Sari la conținut
Forum Roportal
copil-in-anonimat

Ce mancati voi de obicei la micul dejun?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand deschid ochii am langa mine o portie de fulgi cu lapte si neaparat indulciti cu miere de albine :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai ales pentru ca nici nu ingrasa :bataita:

 

Se spune ca micul dejun este cea mai importanta masa a zilei si se pare (asa am auzit) ca orice ai manca la micul dejun nu te ingrasi, tinand cont de faptul ca e prima masa a zilei si oricum in timpul zilei consumi multa energie si calorii.

Totusi, eu de multe ori nu mananc mai nimic la micul dejun, mai ales daca ma scol foarte devreme...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand deschid ochii am langa mine o portie de fulgi cu lapte si neaparat indulciti cu miere de albine :pope:

 

inseamna ca i-ai dresat bine ... se prezinta singuri la pat tu doar sa-i mananci :lol:

 

Minte dom'le!

Pleaca pe nemancate...

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cafeaua, biscuiti...ceva saretele...

nop prima cafea cu hell tare si fara zahar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca micul dejun este cea mai importanta masa a zilei , ce credeti : este adevarat ori nu ? La mine nu prea este si cu greu mananc ceva pe langa cafeaua ( nessul ) super tare si sucul de portocale . Cred ca obiceiul asta il am din copilarie , cand cu toata insistenta mamei nu mancam aproape nimic ci doar ciuguleam cate un pic , doar asa , mai mult de forma .

In concluzie ideea topicului este : Obisnuim ori nu micul dejun ? Ce am mancat de dimineata ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×