Sari la conținut
Forum Roportal
Da Vinci

DESPRE FEMEIE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta e un eufemism. Spune clar: daca o femeie e violata si nu a auzit-o nimeni tipand, va fi omorata, ca e vinovata. Ca sa nu mai dau si alte mizerii de legi misogine.

Interpretari evreiesti...

Cand Moise le-a dat legea a si explicat-o simplu si elegant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite frustratii aia primitivi, cum discrimineaza femeia inca de cand e copil:

Leviticus 12:2 *

 

2 Speak unto the children of Israel, saying, If a woman have conceived seed, and born a man child: then she shall be unclean seven days; according to the days of the separation for her infirmity shall she be unclean.

Leviticus 12:5

 

5 But if she bear a maid child, then she shall be unclean two weeks, as in her separation: and she shall continue in the blood of her purifying threescore and six days.

 

Care e diferenta ca naste fata sau baiat, in mintea lor primitiva si intunecata? Cum putea Dumnezeu sa spuna/sa inspire asa o aberatie???

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de...tot femeie

daca ar putea l-ar seduce si pe Domnul :jester:

Dumnezeu sa va mai inteleaga

Mereu barbatul se gandeste primul la prostii :good: Daca ai fi inteles ce am zis,nu interpretai asa.Dumnezeu ne intelege pe toti si ne judeca pe fiecare corect,dupa fapta si rasplata! Barbatul misogin sau femeia cea cuminte si proasta cum e luata drept de majoritatea barbatilor o sa se duca in Rai? Dumnezeu a zis ca femeia e mantuita cand da viata,deci dupa ce nasc,m-am rezolvat! Dar ce face barbatul? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu a zis ca femeia e mantuita cand da viata,deci dupa ce nasc,m-am rezolvat! Dar ce face barbatul? :lol2:

 

 

El e din start mantuit! (i-o garanteaza podoaba care-i atarna...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu barbatul se gandeste primul la prostii :good: Daca ai fi inteles ce am zis,nu interpretai asa.Dumnezeu ne intelege pe toti si ne judeca pe fiecare corect,dupa fapta si rasplata! Barbatul misogin sau femeia cea cuminte si proasta cum e luata drept de majoritatea barbatilor o sa se duca in Rai? Dumnezeu a zis ca femeia e mantuita cand da viata,deci dupa ce nasc,m-am rezolvat! Dar ce face barbatul? :lol2:

face femeile toate...femei :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite frustratii aia primitivi, cum discrimineaza femeia inca de cand e copil:

Leviticus 12:2 *

 

2 Speak unto the children of Israel, saying, If a woman have conceived seed, and born a man child: then she shall be unclean seven days; according to the days of the separation for her infirmity shall she be unclean.

Leviticus 12:5

 

5 But if she bear a maid child, then she shall be unclean two weeks, as in her separation: and she shall continue in the blood of her purifying threescore and six days.

 

Care e diferenta ca naste fata sau baiat, in mintea lor primitiva si intunecata? Cum putea Dumnezeu sa spuna/sa inspire asa o aberatie???

Nu e vorba de discriminare.Tu ar trebui sa stii cel mai bine aspectele vietii ...primitivilor.Discutia nu are sens in contextul actual.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de discriminare.Tu ar trebui sa stii cel mai bine aspectele vietii ...primitivilor.Discutia nu are sens in contextul actual.

NO SHIT!?!?! Nu e vorba de discriminare? :lol2: Dar despre ce e vorba, Gelutzule?

 

Ia, hai, explica-mi: de ce o femeie care naste un baiat e "necurata" mai putin timp decat daca naste o fetita?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×