Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Mic dictionar de inteles femeile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

> Da = Nu

> Nu = Da

Poate = Nu

Imi pare rau = Iti va parea rau!

Ne-ar trebui = Eu vreau

Fa cum vrei! = O sa platesti cu varf si indesat!

Hotaraste tu! = Hotararea cea buna ti-am spus-o deja!

Trebuie sa vorbim = Iar trebuie sa te critic

Bineinteles, fa cum vrei = Nu vreau sub nici o forma sa faci asta!

Nu sunt suparata = Bineinteles ca sunt suparata, boule!

Ai un aer atat de barbatesc... = Ar fi cazul sa te barbieresti

Cum de te porti asa frumos astazi? = Asadar vrei sa facem sex astazi?

As vrea perdele noi = As vrea perdele, covoare, mobila si tapete noi

Ma iubesti? = Am trecut astazi pe la magazinul de bijuterii,sa-ti spun ce mi-a placut?

Cat de tare ma iubesti? = Am facut ceva ce sigur nu-ti place

Nu-i nimic... = Tampitule!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar aveam nevoie de dictionarul asta. De multe ori nu imi inteleg prietena.

De fapt nu cred ca sunt barbati care pot sa inteleaga ce vor de fapt femeile (poate cei gay).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce dragut, vai ce m-am mai amuzat!

::):

Ce bine e sa ai un dictionar sa intelegi ce spui! Auzi, voi ati auzit de DEX sau de alte dictionare pe care le folosesc si cei care cunosc limba respectiva, dar ar avea nevoie de ceva sensuri noi, sau sinonime, sau depinde...

:roll:

Asa, in sfarsit, si eu ca femeie o sa incerc ca inteleg ce am zis, hm, auziti, da sigur dictionar pentru barbati nu este?

 

A desigur, pentru ce sa fie dictionar de barbati? Ca sa scrie in el un singur cuvant, ala din trei litere la care tocmai v-ati gandit ? Intr-adevar, ar fi pacat de copacii taiati pentru asemenea scopuri nobile !!!!!!!.??? :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.FEMEIA face intotdeauna regulile.

 

2.REGULILE pot fi schimbate fara nici un fel de notificare prealabila din partea FEMEII.

 

3.Nici un BARBAT nu poate cunoaste, sub nici o circumstanta, toate REGULILE.

 

4.Daca o FEMEIE banuieste ca un BARBAT cunoaste toate regulile, trebuie ca imediat sa ia masura de a schimba o parte din ele.

 

5.FEMEIA nu greseste niciodata.

 

6.Daca o FEMEIE greseste este o neintelegere cauzata de ceea ce un BARBAT a spus sau a facut gresit.

 

7.BARBATUL trebuie sa isi ceara imediat iertare ca a cauzat respectiva neintelegere.

 

8.FEMEIA se poate razgandi in orice moment.

 

9.BARBATUL nu se poate razgandi niciodata fara acordul scris al FEMEII.

 

10.FEMEIA este indreptatita sa fie nervoasa in orice moment.

 

11.BARBATUL trebuie sa fie calm in orice moment, cu exceptia cazurilor in care femeia vrea ca el sa fie nervos.

 

12.FEMEIA nu trebuie sa-i dea BARBATULUI de inteles, sub nici o circumstanta, cand vrea ca el sa fie nervos.

 

13.BARBATUL trebuiesa fie capabil in orice moment sa "citeasca" ce e in mintea FEMEII.

 

14.Orice incercare de incalcare a REGULILOR din partea barbatului poate avea ca rezultat grave vatamari corporale.

 

15.FEMEIA poate sa fie gata...cand este ea gata.

 

16. BARBATUL trebuie sa fie intotdeuna gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La un magazin specializat in vanzarea de soti, femeile puteau alege dintre mai multe categorii de barbati, care erau comercializati pe fiecare din cele cinci etaje ale magazinului.

 

Calitatea viitorilor soti crestea odata cu etajul. Singura regula era ca odata deschisa usa unui etaj, trebuia sa alegi un barbat de la acel etaj sau sa renunti, neavand posibilitatea sa te reintorci. Asadar, doua prietene merg la magazin sa-si gaseasca soti.

 

La primul etaj, pe usa era scris: "Acesti barbati au serviciu si iubesc copii". Femeile citesc mesajul si gandesc:

 

- E mai bine decat sa nu aiba serviciu sau sa nu iubesca copiii, dar oare cum sunt cei de mai sus ?

 

Asa ca urca la al doilea etaj. Aici era urmatorul anunt: "Acesti barbati au slujbe bine platite, iubesc copiii si arata foarte bine".

 

- Hmmm, spun femeile, dar oare ce urmeaza?

 

Asa ca urca la al treilea etaj. Pe usa acestuia era scris: "Acesti barbati au slujbe bine platite, arata extrem de bine, iubesc copiii si ajuta in gospodarie".

 

- Foarte tentant, spun femeile, dar precis cei de mai sus sunt si mai buni.

 

La al patrulea etaj era urmatorul afis: "Acesti barbati au slujbe foarte bine platite, iubesc copiii, ajuta la treburile gospodaresti, arata foarte bine si au o fire extrem de romantica!".

 

- "Extraordinar!", spun ele si urca la etajul cinci.

 

Aici era urmatorul afis: "Acest etaj exista numai pentru a demonstra ca femeile sunt imposibil de satisfacut!"

_________________

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dee

Femeie Virus: Cand te astepti cel mai putin, se instaleaza in apartamentul tau si se face stapana pe toate ale tale. Daca incerci sa o dezinstalezi, o sa pierzi multe lucruri. Daca nu, o sa pierzi totul.

 

Femeia Internet: Trebuie sa platesti ca sa ai acces la ea

 

Femeia Server: Intotdeauna e ocupata cand ai nevoie de ea

 

Femeia Windows: Stii ca are multe defecte, dar nu poti trai fara ea

 

Femeia Macintos: Atragatoare, fara cusur, destul de scumpa, dar nu prea compatibila cu altele; doar 5% dintre barbati cunosc placerea de a o avea

 

Femeia PowerPoint: Ideala pentru a o prezenta la petreceri, mese de afaceri, etc.

 

Femeia Excel: Se zice ca stie sa faca multe lucruri, dar tu o folosesti doar pentru functia bazica

 

Femeia Word: Intotdeauna te asteapta cu surprize si nu exista nimeni in lume care sa o inteleaga pe deplin

 

Femeia DOS: Toti au avut-o o data, dar nimeni n-o mai vrea acum

 

Femeia Baccaup: Crezi ca are destul, dar la ora de "sa vedem" le lipseste ceva...

 

Femeia Scandisca: Stim ca e buna si ca vrea sa ajute, dar in realiate nimeni nu stie ce face

 

Femeia Screensaver: Nu foloseste la nimic, dar te amuza

 

Femeia Paintbrus: Toata machiaj si nimic de fond...

 

Femeia Harddisca: Isi aminteste de toate, tot timpul

 

Femeia Utilizator: Nu face nimic bine si vesnic te intreaba cate ceva

 

Femeia E-mail: Din fiecare 10 fraze pe care le zice, 9 sunt tampenii

::(:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipuri de femei

 

Simpatica - "Bilete pentru meciul de box? Vai iubitule, nu trebuia"

Cunoscuta si ca: Super fata, Pretioasa, Sufletul din gasca baietilor, Colega de apartament

Avantaje: Vesela , agreabila, buna

Dezavantaje: sa-ar putea sa se "trezeasca", intr-o buna zi

 

Eterna "urlatoare" - "Nemernic bun de nimic, lenes care traieste degeaba! Nu vezi ca nu ma faci fericita??"

Cunoscuta si ca: Diavolita, Gaita, Sula'n Coasta, Nevasta

Avantaje: Iti da atentie

Dezavantaje: ...prea multa

 

Vaicarita - "Oh, capul meu. Ma doare rau. Ma dor si picoarele. Ah, ce crampe am. Si uite, mi-a aparut celulita!"

Cunoscuta si ca: Plangareata, Miorlaita, Morocanoasa

Avantaje: Previzibila

Dezavantaje: Contagioasa

 

Sefa - "Stai drept! Puneti alta cravata! Tunde-te! Ia-ti un job mai bun! Fa si tu niste bani! Nu te mai uita asa la mine!"

Cunoscuta si ca: Mana de fier, Generalul, Domnisoara "stie-tot"

Avantaje: De cele mai multe ori are dreptate

Dezavantaje: De cele mai multe ori are dreptate, dar ce conteaza?

 

Indecisa - "Nu pot sa ma hotarasc. Ar trebui sa imi schimb cariera, telurile, casa si culoarea parului?"

Cunoscuta si ca: Ingrijorata, "Ce ma fac, iubitule!"

Avantaje: Usor de "manevrat"

Dezavantaje: Prea usor de "perturbat"

 

Agitata - "Am o idee. Hai sa ne imbatam si sa facem dragoste pana picam lati. Am mai facut chestia asta. E super!!!"

Cunoscuta si ca: Nebuna, De neinfranat, Fata de distractii

Avantaje: Distractie... mai multa decat vei putea duce

Dezavantaje: Nu te poti baza pe ea

 

Matura - "Nu gasesc nimic haios in desenele ale animate la care tot te uiti"

Cunoscuta si ca: Fara Distractie, Fata cu Morcovu', Intepata, Iceberg

Avantaje: Prietenii te vor compatimi

Dezavantaje: Nu vei avea prieteni

 

Martianca - "Acest dans sper ca te va face sa intelegi cat de mult inseamna relatia noastra pentru mine"

Cunoscuta si ca: Ciudata, Vineri 13, Vesti Proaste, Artista

Avantaje: Distractiva

Dezavantaje: Isi va citi poeziile in public

 

Fata viselor tale - "Sunt multumita de tine asa cum esti, frumosul si genialul meu iubit. Cred ca e cazul acum sa facem sex nebun si dezlantuit."

Cunoscuta si ca: Cea mult Asteptata, Zeita, Femeia Perfecta, Perfectiunea Intruchipata

Avantaje: haioasa, inteligenta, dezinhibata

Dezavantaje: Nu va avea ce sa faca cu tine.[/b]

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×