Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ar trebui sa definim prietenia, nu?

 

Prietenia intre fostul si fosta : minim o data pe saptamana o aventura de o noapte.Am zis bine? :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel mai bun prieten al meu este un fost :flowers:

 

 

si in cazul meu la fel . :vampire:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... mi se pare cel mai stupid lucru....adica ...te lasa cu ochii in soare dar tu vrei sa ramaneti prieteni ????

irational,fara sens, far logica ...nu ... categoric NU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa

 

sa mor de nu semeni cu el :flowers: aceleasi fraze :vampire:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietenia intre fostul si fosta : minim o data pe saptamana o aventura de o noapte.Am zis bine? :o:

se poate ca unii sa perceapa asa prietenia. Daca vorbim despre asta, nu as accepta sa ramanem prieteni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se poate ca unii sa perceapa asa prietenia. Daca vorbim despre asta, nu as accepta sa ramanem prieteni.

 

Era o gluma.Acum problema e alta depinde in ce relatie ramai cu fosta...depinde de anturajul in care esti tu sau poate e si ea in acelasi anturaj si depinde din ce motiv te desparti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca glumeai. te-a dat emoticonul de gol

 

Eu sunt "prietena" cu fostul. Desi nu am terminat relatia intr-o maniera placuta, inca vorbim (dar numai pe mess, cateodata). El in schimb are alte ganduri, imi spune clar ca ar vrea sa facem ce ai amintit tu mai sus, desi e deja insurat. :o:

Eu nu cred ca exista prietenie intre un barbat si o femeie. Mereu vor exista ganduri de ceva mai serios, macar la unul dintre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca ar trebui. Asta e normalitatea. O persoana draga n-ar trebuie sa-ti devina un necunoscut sau si mai rau... un dusman.

 

Din pacate, lucrul acesta se intampla rar, foarte rar.

 

Motivul principal eu cred ca tine de metabolismul sentimentelor.

Lumea se indragosteste iar cand se indragosteste... persoana de care se indragosteste capata o importanta mult prea mare.

Cei mai multi se agata si vor face persoana in cauza responsabila de fericirea lor. Si eu am facut-o de atatea ori... "Ma faci fericit!" suna benign dar e ceva ciudat de pervers in asa ceva. Daca "tu" esti fericirea mea... ce am sa fac eu cand "tu" nu vei mai fi? Ce am sa fac eu daca "tu" vrei sa pleci? Ce am sa fac daca din N motive.... alegi o alta persoana?

 

Alegerile celuilalt ajung sa dicteze propria fericire. Si automat.... propria nefericire.

Traim de multe ori in lumi separate... fiecare dintre noi cu visele si sperantele noastre legate de cealalta persoana. Nu o mai vedem cum este ea... ci cum sunt visele noastre. Asta duce la pierderea contactului cu realitatea... si pana la urma.... la o desincronizare. Unul incepe sa se trezeasca... sa faca alte alegeri... si la un moment dat spune STOP lasandu-l de multe ori pe celalalt cu vise distruse, iluzii sfaramate prea durereos. Durerea asta de multe ori e atat de intensa incat nu mai vrei sa mai ai nimic de a face cu cel care crezi tu ca a cauzat-o. Prieten cu fosta? in astfel de cazuri... foarte greu.

 

Ok... mai trece timpul... si se vindeca ranile... si te mai vezi poate cu fostul/fosta.... si descoperi ceva interesant... ca nu prea mai ai mare lucru in comun... ca n-ati avut niciodata... ati fost doar voi.... si iluziile voastre... iar daca soarta a fost blanda... poate mai aveti si un pumn de amintiri frumoase impreuna...

 

 

ce frumos ai spus... exact asa este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×