Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Mic dictionar de inteles femeile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. Introducez cet text dans votre... cour s'il vous plait!

 

2. Insert this boring text deep inside your ass, if you don't mind!

 

3 .Metete este texto en el culo, por favor!

 

4. In romaneste nu va mai traduc pt ca si asa este destula mizerie in tara asta. :cheer:

 

 

ActorGrabit chiar ca esti grabit cand afirmi asa ceva. :good:

Voi barbatii nu ati inteles niciodata ca felul in care se comporta femeia cu voi se datoreaza numai voua.

Daca voi ati fi niste barbati adevarati care sa va impuneti in societate si mai ales in familie, dar nu prin violenta ci prin ceea ce faceti, prin ceea se sunteti si mai ales prin ceea ce doriti de la o femeie, noi femeile nu am fi atat de vehemente cu voi, ci am sti sa va respectam, sa va iubim cu adevarat si mai ales v-am da liber la "reguli" adica nu am mai respecta nici o regula din alea care nu va plac voua. :)

Spun toate astea din expierenta sa stii, am un sot care stie sa se faca respectat dar in acelasi timp sa respecte si noi nu trebuie sa aplicam aceste stupide "reguli", noi ne intelegem din priviri de multe ori stim fara sa intrebam ce doreste celalalt...asa ca lasa-ne cu aceste reguli...numai voi sunteti devina ca gasiti numai femei care sa va impuna reguli. :roll:

Apropo cu limbile straine stai cam prost. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubeste si respecta femeia. Priveste-o nu numai pentru alinarea care ti-o ofera, ci si pentru forta si inspiratia si faptul ca ea reprezinta dublarea puterilor tale morale si intelectuale. Alunga-ti din minte orice idee de superioritate; nu exista. - Giuseppe Mazzini

 

Daca n-ai vazut inca o femeie care iubeste, atunci n-ai vazut niciodata o femeie frumoasa. - Camil Petrescu

 

Te plangi ca femeia trece de la unul la altul, nu o invinui : ea cauta un om statornic. - Johann Wolfgang von Goethe

 

Astea sunt femeile iubiti-le si respectati-le si nu veti regreta. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O femeie ar dori ca un singur barbat sa satisfaca toate dorintele pe cand un barbat ar dori ca toate femeile sa satisfaca singura lui dorinta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prinde bine un dictionar, is femeie si de multe ori nu ma-nteleg eu pe mine, poate asa ma mai pun la punct cu noutatile :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ELEMENTUL CHIMIC "FEMEIA"

 

 

 

 

 

1. DESCOPERITA: De mult timp de un chimist pe nume ADAM. Data descoperirii este necunoscuta.

 

2. SIMBOL: Fm

 

3. APARITIA IN NATURA: peste tot atunci cand nu o cauti si nicaieri atunci cand e cautata. De obicei apare in locurile cu populatie umana.

 

 

4. OBTINERE: La inceput a fost preparata dintr-o coasta; cu timpul, insa, datorita evolutiei, se prepara din greseala. Cu toate ca s-au intreprins multe incercari o sinteza a acestui element nu a reusit nici unui cercetator. Se presupune ca reactia de sinteza ar fi FeMeIe= Femeie.

 

5. GREUTATE ATOMICA: Se cunosc mai multi izotopi: izotopul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La un magazin specializat in vanzarea de soti, femeile puteau alege dintre mai multe categorii de barbati, care erau comercializati pe fiecare din cele cinci etaje ale magazinului.

 

Calitatea viitorilor soti crestea odata cu etajul. Singura regula era ca odata deschisa usa unui etaj, trebuia sa alegi un barbat de la acel etaj sau sa renunti, neavand posibilitatea sa te reintorci. Asadar, doua prietene merg la magazin sa-si gaseasca soti.

 

La primul etaj, pe usa era scris: "Acesti barbati au serviciu si iubesc copii". Femeile citesc mesajul si gandesc:

 

- E mai bine decat sa nu aiba serviciu sau sa nu iubesca copiii, dar oare cum sunt cei de mai sus ?

 

Asa ca urca la al doilea etaj. Aici era urmatorul anunt: "Acesti barbati au slujbe bine platite, iubesc copiii si arata foarte bine".

 

- Hmmm, spun femeile, dar oare ce urmeaza?

 

Asa ca urca la al treilea etaj. Pe usa acestuia era scris: "Acesti barbati au slujbe bine platite, arata extrem de bine, iubesc copiii si ajuta in gospodarie".

 

- Foarte tentant, spun femeile, dar precis cei de mai sus sunt si mai buni.

 

La al patrulea etaj era urmatorul afis: "Acesti barbati au slujbe foarte bine platite, iubesc copiii, ajuta la treburile gospodaresti, arata foarte bine si au o fire extrem de romantica!".

 

- "Extraordinar!", spun ele si urca la etajul cinci.

 

Aici era urmatorul afis: "Acest etaj exista numai pentru a demonstra ca femeile sunt imposibil de satisfacut!"

_________________

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Femeia in Sah

 

 

Femeile cred intotdeauna ca trebuie sa aiba o autoritate mai mare, ca sunt mai grozave, mai speciale si ca trebuie sa li se permita mai multe lucruri decat barbatilor.

Au dreptate. Nu e de mirare ca si sahul spune asta!

 

Respectiv: Singura piesa ce are dreptul sa mearga in ce directie si sens vrea ea cat de mult doreste (si bine-nteles cea mai de pret), este exprimata la genul feminin, anume, regina. Regina reprezinta femeia din viata de zi cu zi. Comparati va rog regina cu regele si veti observa ca e imposibil, in mod evident cea dintai fiind mult mai buna. Urmatoarea piesa ca valoare este tura, care, logic, este tot la feminin. Din acelasi motiv. Nebunul si calul ar fi ultimele piese speciale in vreun fel, dintre care una este animal (deci nu se pune; la tura fiind vorba de altceva, ea putand fi mult mai usor inlocuita cu `turn`, cuvant mai des folosit, lucru ce nu a fost facut! `Iapa` este prea rar folosit: Majoritatea animalelor sunt utilizate in vorbire la masculin, asta pentru ca sunt...niste animale.) Cealalta este nebunul. Nebunii au drepturi speciale, pe care restul oamenilor nu le prea detin. Nu putem fi invidioase pe asa ceva, nu? Si am ajuns in sfarsit la ultima (si DA, cea din urma) piesa, cea mai des intalnita, pionul. Este piesa cu cele mai putine drepturi si singurul lucru la care intr-adevar ajuta este pentru a recupera regina (in general), cand a juns la finalul tablei de sah, din capatul opus, asta dupa ce, cel mai probabil, o tura i-a facut locul necesar. Si apropo de asta, nu vreau sa va mai amintesc de rocada, care arata Clar faptul ca regele-respectiv barbatul- nu poate tine piept unui atac si trebuie inlocuit rapid!

 

Sper ca v-am convins de valoarea femeii, sau daca nu, macar sper ca ati invatat sa jucati sah!"

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, nu va straduiti sa intelegeti femeile.

mai bine iubiti'le, e mai simplu! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×