Sari la conținut
Forum Roportal
Lazio

Solutii pt problema tiganilor

Postări Recomandate

propun sa discutam despre solutiile viabile cu privire la problema tiganilor, nu e normal ca un popor intreg sa fie asimilat de o minoritate dpv cultural si al identitatii (vezi manelele , comportamentul, si cuvantul "rrom")

 

vreau sa vad solutii realiste pt rezolvarea acestei probleme, asta daca nu e prea tarziu.

Editat de Lazio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si cum ramane cu discriminarea, daca se aplica legea incep piranzile sa scuipe si sa-si ridice fustele, pe urma ONG-urile si organizatiile tiganesti sustinite de evrei or sa incepe sa urle ca suntem nazisti si niste bestii.... Evrei care isi construiesc cercuri concentrice de minoritati etnice, sexuale si de orice fel pe post de paravan?

Editat de Lazio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
propun sa discutam despre solutiile viabile cu privire la problema tiganilor, nu e normal ca un popor intreg sa fie asimilat de o minoritate dpv cultural si al identitatii (vezi manelele , comportamentul, si cuvantul "rrom")

 

vreau sa vad solutii realiste pt rezolvarea acestei probleme, asta daca nu e prea tarziu.

Nu-i nimic de facut acum! :flowers:

Bravo lor! :airkiss: Sunt coiosi! Doua milioane,se kk in capul la 20 de milioane . :) Mai mult:conducerea tarii e in mainile lor.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde or rasari, domnule ?

Periodic apar pe aici ... ca niste floricele, care mai de care cu idei "viabile" si pareri ferme despre cum "saracul popor roman" , cult, civilizat, educat, mandru ca stejarul etc ... este practic asimilat de un grup de minoritari nemernici si fara educatie care le strica imaginea.

Ma intreb eu, retoric desigur ... cum e posibil sa aduci un popor atat de elevat la un nivel de subcultura sau sa-i schimbi gusturile in ce priveste muzica ori comportamentul etc ?

Cred ca ne fac farmece, domnule, altfel nu se explica. :flowers:

Editat de mihaela...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde or rasari, domnule ?

Periodic apar pe aici ... ca niste floricele, care mai de care cu idei "viabile" si pareri ferme despre cum "saracul popor roman" , cult, civilizat, educat, mandru ca stejarul etc ... este practic asimilat de un grup de minoritari nemernici si fara educatie care le strica imaginea.

Ma intreb eu, retoric desigur ... cum e posibil sa aduci un popor atat de elevat la un nivel de subcultura sau sa-i schimbi gusturile in ce priveste muzica ori comportamentul etc ?

Cred ca ne fac farmece, domnule, altfel nu se explica. :flowers:

 

 

La care "popor elevat" te referi mai exact? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb eu, retoric desigur ... cum e posibil sa aduci un popor atat de elevat la un nivel de subcultura sau sa-i schimbi gusturile in ce priveste muzica ori comportamentul etc ?

Cred ca ne fac farmece, domnule, altfel nu se explica. :flowers:

 

Ei, cum? Prin manipulare, pe fondul saraciei si lipsei de ocupatie, prin distrugerea valorilor morale, prin promovarea divertismentului "de calitate" (vezi zecile de emisiuni "umoristice", seriale tv, mai nou Posturi TV dedicate, etc).

Tot un fel de farmece... :)

Se intampla si la case mai mari, la americani, de exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×