Sari la conținut
Forum Roportal
razcek

A mai primit cineva e-mailuri gen:

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cand m-am inregistrat aici (practic de vreo 2 zile ), primesc mailuri de la persoane pe care nu le cunosc , persoane care spun ca le-as fi trimis : Win32/NetScay.Z!Worm virusExploit.IFrame.B' virus ; in + primesc mailuri cu atasamente care sunt blocate de e-trustul meu . Cred ca misuna virusii in zona ( la mine sigur nu ! ) , sau imi foloseste cineva adresa .

Ce propuneti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E doar SPAM nenorocit, da-le DELETE si nu o sa mai ai batai de cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Roportal adresele de mail nu sunt divulgate in exterior, ele fiind accesibile doar administratorilor. Virusii nu au cum sa afle aceste adrese ci doar pe cele din Outlooca (sau alte adressbooca-uri). Probabil ca ai fost prezent in listele cuiva de mail iar virusul a inceput sa se trimita tuturor persoanelor din lista.

Cel mai bine e sa stergi mailurile incriminate, iar daca te pricepi la mail headers sa notifici administratorul de unde sa-au trimis acele mailuri (atentie, serverul de relay nu cel de de la -From').

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desi nu cred ca ajuta , si eu ca utilizator de outlooca nu pot afla mai mult decat adresele de la "from" (iar notificarea la system,administrator o pot face doar prin "forward") , oricum va multumesc pentru intelegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×