Sari la conținut
Forum Roportal
Demiurgul

In cautarea jumatatii pierdute

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hm.

Cand esti adolescent, in zorii Marelui Joc called Life, gasim de cuviinta sa intram si noi in randul lumii si sa imprumutam de la diverse persoane si personaje cate o calitate-doua care ne plac si sa ne formam noi o imagine plina de romantism despre partenerul ce va sa vina. Asta e usor.

Mai greu e cand observam ca partenerul nostru nu are 1,8m ci are 1,5. O mica eroare de proiectare, trecem peste.

Mai trece ceva timp si suntem atrasi de cineva care e peltic, desi ne enerva la culme lucrul asta. Sau in cel mai ciudat mod, desi ne-am jurat ca nu ne plac oamenii mincinosi, culmea ironiei e ca persoana pe care o iubim acum cam minte. Nu ne place deloc lucrul asta, dar inexplicabil nu putem sa nu o iubim.

In sfarsit, cineva EXACT asa cum trebuie. Numai ca suntem socati. Desi are calitatile alea, nu o placem! Cum vine asta?

 

Si uite asa, portretul ala robot de acum ceva ani a suferit operatii estetice, modificari, ajustari, copci si retusari incat nu mai seamana deloc cu cel initial, ba chiar ne intrebam cine e.

 

Absolut.

 

Hm.

 

super . adevarat.

 

si partenerii nostri ori devin suma golurilor noastre ori poate nu

 

sa ma indragostesc eu sigur am un tipar :bye: :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti adolescent ai in minte o imagine despre persoana ideala care se va schimba dramatic pe parcursul vietii. Eu cred ca abia dupa 25 ani stii cu adevarat cum trebuie sa fie persoana cu care iti poti petrece viata. Pana atunci nu te cunosti inca suficient. Nu e fixa varsta aia data de mine, dar cred ca majoritatea oamenilor nu se cunosc inca suficient inainte de acea varsta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca abia dupa 25 ani stii cu adevarat ...

 

 

Nici cu 200 de ani in urma n-a fost asa, dar acum in era asta libertina!!!

Fetele se maritau la 14 ani inca nu demult si in Romania, la 25 esti considerata fata batrina!!! si tipical barbatii nu sint interesati de femei cu ani in spate sa nu-mi spui ca n-ai auzit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca abia dupa 25 ani stii cu adevarat cum trebuie sa fie persoana cu care iti poti petrece viata.

 

Cu adevarat nu stii niciodata, iar cand ti se aprind calcaiele, nu mai tii cont de cum ai fi vrut sa fie :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si tipical barbatii nu sint interesati de femei cu ani in spate sa nu-mi spui ca n-ai auzit.

pentru sexare, da, iti dau dreptate.

desi unii au chiar obsesia femeii cu experienta.

 

Cu adevarat nu stii niciodata, iar cand ti se aprind calcaiele, nu mai tii cont de cum ai fi vrut sa fie :lol:

Aprinsul calcaielor s-a dovedit a fi insuficient pentru a mentine o relatie pe viata, but you do have a point.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu adevarat nu stii niciodata, iar cand ti se aprind calcaiele, nu mai tii cont de cum ai fi vrut sa fie :lol:

 

 

 

M-am linistit. Credeam ca o sa fiu imatura si la 50 de ani, dar daca e cum spui tu...

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×