Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

Generatia EMO

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bai, n-are legatura EMO cu sinuciderea...exista si alte genuri muzicale sau "culturi" ca sa zic asa mult mai "sinistre" decat EMO.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar avea un tătic din ăsta acasă

 

 

 

le-ar pieri cheful de EMO. Sau cumva dimpotriva?

 

 

 

Astea sunt enumerate si la schizo dar...doar cu atata nu vei intelege niciodata imaginea de ansamblu.

 

 

 

Aş, dimpotriva, asa se nasc copiii valorosi in societate, un adevarat motor de ambitie si prosperitate!

 

 

Clar!!!!!

 

Si cum propui sa-i starpim?

Repede sau lent?

Dar oare merita sa fie adusi pe drumul cel bun si sa irosesti cateva ore de evanghelizare cu ei?

Sau le pui in casti manele crestine ( oare exista asa ceva, sau daca nu, cand o sa apara) si le dai o lama sa-si taie venele pe lung?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bai, n-are legatura EMO cu sinuciderea...exista si alte genuri muzicale sau "culturi" ca sa zic asa mult mai "sinistre" decat EMO.

 

opa ...

uite ca avem pe cine intreba: deci ia lamureste-ne tu ca noi chiar nu stim mare lucru

presupun ca simpatizezi cu ei sau chiar esti ... chiar vroiam sa caut un reprezentant

care-i faza frate cu tristetile astea maniaco-depresive ? ce va supara copilasi ?

 

PS scuze daca gresesc si confund

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zauuuu?

m-ai luminat!

credeam ca golul afectiunii casnice e luat de idolarizarea oarecum fortata, in cazul de fata, animatia de tip hentai

acum serios, poate toti am avut perioade de neliniste in adolescenta, firesti de altfel, dar exagerarrile de tip EMO, ce duc invariabil catre un final sumbru, imi par prea mult, ca sa adjudec responsabilitatea doar pe seama depresiei.

ma intreb totusi: noi maturii, parintii, nu avem nici o vina??? unde am gresit sau am tratat cu usurinta?

 

Ti-au fost de ajuns cateva randuri, ca de la al doilea rand cu "m-ai luminat!" sa ajungi la al cincilea rand cu "ma intreb totusi: noi maturii, parintii, nu avem nici o vina??? unde am gresit sau am tratat cu usurinta?" Da rateuri dinamu sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea au. In analiza tranzactionala, asta coincide cu perioada de revizuire a scriptului. Scriptul e planul incostient de viata pe care fiecare si-l scrie in copilarie (cam pana prin 7 ani...de-ia si vorba cu cei 7 ani de acasa :swoon: ).

 

Da de unde, coincide cu perioada de furie sexuala, cu excesele de masturbare. Parinti, supravegheati-va copiii non stop pana la casatorie. Si aveti grija sa le alegeti un partener de neam bun!

 

p.s. nu zic mai multe ca sunt pe aici destui cu spalaturi la creier care o iau de buna! :doh:

 

Copii si adolescenti cu probleme erau si vor fi. Explicatiile de atunci si de acum, venite din surse interne nu difera prea mult. Pe vremea lui ceasca de vina era copilul, fie nu manca destul, fie se masturba prea mult, fie invata prea putin, fie statea prea aproape de televizor in cele doua ore de program. Acum, "expertii" de odinioara revin in forta dand vina pentru patologia minorilor pe mass media, tv, internet (chiar a aparut de curand o carte, "Televizorul care va nenoroceste copiii" dar in carte nu scrie cum ca un copil preia de la televizor sau de oriunde numai informatia similara cu cea care o traieste in familie).

Editat de Kebab toxic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate tot de la mama mi se trage,dar in directie opusa.Eu nu o sufar pe mama,ca sa nu zic ca o urasc.

 

Asta e un motiv ca relatiile tale cu femeile sa fie ca ale celor doi din avatarul meu.

Editat de Kebab toxic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Clar!!!!!

 

Si cum propui sa-i starpim?

Repede sau lent?

Dar oare merita sa fie adusi pe drumul cel bun si sa irosesti cateva ore de evanghelizare cu ei?

Sau le pui in casti manele crestine ( oare exista asa ceva, sau daca nu, cand o sa apara) si le dai o lama sa-si taie venele pe lung?

 

Unde se intelege ca am zis eu sa-i starpim?

 

Cat despre evanghelizare, am la mine in sat un caz. Un tata, mare agresor si mare curvar s-a pocait (s-a gandit sa-si spele creierul in alt fel ca asa cum era nu se mai putea). Acu, are 10 puradei, dimineata fac schimb de ciorapi din greseala, pe masa au legea vechiului testament langa blidul cu mancare, merg toti incolonati pe drum, el urla din spate ca un comandant de pluton. Nu zic, e un progres, dar crede-ma, ca tot inconstienti sunt si el si copiii lui. Probabil vor avea o soarta mai buna, pe buza prapastiei.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate tot de la mama mi se trage,dar in directie opusa.Eu nu o sufar pe mama,ca sa nu zic ca o urasc.

La tine incepe subconstientul sa faca legaturi cauza efect. Daca esti baiat...da, de la mama vine scriptul. Daca esti fata, de la tata. :doh:

 

unicii cu probleme ... ntz-ntz

ma bate tata acasa ca-i un betiv ordinat si eu ma fac emo

Ar fi una dintre alegeri, dar chiar te bate tata acasa? Ca sunt si alte cai de exprimare a furiei adunate in copilarie si a depresiei. Cum am mai zis, dar multi nu vor sa auda....ABUZUL PSIHOLOGIC e de multe ori mai teribil ca cel fizic.

Insa nu multi citesc sau cunosc psihologie...de-aia si avem ce avem in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
opa ...

uite ca avem pe cine intreba: deci ia lamureste-ne tu ca noi chiar nu stim mare lucru

presupun ca simpatizezi cu ei sau chiar esti ... chiar vroiam sa caut un reprezentant

care-i faza frate cu tristetile astea maniaco-depresive ? ce va supara copilasi ?

 

PS scuze daca gresesc si confund

:-

 

Nu, nu sunt emo. Nu-mi place aceasta muzica, nu ma pasioneaza. Unele tinute emo le consider interesante, dar in limita bunului simt (mai ales in cazul reprezentantilor sexului masculin). Emo nu are legatura cu suicidul, nici cu tulburarile maniaco-depresive, ci mai degraba cu sensibilitatea. Consultati wikipedia.

Revenind la subiect: fata care s-a sinucis avea probleme in familie si probabil ca era genul de persoana ultrasensibila, ce nu rezista frustrarilor. Faptul ca facea parte din curentul emo nu are nicio relevanta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×