Sari la conținut
Forum Roportal
Andradada

Televiziunea

Postări Recomandate

pe mine ma enerveaza ca tot dau aceleasi filme ....mai ales de craciun si paste.in general numa emisiuni aiurea..mai sunt seriale faine da rare

 

mai ales "singur acasa". au un fix televiziunile cu filmul asta...cred ca la-am vazut pe toate posturile posibile(pana si pe cartoon networca)

acum nu fiti rai...exista si emisiuni bune la tv...evident nu ma refer la cele tip garito sau la cele prezentate de dan negru....dar daca vrei cu adevarat gasesti ce iti place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adevarul ac emisiunile bune au disparut cam toate acum sunt cele de genu "cel mai tare din parcare" si mai e una penala rau pe PROTV "cu cine e raspunsul" sau ceva de genu penale omule..se duce romania de rapa

 

cat despre filme se rau aceleasi filme in fiecare an cu mici exceptii

las` ca romanu se uita..off ne ducem dracu cu oameni ca astia

Cred ca a ajuns o afacere veroasa si televiziunea asta, mai ales ca cistiga de peste tot...cine vrea sa apara "pe sticla" plateste, spectatorul -plateste, firma- plateste si mai mult indiferent daca are sau nu receptor radio/tv, reclamele costa enorm, dureaza si mult, si daca nu s-a schimbat cind inca anumiti spectatori mai culti se uitau inca la tembelizor acuma n-au decit sa-si adapteze emisiunile la preferintele celor care au ramas!!! Eu personal ma uit rareori la stiri, le ascult la radio in masina, si in rest- discovery, National Geographic si Animal Planet...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e normal sa fie si emisiuni de genul 'cu cine e raspunsul' (si orice alte programe de proasta calitate) ca altfel nu s-ar mai uita casnicele la tv ;). Dar ai ce vedea la televizor, la orice ora a zilei! Pe Cultural, History, Discovery, tvr 2 (desi nu stiu ce mai dau astia) ... si apoi este TCM-ul, sunt destule sanse sa nimeresti un film care merita vazut. Pe Mezzo ai muzica buna, variata ... Deci ... cu ce m-ar deranja pe mine ca sunt difuzate si alte tampenii? :cow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma...ce au si astia.....este televizor, sunt multe programe....dar nimic ca lumea...stau si eu seara, linistita...si vreau sa ma uit la un film fain...dar nu gasesc nimic...Doamne, de ce nu pun si ei ceva fain? Dar prostii..ma exaspereaza,cel putin pe mine,nu stiu de voi........ :focus:

 

Ai foarte mare dreptate!Iti impartasesc parerea!Totul este atat de comercial!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adolescentii mai ales sunt tot mai dependenti de televizor , asta fiind a doua lor scoala ( uneori chiar prima )! De pe la mijlocul anilor '90 la noi , si de vreo 25 de ani in Occident , mai ales in America , televiziunea a devenit un canal de promovare a violentei , a limbajului obscen , a libertinajului sexual .....Asa de mult s-a inoculat in subconstientul omului contemporan "cultura tv" americana incat nu mai poate face deosebirea intre un lucru bun si altul rau , care se difuzeaza ! Francezii incearca de cativa ani sa limiteze "cultura" americana la radio si televiziunile de la ei ! Sper sa reuseasca si sa fie un model si pentru alte tari !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adolescentii mai ales sunt tot mai dependenti de televizor , asta fiind a doua lor scoala ( uneori chiar prima )! De pe la mijlocul anilor '90 la noi , si de vreo 25 de ani in Occident , mai ales in America , televiziunea a devenit un canal de promovare a violentei , a limbajului obscen , a libertinajului sexual .....Asa de mult s-a inoculat in subconstientul omului contemporan "cultura tv" americana incat nu mai poate face deosebirea intre un lucru bun si altul rau , care se difuzeaza ! Francezii incearca de cativa ani sa limiteze "cultura" americana la radio si televiziunile de la ei ! Sper sa reuseasca si sa fie un model si pentru alte tari !

 

E adevarat ca adolescentii sunt obsedati de tv, din pacate asta este camm peste tot. Insa nu e adevarat ca in SUA se promoveaza limbajul obscen (in filme), agresivitatea si sexualitatea. Nu stiu la ce fel de filme te referi, poate la alea de categoria "B"sau "C" ca filmele ca lumea, de regula nu fac asta. Si apoi...societatea americana nu e ce se vede in filme, ma faci sa rad. De cand sunt aici nu am vazut niciodata impuscaturi pe strada, nu am auzit injuraturi la tv (se baga un bip peste ele) si nu am vazut femei goale in filme. Cine vrea sa vada chestii de genul asta isi ia de la videoteca ce-i pofteste inimioara. In Europa scenele cu nuditate in filme sunt ceva firesc. Si nu numai in filme, ci si la stiri. Nu de putine ori am vazut spre exemplu, la stiri (sa zicem pe un post nemtesc) balcoane de femei (batrane, grase etc.) filmate lejer in reportaje despre cancerul de san, aparatura medicala etc. Ce sens avea sa ne arate tipa goala?

 

Americanii sunt mult mai puritani ca europenii dar asta o afla cineva dupa ce a trait efectiv aici cativa ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am renuntat sa ma uit la televizor in special la filme pt ca le-am invatat pe dinafara.emisiunile sunt din ce in ce mai proaste asa ca am facut abonament la calculator si la dc++ :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E adevarat ca adolescentii sunt obsedati de tv, din pacate asta este camm peste tot. Insa nu e adevarat ca in SUA se promoveaza limbajul obscen (in filme), agresivitatea si sexualitatea. Nu stiu la ce fel de filme te referi, poate la alea de categoria "B"sau "C" ca filmele ca lumea, de regula nu fac asta. Si apoi...societatea americana nu e ce se vede in filme, ma faci sa rad. De cand sunt aici nu am vazut niciodata impuscaturi pe strada, nu am auzit injuraturi la tv (se baga un bip peste ele) si nu am vazut femei goale in filme. Cine vrea sa vada chestii de genul asta isi ia de la videoteca ce-i pofteste inimioara. In Europa scenele cu nuditate in filme sunt ceva firesc. Si nu numai in filme, ci si la stiri. Nu de putine ori am vazut spre exemplu, la stiri (sa zicem pe un post nemtesc) balcoane de femei (batrane, grase etc.) filmate lejer in reportaje despre cancerul de san, aparatura medicala etc. Ce sens avea sa ne arate tipa goala?

 

Americanii sunt mult mai puritani ca europenii dar asta o afla cineva dupa ce a trait efectiv aici cativa ani.

hollywood lucreaza pentru export? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×