Sari la conținut
Forum Roportal
uituca

Plin sau gol?

Deci...cati optimisti si pesimisti sunt p forum?  

62 membri au votat

  1. 1. Deci...cati optimisti si pesimisti sunt p forum?

    • 1.optimist
      42
    • 2.pesimist
      20


Postări Recomandate

cum au mai zis si altii depinde de starea de spirit. da' in general tind spre partea goala a paharului...tare bancu cu tiganu :roll:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca trebuie sa fim si pesimisti, adica sa fim pregatiti si pentru lucruri rele, dar si optimisti, sa speram ca va fi bine :lol2:

 

eu cred ca nu e bine sa cazi in nici o extrema.

zicea cineva de pe site un citat, era ceva de genu.. :spera putin, si bucura`te mult: cred ca se potriveste ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal ca drumul de mijloc e cel mai bun de ales,desi uneori ceea ce ni se intampla ne face sa vedem partea goala a paharului...

remediul ar fi sa-la umplem mereu,nu? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
remediul ar fi sa-la umplem mereu,nu?

 

daca e la figurat, da ! :Pe

 

calea de mijloc : "nu, nu sunt prea pesimist/optimist, sunt REALIST" :roll:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa speram ca plin, pentru ca avem nevoie de cat mai mult optimism. un zambet si un gand bun nu au cum sa-ti faca rau :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de bautura de cele mai multe ori! Poate fi gol daca vreau mai mult din continut si.... etc.... dupa caz. Pot sa spun, la general vorbind, sunt o optimista! Mi se mai strica si mie zilele dar ma gandesc ca nu poate fi intotdeauna bine si pana si asta ma inveseleste. Greu ma intristez. Pentru asta trebuie sa le multumesc celor care imi sunt alaturi ... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca trebuie sa fim si pesimisti, adica sa fim pregatiti si pentru lucruri rele, dar si optimisti, sa speram ca va fi bine :lol2:

 

eu cred ca nu e bine sa cazi in nici o extrema.

zicea cineva de pe site un citat, era ceva de genu.. :spera putin, si bucura`te mult:  cred ca se potriveste !  :lol2:

[snapbacca]63588[/snapbacca]

 

Ai dreptate... doar pe jumatate... In viata trebuie sa fii optimist(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×