Sari la conținut
Forum Roportal
Lazio

Solutii pt problema tiganilor

Postări Recomandate

il eviti degeaba, e o galusca aruncata pt cei fraieri, tigan nu e peiorativ, tigan isi spun tiganii insasi ei nu-si spun romi....

 

 

deci tu spui ca nu exista o "problema tiganeasca" .... imi pare rau esti subiectiv, negi subiecte care se discuta la ore de maxima audienta pe cele mai populare canale media...

Sigur ca EXISTA.Ceea ce neg este generalizarea.E la fel de stupida ca si antisemitismul,rasismul,homofobia,sexismul si alte genuri de discriminari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce luasi bre asa foc?

Asta e chiar o adresare de tigan.

Te simtisi a tigan si ti s-a intunecat privirea?

Sunt.

Tiganii si-au facut destula 'imagine' in toata Europa si mie imi zici de prejudecatile mele ieftine?

La fel ca si romanii, idiotule. Cat despre prejudecati, de ce nu ma mir ca un comportament ca al tau ti se pare ok? Doar confirmi ca e o prejudecata 'legitima'.

Oare sunt tiganii astia asa de sfinti si toti sunt nedreptatiti?

Dar rumunii sunt sfinti, NoTranspiration? Idiotule.

...Eu am vorbit in general de tigani si din proprie experienta precum si din experienta a multor cunoscuti..

De acord, iar conform experientei mele, romanii sunt niste inculti nespalati, lenesi si gata oricand de jafuri si nenorociri.

...ca or mai fi unii tigani cu scaunel la cap,asta nu mai stiu...dar sa dea dracu' daca am intalnit asa ceva :airkiss:

Dupa ce etichetezi, nu poti spune asta, idiotule.

 

 

Pana una-alta, maturizeaza-ti mintea bolnava tu si ceilalti colegi de suferinta de pe aici si mai tarziu va iau la palme din nou, pentru ca sunt convins ca o sa esuati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai reactionat asa...,,problema tziganeasca'' este in realitate problema DISCRIMINARII.Romanii,popor ,,crestin'',ospitalieri,muncitori(etc...stiti voi gogsile comuniste)i-a tinut pe oamenii astia in SCLAVIE pana in secolul 20...apoi,a continuat cu marginalizarea si discriminarile...si acum,blameaza lipsa de educatie a rromilor! -mie mi se pare FOARTE ipocrit!

Inteleg ca esti revoltat,si pot intelege si de ce,totusi,nu faci decat sa dai apa la moara celor care cauta tzapi ispasitori pentru toate problemele din tara asta!

P.S. -Nu sunt rrom,sunt roman.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu esti rrom esti tigan :airkiss:

 

K0ntr0VerSy#12 e tigan, NoInspiration ....

 

mergi pe strada si doi borfasi tigani iti dau una peste mecla din senin, cine i-a discriminat pa oamenii aia? Cu ce i-au deranjat vreodata romanii pe oamenii aia, de ce se comporta ca niste animale?

Editat de Lazio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca ai reactionat asa...,,problema tziganeasca'' este in realitate problema DISCRIMINARII.Romanii,popor ,,crestin'',ospitalieri,muncitori(etc...stiti voi gogsile comuniste)i-a tinut pe oamenii astia in SCLAVIE pana in secolul 20...apoi,a continuat cu marginalizarea si discriminarile...si acum,blameaza lipsa de educatie a rromilor! -mie mi se pare FOARTE ipocrit!

Inteleg ca esti revoltat,si pot intelege si de ce,totusi,nu faci decat sa dai apa la moara celor care cauta tzapi ispasitori pentru toate problemele din tara asta!

P.S. -Nu sunt rrom,sunt roman.

Mdea, concis si corect.

Numai ca persoanele care sunt in stare sa realizeze de fapt cauza sunt intr-o minoritate crunta.

 

mergi pe strada si doi borfasi tigani iti dau una peste mecla din senin, cine i-a discriminat pa oamenii aia? Cu ce i-au deranjat vreodata romanii pe oamenii aia, de ce se comporta ca niste animale?

Dobitocule, aia e o problema sociala, nu etnica.

 

Vezi, nu dovedesti decat faptul ca esti un idiot absolut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si romanii au fost iobagi peste 1000 ani si nu se comporta asa. E o aberatie sa spui ca tiganii se comporta asa din cauza asta.

 

In bulgaria, ungaria, etc adica in alte parti nu au mai fost sclavi si se comporta in acelasi fel, reputatia pe care o au o au din Ferentari pana in New York din, adica in TOATA LUMEA nu doar in Romania deci teoria ta CADE !

 

Dobitocule, aia e o problema sociala, nu etnica.

 

Vezi, nu dovedesti decat faptul ca esti un idiot absolut.

 

asa rromule.... arata-ti caracteru-ti specific, jigneste si da-ti poalele peste cap cum te-a invatat piranda ....

Editat de Lazio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e chiar o adresare de tigan.

'Bre' e un dialect din Moldova,idiotule

 

Sunt.

 

Si esti mandru,nu? :flowers:

 

La fel ca si romanii, idiotule. Cat despre prejudecati, de ce nu ma mir ca un comportament ca al tau ti se pare ok? Doar confirmi ca e o prejudecata 'legitima'.

 

Cum se face ca in Franta am vazut numai tigani la cersit,chiar am asistat la furtul unuia dintre fratii tai :flowers:

 

Dar rumunii sunt sfinti, NoTranspiration? Idiotule.

 

Mai bine no transpiration decat sa fiu un tigan imputit ca voi :P

 

De acord, iar conform experientei mele, romanii sunt niste inculti nespalati, lenesi si gata oricand de jafuri si nenorociri.

 

No comment :airkiss: in minoritatea voastra de tigani!Pe cat de putini pe atat de-ai dreaq..cred ca toti romanii n-ar reusi sa fure in 3 ani,cat furati voi intr-o zi..

 

Pana una-alta, maturizeaza-ti mintea bolnava tu si ceilalti colegi de suferinta de pe aici si mai tarziu va iau la palme din nou, pentru ca sunt convins ca o sa esuati.

 

Cum sa ne iei bre la palme? :flowers: cu ce sa esuam?adu-ne argument,nu ce visezi tu ..cai verzi pe pereti.Vorbesti aiurea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa rromule.... arata-ti caracteru-ti specific, jigneste si da-ti poalele peste cap cum te-a invatat piranda ....

Hopa.

Te simti jignit?

 

Esti peste cap de ipocrit: dupa ce tavalesti sistematic (pentru ca revii mereu sa iti expui sovinismul pe aici) o etnie si tragi tu concluzii genetice, te simti jignit pentru ca iti spun drept ca esti un idiot pentru modul tau primitiv de a gandi?

Repet, esti si sunteti o adunatura de idioti orbiti de prejudecati si ceea ce este mai grav este ca vi se pare firesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
'Bre' e un dialect din Moldova,idiotule

Si?

Si esti mandru,nu? :flowers:

Ar fi grav?

Cum se face ca in Franta am vazut numai tigani la cersit,chiar am asistat la furtul unuia dintre fratii tai :flowers:

Irelevant.

Mai bine no transpiration decat sa fiu un tigan imputit ca voi :P

Eu sunt imparfumat, in timp ce mama ta nu poate fi decat o femeie de moravuri indoilenice, ca si progenitura.

No comment :airkiss: in minoritatea voastra de tigani!Pe cat de putini pe atat de-ai dreaq..cred ca toti romanii n-ar reusi sa fure in 3 ani,cat furati voi intr-o zi..

Cum adica 'no comment'? Toti rumunii pe care i-am intalnit erau dupa cum i-am descris.

Esti un idiot irecuperabil.

Gabriel Bivolaru a furat sute de milioane de euro. Si asta e doar unul dintre romani. Daca faci o lista cu delapidari si devalizari, ai sa vezi cine fura de fapt.

Cum sa ne iei bre la palme? :flowers: cu ce sa esuam?adu-ne argument,nu ce visezi tu ..cai verzi pe pereti.Vorbesti aiurea..

Consideri ca tu ai adus argumente de bun simt?

Iti spun eu, NU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu esti rrom esti tigan :airkiss:

 

K0ntr0VerSy#12 e tigan, NoInspiration ....

 

mergi pe strada si doi borfasi tigani iti dau una peste mecla din senin, cine i-a discriminat pa oamenii aia? Cu ce i-au deranjat vreodata romanii pe oamenii aia, de ce se comporta ca niste animale?

Borfasi sunt destui si romani...exemplul tau este doar o mostra de rasism de cea mai josa spetza.Animalele nu fac discriminari,ele te pot iubi indiferent de rasa sau etnie...animalele iti sunt cu MULT superoare.Ura ta si dispretul pe care il arati,nu te inalta cu nimic in ochii mei,ba chiar dimpotriva!

Datorita unor ,,oameni'' ca tine pamantul seamana cu un iad.RAUATEA de care dai dovada este egalata doar de trufia cu care iti inchipui ca ai ceva de spus.

Nu sunt rrom,dar ,daca ceea ce esti tu,se cheama roman,ma dezic de un asemenea nume!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×