Sari la conținut
Forum Roportal
newcristy

site web pe wamp server

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am instalat de curand WAMP server pe propriul PC, am facut un site si acum vreau sa-l pun pe WWW.

Am cumparat si DOUA domenii de pe www.inregistrare-domenii.ro, dar care ma vor duce la acelasi site.

Acum astept confirmarea platii pentru domenii dar mai departe nu mai stiu ce sa fac.

In momentul in care am cumparat domeniile mi se cerea la un moment dat si niste DNS-uri. Eu am banuit ca ele ar fi necesare link-ului IP-URL site. N-am stiut ce sa scriu si spre norocul meu era optional, deci am putut sa termin inregistrarea.

Probabil multi dintre voi au mai facut asta pana acum si tocmai de aceea va rog sa-mi spuneti si mie ce urmeaza.

Cum fac link-ul de la URL catre IP-ul meu.

Mentionez ca am internet de la Clik Net, un rooter, cu banda micutza de upload(512) dar nu asta conteaza. Nu cred ca o sa am prea multi vizitatori momentan.

Va multumesc mult. O zi buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am instalat de curand WAMP server pe propriul PC, am facut un site si acum vreau sa-l pun pe WWW.

Am cumparat si DOUA domenii de pe www.inregistrare-domenii.ro, dar care ma vor duce la acelasi site.

Acum astept confirmarea platii pentru domenii dar mai departe nu mai stiu ce sa fac.

In momentul in care am cumparat domeniile mi se cerea la un moment dat si niste DNS-uri. Eu am banuit ca ele ar fi necesare link-ului IP-URL site. N-am stiut ce sa scriu si spre norocul meu era optional, deci am putut sa termin inregistrarea.

Probabil multi dintre voi au mai facut asta pana acum si tocmai de aceea va rog sa-mi spuneti si mie ce urmeaza.

Cum fac link-ul de la URL catre IP-ul meu.

Mentionez ca am internet de la Clik Net, un rooter, cu banda micutza de upload(512) dar nu asta conteaza. Nu cred ca o sa am prea multi vizitatori momentan.

Va multumesc mult. O zi buna.

 

trebe sa ai servere dns si IP routabil, app.. poti cumpara cu 400 de mii pe an si spatiu de gazduire pe un server ca sa nu te complici ca nu are rost.. si oricum nu o sa mearga bine siteu pe click net ca iti pica des...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×