Sari la conținut
Forum Roportal
nu trebuie sa stii:)

Va place Constanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daaa...imi place mult de tot...si Mangalia e frumos ca oras. M-as muta ori intr-unul, ori intr-altul. :roll:

Am locuit cativa ani in Mangalia,frumos orasul. La fel si Constanta,o bijuterie. Iar traficul...mai mare placerea sa mergi cu masina. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am locuit cativa ani in Mangalia,frumos orasul. La fel si Constanta,o bijuterie. Iar traficul...mai mare placerea sa mergi cu masina. :spiteful:

 

Tu vorbesti serios?! Traficul din Cta comparat cu ce e o placere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vorbesti serios?! Traficul din Cta comparat cu ce e o placere?

Comparat cu traficul din Capitala. Daca si in Constanta se circula cu dificultate,atunci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Constanta se circula din ce in ce mai greu. Sa zicem ca au mai facut bulevarde cu sens unic acum si s-a mai fluidizat traficul :spiteful:. Oricum, la prima ora din zi, la pranz si la ora la care scapa majoritatea de la lucru, e infern. Nu se compara cu Bucurestiul, e adevarat, insa nu se compara nici ca marime, nici ca numar de locuitori.

 

Si stai asa ca vine vara, sa te tii bine atunci... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Constanta se circula din ce in ce mai greu.

Chiar nu se circula greu. :nep:

 

Sa zicem ca au mai facut bulevarde cu sens unic acum si s-a mai fluidizat traficul :rot:.

Au facut. Pe la Institutul de Marina parca...strazile alea.

 

Oricum, la prima ora din zi, la pranz si la ora la care scapa majoritatea de la lucru, e infern.

Infern ? Zau Dana,cred ca nu vorbim despre acelasi oras. :huh:

 

Si stai asa ca vine vara, sa te tii bine atunci... :nea:

E,vara este ceva deosebit. :rot:

 

Cand imi amintesc ca am facut scoala de soferi in Constanta,vara... :cry:

Dar orasul asta este cel in care am locuit de la 6 ani pana la 27...Iubesc C-ta.Mi se pare cel mai frumos oras din tara,asa cum este el.Iarna,vara,toate anotimpurile.Din toata lumea asta,este orasul meu preferat.Si mereu o sa fie.

Da,toti vor sa locuiasca aici. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu se circula greu. :cry:

Au facut. Pe la Institutul de Marina parca...strazile alea.

Infern ? Zau Dana,cred ca nu vorbim despre acelasi oras. :huh:

 

Vorbim despre orasul in care stau de 26 de ani, sooo...stiu despre ce vorbesc. Poate nu ai avut ocazia sa ramai blocat prin centru la ora pranzului. De cele mai multe ori am preferat sa merg pe jos, decat sa ma coc in autobuz, staaand in trafic. Ca eu de mijloacele de transport in comun vorbesc.

Au facut sens unic acum pe Tomis de la Capitol catre Portul Tomis si pe Mircea, de la plaja Modern la Capitol. E un pic mai bine, ca pe Mircea intotdeauna erau blocaje.

Da' tu esti din Cta?!

 

Aaa si inca ceva... Repet: nu fac comparatie cu traficul din Bucuresti cand zic ce zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbim despre orasul in care stau de 26 de ani, sooo...stiu despre ce vorbesc. Poate nu ai avut ocazia sa ramai blocat prin centru la ora pranzului. De cele mai multe ori am preferat sa merg pe jos, decat sa ma coc in autobuz, staaand in trafic. Ca eu de mijloacele de transport in comun vorbesc.

 

Da. Eu nu m-am referit la mijloacele de transport in comun,insa si aici totul este in regula. Mazare a inlocuit masinile vechi cu unele de ultima generatie,nou-noute. :cry:

A scos din circulatie vechile tramvaie de pe linia 102,caci si asa era vai de mama lor, inlocuindu-le cu Mercedes-urile acelea,daca nu ma insel. :rot: Plus de asta,a facut curatenie pe mai toate arterele pricipale ale orasului,a scos vechile sine din asfalt,a creat benzi noi,benzi cu sens unic,etc.

 

Cu alte cuvinte, a descongestionat traficul. Eu unul sunt multumit.

 

Au facut sens unic acum pe Tomis de la Capitol catre Portul Tomis si pe Mircea, de la plaja Modern la Capitol.

Asa,pe acolo.

Da' tu esti din Cta?!

:huh:

Aaa si inca ceva... Repet: nu fac comparatie cu traficul din Bucuresti cand zic ce zic.

Ce sa mai compari,caci in Bucuresti traficul e varza. In urma cu 3 saptamani am mers impreuna cu un coleg pana in Capitala si abia-abia am reusit sa scapam. Vii.

 

Varza.

Editat de -Iskander-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

image.png.606d5276c54089492845ad611f43cdc2.png

Da, imi place Constanța.   

Astfel, se pare că briza mării ajută la curățarea constantă și imediată a aerului. La polul opus se află orașul Iași, care este recunoscut ca fiind cel mai poluat oraș de la noi din țară.   

https://www.wowbiz.ro/care-este-orasul-cu-cel-mai-curat-aer-din-romania-vezi-despre-ce-municipiu-este-vorba-20230728?utm_campaign=cross_parteneri&utm_source=evz&utm_medium=evz-hp-2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×