Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Iubirea=incredere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici eu nu cred ca respectul are de-a face cu increderea. Un exemplu, io il respect pe seful meu, pentru calitatile profesionale, dar nu am deloc incredere in el.

 

Nici macar nu consider ca iubirea=incredere. Consider ca poti iubi si fara sa ai incredere in respectiva persoana, sau fara sa mai ai incredere.

Nu cred ca e posibil asa ceva, iubire fara respect si incredere. Indragosteala da, aia e posibil, dar nu dureaza. Neincrederea iti da un sentiment de nesiguranta care te face sa te simti inconfortabil, iar lipsa de respect pt. o persoana de care esti atras duce automat la neincredere. Cine isi doreste sa aiba langa sine o persoana pe care stie ca nu se poate baza?

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e posibil asa ceva, iubire fara respect si incredere. Indragosteala da, aia e posibil, dar nu dureaza. Neincrederea iti da un sentiment de nesiguranta care te face sa te simti inconfortabil, iar lipsa de respect pt. o persoana de care esti atras duce automat la neincredere. Cine isi doreste sa aiba langa sine o persoana pe care stie ca nu se poate baza?

Daca am iubi intotdeauna persoanele care inspira incredere ,viata ar fi asa roz...dar...si increderea si respectul de cele mai multe ori se obtin si daca nu vor aparea,atunci e bine sa pui punct.,Chiar daca inima de cele mai multe ori e o tradatoare:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai descris tu e indragosteala, in ruptul capului nu cred ca iubirea poate exista in absenta respectului si increderii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ce spun? Daca aceste doua constati ca la persoana iubita nu le gasesti ...ori ai un fel de orbul gainilor si deci nu e iubire ,ori...ai o stima de sine scazuta ...Iubirea adevarata nu exista fara incredere si respect.Nu are cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine isi doreste sa aiba langa sine o persoana pe care stie ca nu se poate baza?

Pai si increderea aia. are anumite limite. Tu de ce o faci absoluta ?

Este relativa. Te bazezi pe cineva intro anumita masura, sau total, in unele cazuri.

 

Acum sa nu imi spui ca, daca nu ai incredere totala, dispare iubirea ? Ca nu cred asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×