Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu zic ca e bine pt. ca dupa orice relatie urmeaza o despartire.Mai ales ca am ajuns la varsta asta nu are cum sa raman pe viata cu prima iubita.

 

Nu am pierdut si nici nu am castigat eu asa consider.

 

Stau oricum linistit pt. ca nici nu vreau sa am treaba cu "iubirea" vreodata.Poata nu scapa doar cei care nu fug.Eu o sa fiu exceptia.

 

Viitorul este imprevizibil, poate chiar ramai cu prima :o:

 

Crezi ca este cum vrei tu? :huh: Vine cand nici nu te astepti... si atunci vei vedea si daca ai avut dreptate cu ceea ce consideri tu :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. In general cred ca m-ar face fericit sa-mi aflu adevaratul potential. Nu trebuie neaparat sa-l si exploatez acest potential,dar m-ar bucura sa stiu daca il am sau nu.

2. As mai fi fericit daca as afla ce vreau cu adevarat sau cine/ce este cu adevarat potrivit pt. mine.

 

 

3. Sa incerc sa ma descriu mai exact prin intrebarile voastre.Unele din intrebari trebuia sa mi le fi pus chiar eu.

 

1. Ce inseamna pentru tine "potential"? O nota generala asupra capacitatilor tale sau te gandesti la unele anume? Ce ai facut pana acum ca sa iti aflii potentialul?

 

2. Nu poti afla asta decat intrand in relatie/i si experimentand.

 

3. Bravo! A raspunde la intrebarile altora, a intampina curiozitatea lor, este o buna modalitate de a te cunoaste. Din pacate, suntem tot mai putin curiosi in raport cu cei din jurul nostru. Nu ma refer la "coltul barfitoarelor".

 

Prieteni adevarati? nici unul nu-l consider,dar nici eu nu ma astept sa fiu pt. cineva un prieten adevarat.

Prieteni "obisnuiti" putini si acestia.

 

Nu te astepti sa fii nu crezi ca ai putea fi, sau nu vrei sa fii?

 

Asta e o intrebare foarte dificila.Depinde iar de starea in care sunt.Cateodata nu vreau sa schimb nimic,alta data vreau sa schimb tot,vreau sa schimb ceva doar in personalitate sau doar fizic.

Concluzia este: Daca schimb ceva poate nu mai sunt eu.

 

Ce ai vrea sa "imbunatatesti" la tine?

 

Trebuie sa ma vezi in persoana.De exemplu daca zic un banc am obervat ca nu conteaza bancul in sine ci faptul ca il zic eu.Pot chiar sa gresesc bancul,sa nu-l mai tin minte ca tot sunt amuzant.

 

Probabil esti o persoana expresiva.

 

Am zis ca nu ma reprezinta,dar vad acum ca atrage atentia pt. ca ma intreaba multi de pinguin.

 

Ai vazut "Marsul Pinguinilor"? Poate ai veleitati de tata responsabil... si inca nu esti constient de asta. :bataita:

 

 

De ce trebuie sa insemne ceva deosebit femeia sau sa insemne ceva? E partea feminina a speciei.Nu o "divinizez".Cat poate sa insemne pt. mine femeia daca nu ma inteleg bine cu mama si nici parte de "iubirea" vreuneia nu am avut parte nici macar din partea ei desi ea sustine asta.Am si zis parca in alta posturi:intr-un fel le urasc asa putin.

 

Alta chestie.De ce trebuie sa se incapataneze unele sa dovedeasca faptul ca sunt la fel de bune ca barbatii in unele activitati.

 

Pentru a te simti atras si a dori sa intri in relatie cu o femeie, chiar si doar pentru sex, trebuie sa insemne ceva pentru tine "femininul". Daca nu as fi "curioasa" in ceea ce priveste felul in care simt, traiesc, gandesc, se exprima barbatii, daca nu i-as putea aprecia pentru ceea ce reusesc sa faca si daca nu as sti ca eu sunt mai buna cand sunt alaturi de un barbat, atunci nu ar mai avea sens sa am un partener langa mine.

 

Este o reactie puternica si disproportionata, care in timp se va "autoregla". Femeile care vor sa dovedeasca virulent ca sunt mai bune decat barbatii- si o fac in mod declarativ, prin agresivitate verbala si demonstrativitate, sunt femeile care vor sa fie barbati.

 

Un raspuns simplu ar fi: pt. ca am ajuns la o "varsta" si ar cam fi cazul.Timpul nu se opreste pt. nimeni.Un alt raspuns: ca sa ne completam.

 

Cu ce te-ar putea completa o femeie?

 

Pai la asa intrebari asa raspunsuri.Ce puteam sa raspund la "Unde inghet?" sau la "De ce singur?".Eu nu am vrut sa te iau peste picior nici sa fiu ironic.

Poate sunt pusti dpdv emotional nu psihic.

Imi pare rau ca nu pot sa fiu Einstein cum ai vrea tu.

 

Pacat de jocul metaforic irosit. Ar fi iesit ceva interesant. Ingheti pentru ca esti singur, chiar daca traiesti, precum pinguinii, intr-o comunitate? Cel mai crud sentiment de singuratate este acela pe care il simti fiind alaturi de altii.

 

EDIT: M-ai prins intr-o pasa buna.De obicei nu suport intrebarile astea tipice psihologiei si nici psihologii.

 

Ca nu suporti psihologii, inteleg perfect. Incep sa nu ii mai suport nici eu. :o: Dar intrebarile asa zise "psihologice", de ce nu iti plac?

Ce inseamna "intrebare ca la psihologie"?

 

Eu zic ca e bine pt. ca dupa orice relatie urmeaza o despartire.Mai ales ca am ajuns la varsta asta nu are cum sa raman pe viata cu prima iubita.

 

Nu am pierdut si nici nu am castigat eu asa consider.

 

Stau oricum linistit pt. ca nici nu vreau sa am treaba cu "iubirea" vreodata.Poata nu scapa doar cei care nu fug.Eu o sa fiu exceptia.

 

Dupa absolut orice urmeaza "o despartire".

 

Si eu sunt linistita, ferm convinsa ca vei avea.

 

Later Edit: din capitolul "intrebari normale":

 

1. Ce nume ti-ai fi dorit sa-ti puna parintii?

2. Care este cadoul de care te-ai bucura cel mai mult?

3. Care este tara in care ti-ai dori sa calatoresti?

Editat de Ametist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai frumos peisaj vazut de tine vreodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Ce inseamna pentru tine "potential"? O nota generala asupra capacitatilor tale sau te gandesti la unele anume? Ce ai facut pana acum ca sa iti aflii potentialul?

 

2.Nu te astepti sa fii nu crezi ca ai putea fi, sau nu vrei sa fii?

 

3.Ce ai vrea sa "imbunatatesti" la tine?

 

4.Ai vazut "Marsul Pinguinilor"? Poate ai veleitati de tata responsabil... si inca nu esti constient de asta. :swoon:

 

5.Pentru a te simti atras si a dori sa intri in relatie cu o femeie, chiar si doar pentru sex, trebuie sa insemne ceva pentru tine "femininul". Daca nu as fi "curioasa" in ceea ce priveste felul in care simt, traiesc, gandesc, se exprima barbatii, daca nu i-as putea aprecia pentru ceea ce reusesc sa faca si daca nu as sti ca eu sunt mai buna cand sunt alaturi de un barbat, atunci nu ar mai avea sens sa am un partener langa mine.

 

6.Cu ce te-ar putea completa o femeie?

 

7.Ingheti pentru ca esti singur, chiar daca traiesti, precum pinguinii, intr-o comunitate? Cel mai crud sentiment de singuratate este acela pe care il simti fiind alaturi de altii.

 

8.Dar intrebarile asa zise "psihologice", de ce nu iti plac?

Ce inseamna "intrebare ca la psihologie"?

 

1.Potential inseamna sa aflu cumva daca sigur pot.Nu trebuie sa iei cianura ca sa fii sigur ca o sa mori din asta.

Nu am facut nimic pt. a afla potentialul,dar cam asta e ideea sa nu faci ceva propriu-zis pt. a stii un potential.

 

2.Nu cred ca as putea fi si nici nu vreau sa fiu.

 

3.Nimic,nu ca as fi perfect.

 

4.Nu am vazut marsul pinguinilor,dar mie cum nu-mi plac copii si nici nu vreau sa am vreodata putin probabil sa fiu vreun tata responsabil.

 

5.Intresant,deci poate pt. mine deocamdata femininul nu inseamna nimic.

La nivel global si de populatie binenteles ca avem nevoie unii de altii,dar la nivel individual nu sunt asa de sigur.

 

6.Nu stiu,nu cred ca voi aflat vreodata.

 

7. E o melodie de la Doro - So alone together http://www.youtube.com/watch?v=gltUKoDVODw

 

8.Pt. ca nu sunt la psiholog aici.

Intrebarile despre familie.

 

Si eu sunt linistita, ferm convinsa ca vei avea.

 

Later Edit: din capitolul "intrebari normale":

 

1. Ce nume ti-ai fi dorit sa-ti puna parintii?

2. Care este cadoul de care te-ai bucura cel mai mult?

3. Care este tara in care ti-ai dori sa calatoresti?

 

Dar poate nu mai vreau.Se spune ca toate la timpul lor.Consider ca a cam trecut timpul primei "iubiri".

 

1.Nu conteaza.

2.M-as bucura daca mi s-ar oferi sa nu ma fi nascut niciodata.

3.Japonia

 

cel mai frumos peisaj vazut de tine vreodata

 

Nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

instrument muzical preferat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te ai plictisit de pinguin? :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te ai plictisit de pinguin? :jester:

 

Nu chiar,dar vad ca s-a plictisit lumea de el.

 

Pastrez tema cu pasari si va prezint un soim calator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e fain

Editat de rise_again

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×