Sari la conținut
Forum Roportal
Da Vinci

DESPRE FEMEIE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o discutie inutila,caci una e ce s-a intamplat acum 2000 de ani si alta e ce se intampla acum.Din cauza orgoliului masculin,multi au inteles ca trebuie sa fie ei stapani si sa domneasca peste femei,insa toti oamenii,fie barbati sau femei,au dreptul la alegere,sunt liberi ca oameni sa aleaga ce cale vor ei,Dumnezeu doar ii judeca pentru fapte si e valabil pentru ambele sexe! Aveti vreo dovada stiintifica ca Eva a pacatuit prima? Oare de ce in Biblie,inainte s-o creeze pe Eva,Dumnezeu i-a spus lui Adam sa nu manance din mar? Pentru ca Dumnezeu ii cunostea si lui slabiciunea! Oamenii sunt slabi,indiferent de sex! Dumnezeu ne-a facut pe toti dupa chipul si asemanarea Lui,deci suntem egali,fiindca suntem oameni.Cum spune si Gelupanda,barbatul nu are autoritate! Una e sa-ti asumi raspunderea pentru faptele tale si alta e sa ai autoritate asupra cuiva! Eu ma indoiesc tare mult ca barbatii care au scris Biblia au scris cuvant cu cuvant ce a spus Dumnezeu! De unde am certitudinea ca nu e doar ceva scornit de barbati pentru barbati? Prostia e infinita ... dar vad ca pe majoritatea barbatilor nu-i doare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma iarta.. citate putem gasi si noi in carte. Daca stii ceva din capsorul tau sa ne comunici e ok, daca nu, toate topicele dedicate spiritualitatii sunt pline de citate si... cam atat!

 

Poti sa vorbesti cu creierasul tau, fara sa parafrazezi, fara sa citezi?

prea le stii...

esti femeie?? :lol2:

 

woooow

deci : nelu baga...ahaaaaaaaaaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prea le stii...

esti femeie?? :jester:

 

woooow

deci : nelu baga...ahaaaaaaaaaa

 

:lol2:

 

sigur... sunt chiar EVA!

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
siiiiiiii unde e legatura cu femeia aici?

de ce zici tu ca femeia trebuie sa fie supusa,umila....proasta intr-un cuvant?

de ce scrie asa in biblie?care e parerea ta referitor la asta?ai vrea sa ai o nevasta proasta(ca asa scrie in biblie si trebuie)?

pai cine a scris biblia nu cred ca era sanatos cand face asemenea diferentiere intre femeie si barbat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si de aici reiese iar ca singura fiinta care-si foloseste creierul e femeia. :jester:

azi port fusta...corespund? :lol2:

 

pai cine a scris biblia nu cred ca era sanatos cand face asemenea diferentiere intre femeie si barbat

bre...fu scrisa in vreo 500 ani

barbatii aia ...adevarati! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×