Sari la conținut
Forum Roportal
lightbeeing

Aveti intrebari despre spiritologie si vrajitorie?

Postări Recomandate

sper ca ma poate ajuta cineva.referitor la vraji.am avut mereu un semn de intrebare despre acest subiect,ctedeam dar nu credeam.am o relatie,a mers bine o perioada,pana s-au bagat ai lui.nu conteaza.ni s-a intamplat ceva ciudat si cu semn mare de intrebare.acum 3 ani i-am favut cadou un portofel nou.bun.ieri a fost ziua lui,i-am luat altul nou.cautand in el scoatem tot,eu tot cautam di ce gsesc ascuns in el,undeva bagat bine intr-un buzunar....intr-o hartie,solzi de peste putrezit!!!!am ramas woooow amandoi.cineva,candva i-a pus acolo pe ascund si probabil nu a pus ca sa ii mearga bine. nu dau vina pe ce am gasit,dar nici bine nu ne-a fost pe nici un plan.am aruncat la gunoi ce am gasit,nu stiu daca trebuia sa facem ceva.am pus mana pe el...amandoi...iara nu stiu daca e ok....va rog,ma poate ajuta cineva cu un sfat ce sa facem,nu am gasit raspuns concret pe internet si nici asa ceva nu am mai auzit.va multumesc si imi cer scuze ptr anumite greseli de scriere.totul a fost un pic in graba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai... incepand.... cu inceputul...

inca de mica ..... visam chestii care un copil normal ar fi facut pe el de spaima.... gen ca apar anumite personaje pe cer, ca imi vorbesc.... crescand.... visele au crescut si ele in intensitate ..... e intuneric.... aud urlete de copii.... gaste.... dar nu le vad.... simt o umbra in permanenta care ma inconjoara.... imi da fiori.... eu sunt constienta ca dorm.... dar creierul meu se trezeste doar in somn.... si totusi sunt constienta ca ma trezesc in vis .... cineva incearca sa ma sufoce... eu tip....dar tot nu ma trezesc.... corpul meu e complet paralizat iar cand reusesc intr-adevar sa fiu pe deplin lucida.... sunt transpirata si amortita! imi apar in vis fel si fel de personaje necunoscute..... am incercat in nenumarate randuri sa incerc sa controloz visul si sa vad pana unde ajung.... dar....ajung doar pana la partea unde ma sufoca.... partea nasoala?.... de multe ori acele personaje le vad cu ochii deschisi.....

mai e o chestie .... facandu-mi astrograma natala.... Lilith are o puternica influenta asupra astrelor.... asta m-a determinat sa fac anumite cercetari daca le pot numi asa si sa aflu anumite lucruri care un pic mi-au dat fiori ....

Editat de drequlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de persoana esti? Esti mai sensibila?

 

Esti religioasa, crezi in Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

smile.png asta e cea mai buna intrebare! sunt intr-adevar o persoana sensibila! dar asta nu inseamna ca ma sensibilizeaza orice.... daca cred in Dumnezeu...? nu stiu.... din punct de vedere religios sunt un pic mai ...(nu gasesc cuvantul potrivit).... dar atata timp cat cred in alte lucruri ma gandesc ca acolo undeva exista si o entitate pe care noi o numim Dumnezeu, nu? si totusi ma gandesc ca atata timp cat "mitologiile si imaginatia umana" au existat din totdeauana, un gram de adevar se afla undeva! eu zic ca daca fiecare din noi ar putea sa citesca si printre randuri si sa inteleaga cu adevarat ceea ce ne este transmis ar fi prea mult haos.... poate e o viziune gresita a mea de a vedea lucrurile si poate gresesc! de aceea caut raspunsuri!

Editat de drequlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singura chestie e ca... daca tu chiar ai de-a face cu un demon, mai ales ca esti predispusa fiind mai sensibila, nu il poti infrunta decat cu ajutorul credintei in Dumnezeu.

Ai mai avut vreun cosmar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visele mele sunt cosmaruri de care nu imi mai este teama! eu simt ca exista cineva in permanenta langa mine si ma protejeaza.... dar mai e acel ceva ce nu imi da pace! am auzit ca este o manastire de maici, nu imi aduc acum pe moment care, unde se practica si exorcizari..... as vrea sa merg pana acolo totusi sa vorbesc cu cineva despre situatia aceasta! poate au ele vreo solutie, sau poate pot sa imi dea un raspuns concret! dat fiind faptul ca eu pe plan psihologic nu am suferit nici un fel de trauma in copilarie, mi se pare ciudat sa am aceste "vise"! am consultat pana si medici de specialitate care nu isi pot explica ceea ce se intampla.... aaaaaa si inca o chestie..... am cosmarurile doar daca dorm singura, sau daca sunt singura in casa! singura exceptie de la "a fi singura" in casa e baietelul meu (cu el sau fara) cosmarul apare! in schimb daca dorm cu cineva e ok! tin sa precizez (poate o sa crezi ca sunt vreo ciudata) pana m-am casatorit fugeam la mama in pat! nu vreau sa cred ca subcontientul meu actioneaza asa doar din pricina faptului ca sunt dependenta de prezenta unei "companii".....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca simti ca e o prezenta in visul tau incearca sa spui o rugaciune in acel moment, mai ales ca spui ca ai o anumita constienta in timpul cosmarului. Vezi ce se va intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat cu rugaciuni.....in momentul cand le spun ma cuprinde un fior imens.... in momentul acela imi fac cruce cu limba.... pe moment inceteaza, dar pe urma visul continua de unde s-a oprit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×