseamna inteligenta? Poate vreunul dintre voi sa-mi dea definitia inteligentei in termeni psihologici? Mai tine minte cineva ce a studiat in manualul de psihologie de clasa A X-A? Cat mai pe scurt, inteligenta = capacitatea unui individ de a obtine un maximum de combinatii dintr-un minimum de informatii" Acolo se vorbeste despre oameni cu mare aces la informatii, iar accesul la informatii este cu totul altceva! Ba mai mult, atunci cand este bombardat cu informatii, creierul proceseaza mai superficial si deci.. mai putina inteligenta! Pun pariu cu cine vrea ca foarte multi am simtit lucrul asta pe pielea noastra: cu cat esti mai bombardat de informatii, cu atat poate creste HARABABURA din capul tau, nicidecum inteligenta. Nu spune nimeni sa ne ferim de accesul la informatii, dar exista o masura in toate, oameni buni!

 

- In al doilea rand, nici macar nu s-a facut o delimitare clara intre Dumnezeu si religie! Una este Dumnezeu, alta este religia si chiar alta este biserica (pt ca nu toate religiile presupun si existenta unei biserici). Sunt de acord cu faptul ca religia a fost si va mai ramane mult timp o forma de manipulare si tinere cu capul in pamant a populatiei. Nici eu nu iau de bun tot ce scrie in Biblie fara sa reflectez un pic. Daca credinta dupa principiul "crede si nu cerceta" se poate considera IN MOD CLAR, o forma de indobitocire, nu acelasi lucru se poate spune despre existenta unui Divinitati! Inexistenta lui Dumnezeu presupune, automat, inexistenta vietii de apoi si inexistenta sufletului. Daca judecata de apoi poate fi considerata o manipulare, cum va puteti imagina viata de dupa moarte care nu exista? :roll: Sau cu ce puteti inlocui voi sufletul?

 

- Si nu in ultimul rand, Albert EINSTEIN (care sper sa nu mai aiba nevoie de prezentare pt roportalieni) , desi nu se considera credincios, credea in Dumnezeu! Daca reusiti sa va documentati un pic...

 

http://the-lucifer-principle.blogspot.com/...si-religie.html

Complimente! :o:

Ferice de tine :) in ciuda academicienilor wikipedieni :)

 

Oameni ganditi! Nu inghititi pe tava ce spune scoala, ziarele, televiziunea si alte mijloace de dezinformare sau informatie "bine aleasa si selectata" ca wikipedia... Gandtiti si puneti totul in balanta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Complimente! :roll:

Ferice de tine :o: in ciuda academicienilor wikipedieni :P

 

Oameni ganditi! Nu inghititi pe tava ce spune scoala, ziarele, televiziunea si alte mijloace de dezinformare sau informatie "bine aleasa si selectata" ca wikipedia... Gandtiti si puneti totul in balanta!

Multumesc. Ce naiba, fratilor, nu mi-a luat nici 5 minute sa dau un search pe GooGle si sa bag "einstein credea in Dumnezeu". :) + alte 5 minute sa citesc si altele cateva sa ma gandesc un pic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×