Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Si totusi...

Postări Recomandate

In acest loc se va arata cealalta fata a monedei sau jumatatea plina a paharului, cum doriti.

 

Deci:

 

...mai exista lideri adevarati, de admirat si de urmat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori, si minciunile sunt bune... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe toate care-ar indrazni cumva sa... Nu mai vorbesc de cele care-au indraznit.

Si totusi... :)

ce parere ai despre femeile lider?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O parere buna, daca isi fac treaba bine, daca se simt bine in haina asta si daca nu copiaza comportamente vazute la barbati. Din pacate, exemple pozitive sunt putine, deocamdata. Margaret Thatcher ar fi unul. Dar acum nu pot sa fac greseala pe care o intalnesc des, sa zic ca Udrea e proasta fiindca e femeie, iar Boc e prost fiindca are gene proaste. Ce ma enerveaza la Udrea (apropo de feminitate) e ca si-o pune prea mult in valoare intr-un mediu in care ar trebui sa etaleze cu totul altceva. Feminitatea asta nu se flutura chiar asa pe unde se nimereste.

 

Am spus toate astea si fiindca a fi lider a devenit o profesie sau o impostura, deci nu mai e mare nevoie de aptitudini native pt. ea, se poate invata ori fura. Ca, am mai zis eu pe undeva, inclin sa cred femeile nu au

Editat de Allexandrra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca Udrea, Thatcher etc sunt puse pe piedestal ca sa se arate ca si femeile au drepturi in politica, sa se arate ca si ele au ceva de zis.

 

Cred ca liderele adevarate sunt cele care au gene de amazoana si cauta sa isi valorifice acest potential nativ citind carti de leadership, participand la tot felul de workshopuri de dezvoltare personala, interactionand in mod activ si autentic cu ceilalti, dezvoltandu-si asertivitatea etc.

 

nu mi se pare ca te contrazici.

 

p.s. mi-a placut dedicatia. E super, desi Robbie Williams ma cam lasa rece. Mi-a amintit de un vis pe care l-am avut prin clasa I. Visam ca zbor cu blocul in care locuiam, care se transformase in racheta, exact ca in sfarsitul videoclipului pe care mi l-ai dedicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca liderele adevarate sunt cele care au gene de amazoana si cauta sa isi valorifice acest potential nativ citind carti de leadership, participand la tot felul de workshopuri de dezvoltare personala, interactionand in mod activ si autentic cu ceilalti, dezvoltandu-si asertivitatea etc.

 

Foarte ok pct.-ul tau de vedere. S-ar putea sa ma cucereasca total pana la urma.

 

P.S. Ai niste vise super. Am mai citit ds. cel cu soarele si m-am complexat putin. Dar mi-a trecut acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×