Sari la conținut
Forum Roportal
una_lacrima

cum sa-ti dai seama daca e jumatatea ta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna una_lacrima, bun venit pe roportal!

 

 

Imi place ceea ce ai scris despre jumatatea noastra.

Si imi place si motto-ul tau :) :). Sper sa ne mai auzim pe forum, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum iti dai seama care e jumatatea ta? Simplu: pur si simplu constientizezi acest lucru... e ceva in sufletul tau care-ti spune "he'sa the guy/ se'sa the girl". De asemenea si fraza pe care a scris-o una_lacrima mi se pare potrivita... e foarte important sa stii ca te poti baza pe cel/cea care ti-e alaturi... o relatie adevarata implica ceva mai mult decat pasiune, petreceri etc... e nevoie si de ceva incredere, atasament, sprijin, respect...

 

PS: Bine ai venit pe roportal, una_lacrima! :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jumatatea ta este persoana care inseamna ceva pentru tine...este cea care a lasat ceva in viata ta intr-un fel sau altul...cea care te-a facut sa razi atunci cand aveai nevoie...cea care te-a facut sa vezi partea buna a vietii ,atunci cand nu mai aveai speranta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,mai,mai! Numai fete pe aici, de parca baietilor nu le-ar pasa de jumatatea lor! :dee Eu zic sa nu ne facem probleme in privinta recunoasterii jumatatii. Cand va fi sa dam de ea va asigur ca va vor incerca niste sentimente ciudate, puternice, noi ceva in genul "butterfly effect". In alta ordine de idei realizezi daca e jumatatea dupa ce va cunoasteti perfect. Daca va intelegeti, va simtiti bine impreuna, va iubiti... ce ingrediente mai trebuie ca nu mai stiu :) :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:? e greu la inceput a spune daca e jumatatea ta sau nu, sa ai incredere sau nu... parca ai juca "roata norocului" :) Timpul - cel care iti va da raspunsul potrivit... :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La suflete pereche v-ati gandit ? ti-ai gasit jumatatea atunci cand cel/cea de langa tine este chiar sufletul tau pereche.Poate nu credeti in asa ceva,dar exista.Eu cred ca noi toti avem undeva un suflet pereche,jumatatea noastra.Atunci cand cei doi se 'trezesc' pur si simplu vorbind in acelasi timp,spunand acelasi lucru;cand cel/cea de langa tine ajunge sa-ti citeasca gandurile printr-o simpla privire,sau,si mai profund,fara sa fie macar langa tine! Si mai sunt si altele,dar n-am sa le mentionez aici ca sa-ar putea sa radeti :pee

Pana la urma jumatatea ta e cel/cea cu care reusesti sa te intelegi fara (prea multe) vorbe.

 

E convins cineva de aici ca si-a gasit jumatatea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La suflete pereche v-ati gandit ? ti-ai gasit jumatatea atunci cand cel/cea de langa tine este chiar sufletul tau pereche.Poate nu credeti in asa ceva,dar exista.Eu cred ca noi toti avem undeva un suflet pereche,jumatatea noastra.Atunci cand cei doi se 'trezesc' pur si simplu vorbind in acelasi timp,spunand acelasi lucru;cand cel/cea de langa tine ajunge sa-ti citeasca gandurile printr-o simpla privire,sau,si mai profund,fara sa fie macar langa tine! Si mai sunt si altele,dar n-am sa le mentionez aici ca sa-ar putea sa radeti  

Pana la urma jumatatea ta e cel/cea cu care reusesti sa te intelegi fara (prea multe) vorbe.  

 

daca e asa cum zici tuh, cred ca am gasit... :dee :dee :dee :dee anyone else ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci cand cei doi se 'trezesc' pur si simplu vorbind in acelasi timp,spunand acelasi lucru;cand cel/cea de langa tine ajunge sa-ti citeasca gandurile printr-o simpla privire,sau,si mai profund,fara sa fie macar langa tine! Si mai sunt si altele,dar n-am sa le mentionez aici ca sa-ar putea sa radeti :pee  

Pana la urma jumatatea ta e cel/cea cu care reusesti sa te intelegi fara (prea multe) vorbe.

 

Noi facem toate astea, dar sa-ar putea sa fie din cauza ca am ajuns sa ne cunoastem foarte bine unul pe altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ,si eu cred in sufletul pereche-te trezesti spunend acelasi lucru in acelasi timp -simti parca cand e trista acea persoana desi nu esti langa ea si te intristezi si tu,esti vesel cand e si ea-si toate astea de la bun inceput(de cand o cunosti)-nu e nevoie sa treaca prea mult timp ca sa remarci toate astea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×