Sari la conținut
Forum Roportal
lightbeeing

Aveti intrebari despre spiritologie si vrajitorie?

Postări Recomandate

e adevarat ca vrajitoarele au luat cursul vremii si nu mai folosesc maturi ci aspiratoare?

as vrea sa vad o vrajitoare zburand pe un rowenta de 2000 de wati.

 

Daca ai fi putin de tot mai informat ai sti ca matura este de fapt o unealta si ca "zborul" pe matura este doar ritualistic si inposibil de realizat literalmente. Inainte sa faci mistouri care tu ai dori sa fie usturatoare informeaza-te putin.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi putin de tot mai informat ai sti ca matura este de fapt o unealta si ca "zborul" pe matura este doar ritualistic si inposibil de realizat literalmente. Inainte sa faci mistouri care tu ai dori sa fie usturatoare informeaza-te putin.

 

 

si intrebarea mea este tot o dorinta de informare.

n-am intalnit niciodata vreo vrajitoare sau vreun vrajitor cu batu' intins in fata.

dar cum contrazicera si suspiciunea impreuna, formeaza a doua natura a mea, voi fi foarte circumspect in ceea ce priveste pregatirea ta in domeniul vrajitoresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca vrajitoarele au luat cursul vremii si nu mai folosesc maturi ci aspiratoare?

as vrea sa vad o vrajitoare zburand pe un rowenta de 2000 de wati.

 

Pai nu e greu deloc, ia-ti nevasta din vreo secta care educa femeile in scopul deservirii complete a barbatului, cumpara-i marca respectiva de aspirator si... vezi tu dupa aceea cum cauti dezlegare de vraja :o:

 

vreun vrajitor cu batu' intins in fata.

 

:o:

 

Asta nu e greu de gasit, insa trebuie indeplinite niste conditii: sa fii femeie, sa fii frumoasa si cat mai sumar imbracata :lol2:

 

matura este de fapt o unealta si ca "zborul" pe matura este doar ritualistic si inposibil de realizat literalmente.

 

Cartile de povesti si filmele au aprins imaginatia oamenilor si au transformat matura intr-un simbol vrajitoresc.

 

Legenda maturii zburatoare provine din perioada in care orice vrajitoare risca sa arda in focurile iubirii inchizitoriale...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi, chiar exista hogwarts? ca unu' mai dibaci mi-a aratat o diploma de absolvire a scolii de vrajitorii, smenurii si alte chestii interesante.

Hogwarts nu exista, dar sunt multe loje magice, organizatii etc. unele si in Romania. Diploma poti sa iti faci si tu in Photoshop :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la varsta de 27 ani nu am observat niciun spirit..intamplarea a fost k m-am dus la un vecin aseara si stand cu el de vorba am observat k jaluzeaua de la usa se misca usor unde i-am aratat si lui acest vecin si nici lui nu venea sa creada..am verificat usa dak vine curent pe la geam si pe hol dar nicio adiere de vant..jaluzeaua s-a miscat aprox.1min fiind din plastic si orizontala..l-am intrebat dak a mai auzit zgomote noaptea prin casa unde mi-a raspuns k da cum ar fii:trosnind scaunele de rachita,usa de la intrare si parka are senzatia k ar fii cineva cu el in camera..eu cand am intrat la el in camera am simtit tot timpul o adiere de aer cald si rece,nu era focul facut in camera si nu avea niciun geam spart sau deschis..tatal lui a murit acum cati va ani.nu stiu exact sa va spun..ma gandesc k ar fii spiritul lui? Cum ar scapa de acest spirit? Acesta intamplare este adevarata poate confirma si el tot ce am scris mai sus..astept un rasp.va rog frumos pe email-ul meu edit Cu stima Robert!

Editat de Aseneth
sters date de contact

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tatal lui a murit acum cati va ani.nu stiu exact sa va spun..ma gandesc k ar fii spiritul lui? Cum ar scapa de acest spirit?

 

De ce ar vrea cineva sa scape de spiritul unui parinte si nu s-ar bucura de prezenta sa?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar ce ziceti despre vrajitorii romani, solomonari?

 

Au fost samanii dacilor. Crestinismul a patruns de timpuriu in tara noastra, asa ca solomonarii au disparut repejor, insa amintirea lor a ramas intiparita in memoria colectiva. In timp, ce isi mai aminteau oamenii despre ei a fost amestecat cu superstitie si traditii mai noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. sunt nou pe aici si am si eu o intrebare daca imi permiteti. Cine stie ce inseamna "a fi legat la mort" (blestem). Daca are cineva un raspuns as aprecia sa imi indice si o sursa, carte, portal de specialitate credibil. Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×