Sari la conținut
Forum Roportal
Lily-Lily

Iubesc doi barbati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa ma pot "arunca" total in nou arelatie, iar cateodata reusesc...ce e trist e ca am amintirile, iar unele dintre ele sunt atat de frumoase...dupa un timp, uiti de tot ce e rau, de tot ce-a gresit, ce-ai gresit si iti amintesti numai zilele cu soare.

 

Si acum am zile cu soare, numai ca stau mereu cu frica de a nu incepe sa ploua...

 

Ce urmaresc cu topic-ul asta? Poate pe cineva care sa fi cunoscut sentimentul pe care il am eu. Sa ma inteleaga ca nu sunt nici rea, nici egoista, nici superficiala. Ca vreau sa fiu fericita si sa fac oamenii fericiti langa mine. Numai ca nu stiu cum, m-am incurcat singura iar acum nu mai stiu nici cum sa o iau de la capat, nici cum sa ma dezleg de ce-a fost. Poate cineva care a stiut cum e sa fii cu un picior in prezent si cu altul in trecut si a reusit sa iasa - a inteles si invatat ceva! Sa ma invete si pe mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu fiti chiar atat de rai...

 

Am inceput o relatie cu un altul pt. ca lucrurile nu mergeau bine. Adica, dupca cativa ani in care am fost foarte fericiti, am inceput sa ne indepartam...de ce? nu stiu :pardon:

 

A fost o coincidenta ca l-am cunoscut pe noul meu prieten chiar in momentele astea. Si am asteptat de la fostul luni intregi sa ma "revendice". Dar el nu a facut-o.

Acum ii pare rau, sufera...am suferit si eu. Sa nu credeti ca e usor sa inveti sa te apropii de o noua persoana cand tot ce stia era altcinvea...dar am reusit. Imi doresc foarte mult sa pot sa il fac fericit, sa pot sa-i ofer dragostea de care are nevoie si o merita. Sunt convinsa ca, daca ne cunosteam altfel, as fi putut sa fac asta, as fi fost si eu asa de fericita!

 

Dar acum, gandul imi fuge la fostul...incerc sa vorbesc cat mai putin cu el, dar nu ma pot abtine de tot. Ma intreb de n ori pe zi, sa ma impac cu el, sa ii mai dau o sansa? Si atunci ma zdrobeste gandul ca prietenul meu actual va suferi, ca ii voi fura lui o sansa...

 

Hai sa fim seriosi ! Ai inceput o relatie cu altcineva pentru ca lucrurile nu mergeau bine.

Pai daca nu mergeau bine ce te face acum sa visezi la cai verzi pe pereti . Te simti vinovata cu ceva ?

Daca te simti vinovata in relatia cu fostul este normal sa incerci sa repari . Daca ai rupt relatia din vina lui... este cuminte sa mergi mai departe. Priveste mereu inainte !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cutremure . Ah ! Uitam de Tsunami ! :drag:

 

 

Esti rau ! :good:

Asa crezi tu? Pe mine chiar ma amuza genul asta de pitipoance ce alearga mereu dupa acadele colorate (a se citi noi), sunt satul de prostutele astea de la tara ce niciodata nu sunt multumite. Acum chiar ca sunt rau, nu? :good:

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu fiti chiar atat de rai...

 

Am inceput o relatie cu un altul pt. ca lucrurile nu mergeau bine. Adica, dupca cativa ani in care am fost foarte fericiti, am inceput sa ne indepartam...de ce? nu stiu :drag:

 

A fost o coincidenta ca l-am cunoscut pe noul meu prieten chiar in momentele astea. Si am asteptat de la fostul luni intregi sa ma "revendice". Dar el nu a facut-o.

Acum ii pare rau, sufera...am suferit si eu. Sa nu credeti ca e usor sa inveti sa te apropii de o noua persoana cand tot ce stia era altcinvea...dar am reusit. Imi doresc foarte mult sa pot sa il fac fericit, sa pot sa-i ofer dragostea de care are nevoie si o merita. Sunt convinsa ca, daca ne cunosteam altfel, as fi putut sa fac asta, as fi fost si eu asa de fericita!

 

Dar acum, gandul imi fuge la fostul...incerc sa vorbesc cat mai putin cu el, dar nu ma pot abtine de tot. Ma intreb de n ori pe zi, sa ma impac cu el, sa ii mai dau o sansa? Si atunci ma zdrobeste gandul ca prietenul meu actual va suferi, ca ii voi fura lui o sansa...

 

Aşa cum spunea cineva pe aici,:pardon: nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca... nu prea sti ce e dragostea. Dragostea nu este egoista, iar tu esti forma suprema de egoism. Stiu ca e comod ceea ce simti si ceea ce simt ei pt tine, dar hai sa o luam si pe partea celalalta:

1. Un pahar spart nu va mai fi in veci perfect si cu siguranta nu va fi nou. Relatia ta cu fostul nu este decat slabiciunea ta pentru trecut si pentru amintirile tale cu el.

si

2. Actualul nu este ceea ce ai nevoie. Daca era el cel de care aveai nevoie, nu simteai nevoia sa te vezi cu celalalt.

Plus ca... ai nevoie sa uiti ca sa poti incepe o relatie noua cu cineva nou. Tu nici macar nu ai inchis capitolul trecut, cum ai vrea sa ai o noua relatie?

Poate ai nevoie de o pauza. Pentru ca nu faci altceva decat sa ii ranesti pe cei din jurul tau si tu stii cel mai bine asta.

 

numa bine :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aşa cum spunea cineva pe aici,:pardon: nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost in situatia ta si m-am simtit super egoista,sincer.

ce am facut?i-am lasat pe amandoi si m-am maritat cu al 3-lea.

am invatat ca nu ai cum sa te imparti intre 2 si am inteles ca nu era corect ceea ce faceam,cand unul ma tinea in brate iar eu ma gandeam la celalalt.

nu e nimic rau sa-ti amintesti lucrurile frumoase,atata timp cat nu ranesti pe altcineva.

ai raspuns singura:ceva nu mai mergea bine cu primul,deci.......

Uite cum proverbul ala da roade: 2 se bat si al-3-lea castiga... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nu m-a dezamagit actualul. Nu pot spune asta, daca ma dezamagea, nu eram in stare sa-i fi dat nici cat ii dau...

Fostul s-a schimbat, eu m-am schimbat...e drept. Sa ma "revendice" inseamna sa-mi arate cateva luni de zile cat insemn pt. el. Nu mi se pare mult. El imi arata ACUM. Cand eu sunt deja in bratele altcuiva si uneori, reusesc sa visez la un viitor cu el.

 

Am renuntat, pe rand, si la unul si la altul. Apoi m-am intors, convinsa de fiecare data ca e spre bine.

Iar vinovatia e coplesitoare cateodata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt vinovata fata de fostul pt. ca stiu ca ma iubeste dar nu ma pot intoarce la el.

Ma simt vinovata fata de actualul ca imi da atata dragoste si se multumeste cu ce si cat pot eu.

Ma simt vinovata ca fiind cu unul sau cu altul, ma gandesc la celalalt.

 

Ma simt vinovata fata de mine; pt. ca nu sunt instare sa imi aduc linistea si fericirea in suflet.

Ma simt vinovata fata de Dumnezeu pt. ca simt ca il dezamagesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×