Sari la conținut
Forum Roportal
Da Vinci

DESPRE FEMEIE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NO SHIT!?!?! Nu e vorba de discriminare? :lol2: Dar despre ce e vorba, Gelutzule?

 

Ia, hai, explica-mi: de ce o femeie care naste un baiat e "necurata" mai putin timp decat daca naste o fetita?

Vrei sa discutam despre ce se intampla in urma cu mii de ani?

Nici nu as putea sa-ti dau explicatii stiintifice si nici nu ma interesat acest aspect.

Eu traiesc in prezent.

Un teolog de profesie,eventual evreu, ti-ar putea raspunde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrei sa discutam despre ce se intampla in urma cu mii de ani?

Nici nu as putea sa-ti dau explicatii stiintifice si nici nu ma interesat acest aspect.

Eu traiesc in prezent.

Un teolog de profesie,eventual evreu, ti-ar putea raspunde.

Aaaa. Deci se intampla in urma cu mii de ani. Dar totusi iti asumi idei din Biblie: barbatul e capul femeii, barbatul are responsabilitate mai mare si altele, deci idei de acum cateva mii de ani, si le arunci in fata ca actuale. Asumati-le atunci! Cum adica, cand spune ca barbatul e capul femeii e ok, dar cand vine vorba de aberatii, te fofilezi de la raspuns?

 

Nu exista explicatii stiintifice pentru asa o aberatie. Nici nu ai avea ce sa imi explici. E o aberatie a unor frustrati misogini, cea mai buna dovada ca autorii bibliei nu sunt decat niste frustrati primitivi inapoiati si nicidecum vreo divinitate atotcunoscatoare.

 

daca traiesti in prezent, de ce te ghidezi dupa o carte de mii de ani? te contrazici domnu Panda.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aaaa. Deci se intampla in urma cu mii de ani. Dar totusi iti asumi idei din Biblie: barbatul e capul femeii, barbatul are responsabilitate mai mare si altele, deci idei de acum cateva mii de ani, si le arunci in fata ca actuale. Asumati-le atunci! Cum adica, cand spune ca barbatul e capul femeii e ok, dar cand vine vorba de aberatii, te fofilezi de la raspuns?

 

Nu exista explicatii stiintifice pentru asa o aberatie. Nici nu ai avea ce sa imi explici. E o aberatie a unor frustrati misogini, cea mai buna dovada ca autorii bibliei nu sunt decat niste frustrati primitivi inapoiati si nicidecum vreo divinitate atotcunoscatoare.

 

daca traiesti in prezent, de ce te ghidezi dupa o carte de mii de ani? te contrazici domnu Panda.

 

Esti cam nervoasa in seara asta!

Nu pot sa vorbesc la general.Da, sunt "capul"sotiei pentru ca ea imi recunoaste autoritatea divina nu pentru ca scrie in biblie ci pentru ca am demonstrat practic ca o merit si pentru ca mi-am asumat responsabilitatea.Nu ca as contesta anumite adevaruri din ce "e scris".

Adevaratii oameni ai lui Dumnezeu din biblie nu au fost frustrati misogini sau primitivi.

Da, evreii au fost niste puslamale,dar nu asta trebuie sa intelegi din biblie.

 

Nu ma ghidez dupa o carte de mii de ani.Ma inspir din ea dar ma adaptez prezentului in fiecare zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Da, sunt "capul"sotiei pentru ca ea imi recunoaste autoritatea divina

:lol2: :jester: :good: adorabiiiillllll.... :P

Gata, nu mai sunt nervoasa. M-ai inveselit! :cry:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca da,femeia e dracu'-n persoana,atunci nu va mai casatoriti cu femeile,nu mai faceti copii cu ele si lasati-le in pace pe toate,ca oricum isi primesc judecata in ceruri,pacatoasele de ele ... nu-i asa? fiinte slabe,amarate,fara putere,numai bune sa stergi cu ele pe jos,nu? DaVinci,daca tu incerci sa promovezi cartea aia cu "Codul lui DaVinci" a lui Dan Brown,te anunt ca esti un mare ignorant! Cartea aceea a zguduit din temelii credinta multor oameni,iar Dan Brown e un pampalau ce si-a gasit cu ce sa impresioneze lumea folosindu-se de numele lui DaVinci. Femeia e dracu'-n persoana,fugiti cat mai puteti,nu va mai casatoriti,nici copii sa nu mai faceti,ca oricum fiii sunt pui de diavol si uite asa o sa disparem cu totii :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeia e dracu'-n persoana,fugiti cat mai puteti,nu va mai casatoriti,nici copii sa nu mai faceti,ca oricum fiii sunt pui de diavol si uite asa o sa disparem cu totii

 

Ioan 8:41 Voi faceţi faptele tatălui vostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×