Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Imprastie sau nu, icoanele, microbi?

Evaluează acest topic

Icoanele si microbii  

46 membri au votat

  1. 1. Sunt icoanele purtatoare de microbi?

    • Da.
      32
    • Nu.
      10
    • Nu stiu.
      2
    • Nu indraznesc sa ma pronunt.
      2


Postări Recomandate

Ei, afla ca nu sunt urata deloc.

Da de ce sa nu sarut icoane, daca n-au facut rau nimanui, niciodata....... :roll:

Daca te-as saruta pe tine te-as expune la mai multe riscuri.......si pe mine la fel.....na :airkiss:

 

Ma bucur ca nu esti urata,da cu iq-ul cum stai?Am vazut ca locuiesti in Germania?Sunt si pe acolo tampiti ,pupatori de picturi,oase si alte cele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stau singura cu el nici un minut!!!!!!!!! :P

 

Asadar......Pentru copilasii care mai merg cu parintii la biserica......Icoanele nu imprastie microbi. Bebelusii care tusesc necontrolat in timpul liturghiei, da!!!!!!!! :airkiss:

 

 

si cu idolatria ce facem,cu faptul ca-i pui inaintea lui pe ...acesti asa zis sfinti ...sa nu-ti faci chip cioplit ...asta parca era o porunca ...iar prima ce spune ...sa nu iubesti alti dumnezei in afara de mine ...ascult :P

 

am uitat sa fiu pe subiect ...daca vine intamplator un tip ce are o ...banala hepatita c si pupa icoana ...presupun ca ...icoana e prevazuta cu un sistem de dezinfectie ...:P ....urmatorul pupacios ..nu va avea nik :roll:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stau singura cu el nici un minut!!!!!!!!! :roll:

 

Asadar......Pentru copilasii care mai merg cu parintii la biserica......Icoanele nu imprastie microbi. Bebelusii care tusesc necontrolat in timpul liturghiei, da!!!!!!!! :airkiss:

 

Cunosti pe cineva care tuseste controlat?

 

Icoanele nu respira si nu tusesc, dar imprastie microbi pentru ca sunt pline de microbi pe care toti ii ating cu buzele. Si apropo, eu nu am jena fata de nici o pozitie sexuala, si sunt sigur ca mai sunt destui si destule ca mine. Sunteti voi siguri insa, cei pe care popa va invata ca perversiunile sexuale nu trebuiesc folosite si sunt maaare pacat, ca pe nici o curva nu a apucat-o cainta dupa ce si-a facut meseria si a venit sa pupe apoi icoana exact in acelasi loc unde ati pupat si voi?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desigur ca, tinand cont de gradul de igiena atat de avansat si al educatiei este si normal sa pupam icoane, sa ne calcam in picioare pentru a vedea niste oase si sa executam tot felul de ritualuri medievale. Mai bine ati planta un copac sau o floare decat sa va inchinati la poze.

La ce "igiena" au aia in biserica :D ........ La jegu ala chiar ca iti piere pofta de mancare si e focar de infectie + ca si pute nasol....... odata am intrat si io cu o baba si :cry: :o: :P ;) :x !!!! Pai la mine la caine in cotet e mai curat!!!! La catolici e curat da la astia.... :blink: Cat despre oase........ sa le pupe cat vor ca si alea emit microbi!!!!!!

post-81066-1198176751_thumb.jpg

post-81066-1198176762_thumb.jpg

post-81066-1198176768_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca nu esti urata,da cu iq-ul cum stai?Am vazut ca locuiesti in Germania?Sunt si pe acolo tampiti ,pupatori de picturi,oase si alte cele?

 

 

Daca asta nu e flame, nu stiu ce e. Evident insa ca moderatorii nostri se prind dupa vreo saptamana, si fara sa se mai oboseasca sa identifice sursa lui.

 

Fata si-a exprimat opinia in mod civilizat si a explicat-o prin prisma spiritualitatii si crezului ei religios, propriu si personal. Si cu toate ca nu-i impartasesc optica, o pot respecta. Mojicia ta mai putin. Cu bunul simt cum stai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca asta nu e flame, nu stiu ce e. Evident insa ca moderatorii nostri se prind dupa vreo saptamana, si fara sa se mai oboseasca sa identifice sursa lui.

 

Fata si-a exprimat opinia in mod civilizat si a explicat-o prin prisma spiritualitatii si crezului ei religios, propriu si personal. Si cu toate ca nu-i impartasesc optica, o pot respecta. Mojicia ta mai putin. Cu bunul simt cum stai?

 

Nu degeaba umbla adevarul cu capul spart! Uneori trebuie sa folosesti un limbaj mai putin elevat ca sa-l poti face auzit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca asta nu e flame, nu stiu ce e. Evident insa ca moderatorii nostri se prind dupa vreo saptamana, si fara sa se mai oboseasca sa identifice sursa lui.

 

Fata si-a exprimat opinia in mod civilizat si a explicat-o prin prisma spiritualitatii si crezului ei religios, propriu si personal. Si cu toate ca nu-i impartasesc optica, o pot respecta. Mojicia ta mai putin. Cu bunul simt cum stai?

Stai linistit ca moderatorii se prind numai cand vor ei.....

Cat despre opiniile tudoreilor si ale lui "gelu nu stiu cum".....eu ii inteleg ca atata pot ei , iar cand nu reusesti sa "iesi la vedere" civilizat, siguri ca te apuci si imprastii cu mizerie......gandind ca macar miroase. :blink:

Dar eu si tu altii.....scriem si impartasim opinii cu cei care gandesc, inteleg, argumenteaza.....Restul....adica "gica-contra" sunt si ei o prezenta care uneori iti pun la incercare ritmul cardiac , o secunda,dar nimic mai mult....

 

Cat despre frumusete....am raspuns la un "mesaj offtopic" si nimic mai mult, ce are asta cu faptul ca locuiesc in Germania si sarut icoane :D Cat despre "conditiile" in care traiesc eu nu iti face probleme, Gelu......cum te-o fi chemand. :cry:

Iar despre Germania si oamenii de aici aflii multe pe wikipedia dar mai bine te uiti intai pe harta....... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca asta nu e flame, nu stiu ce e. Evident insa ca moderatorii nostri se prind dupa vreo saptamana, si fara sa se mai oboseasca sa identifice sursa lui.

 

Fata si-a exprimat opinia in mod civilizat si a explicat-o prin prisma spiritualitatii si crezului ei religios, propriu si personal. Si cu toate ca nu-i impartasesc optica, o pot respecta. Mojicia ta mai putin. Cu bunul simt cum stai?

1.Asta sigur nu e FLAME

2.Moderatorii nostri(de ce te consideri"noii")isi fac treaba foarte bine.Eu am luat deja avertismentele de rigoare si o sa ma i-au unul acum pentru ca te fac BOU ORDINAR.

3.De unde stii ca e fata?Ai cautat-o?De ce te bagi unde nu iti fierbe oala?

Ce imi impartaseti tu?Optica?

Lucrezi ca maturator la oftlmologie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosti pe cineva care tuseste controlat?

 

Icoanele nu respira si nu tusesc, dar imprastie microbi pentru ca sunt pline de microbi pe care toti ii ating cu buzele. Si apropo, eu nu am jena fata de nici o pozitie sexuala, si sunt sigur ca mai sunt destui si destule ca mine. Sunteti voi siguri insa, cei pe care popa va invata ca perversiunile sexuale nu trebuiesc folosite si sunt maaare pacat, ca pe nici o curva nu a apucat-o cainta dupa ce si-a facut meseria si a venit sa pupe apoi icoana exact in acelasi loc unde ati pupat si voi?!

Tudorel......ma intrebi daca stiu pe cineva care tuseste controlat?

:D

Sigur, uite, eu trag aer in piept in acest moment si "emit" trei sunete pe care in alte conditii , un medic le-ar diagnostica ....."secusa de tuse", etc. Acesta a fost un tusit controlat cica. La fel cad "te asculta" medicul (scriu ca sa intelegi, sper ca nu te superi :cry: ....iti spune: tuseste. Acela e la fel, un "tusit" controlat. Poate anatomie, fiziologie, inclusiv epidemiologie (ca tot vorbim de microbi) mai citesti si apoi vorbim :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×