Sari la conținut
Forum Roportal
mihaalecs

Despartire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt cu prietenul meu de 2 ani....acum o luna am avut o cearta..el vroia libertate...sa se intalneasca cu noi fete....sa bea..sa iasa in oras cu prietenii...imi spune prin intermediul messengerului ca nu mai vrea sa fim impreuna si ca nu mai simte nimic pentru mine...mi sa taiat respiratia...2 sapt umblam cu somnifere la mine ...cu pastile antistres...sunt in clasa a 12a nu am reusit sa invat pt nici o teza...il vedeam cum sta cu fetele cum venea si il pupau il atingeau....simteam cum fiecare particica din mine se rupe...miam dorit sa traiesc ...sa caut mereu sa fiu in preajma prieteniilor....cautam sa nu prea sa stau acasaa...pentru ca plangeam si imi puneam mii de intrebari ...am incercat sa ii las libertatea...sa nu il tin legat de mine sa imi vad de viata mea....si pana cand...intr-o vineri seara am fost cu prietenii la un show acolo mam sarutat cu un fost ...si atat....luni...aflu de actualul ca el de fapt regreta eu am preferat sa ii trec cu vedere tot ce se intamplase....si am vrut sa ne impacam am fost sincera cu ell..iam spus ca am sarutat pentru ca eram nervoasa...si suparata pe el...pentru il vedeam mereu in preajma fetelor....si ca acel sarut nu a insemnat nimic...el a inceput sa imi reproseze ca eu de acum am cu cine sta...ca baietii intreaba de mine....si ca eu nu mai sunt a lui....nu stiuc es afac....eu is a lui intreaga ...il iubesc si sufar sa vad cum suferim si ne chinuim amandoi....nu stiu ec s afac...si el mi-a spus ca iesit cu o fata in oras...si nj ce....si eu iam urmat doar sfatul ....am vrut s atraiesc...si el mi reproseaza ca ma duc in discoteci cluburi ca mare suferintza am eu pentru el...nj ce s nu stiu cum sa iau totul...un sfat as avea nevoie...scz pt greselile de scris.....probabil daca ma vedea distrusa sa-r fii simtit mai bine...nu stiu ec s afac...

Editat de mihaalecs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt cu prietenul meu de 2 ani....acum o luna am avut o cearta..el vroia libertate...sa se intalneasca cu noi fete....sa bea..sa iasa in oras cu prietenii...imi spune prin intermediul messengerului ca nu mai vrea sa fim impreuna si ca nu mai simte nimic pentru mine...mi sa taiat respiratia...2 sapt umblam cu somnifere la mine ...cu pastile antistres...sunt in clasa a 12a nu am reusit sa invat pt nici o teza...il vedeam cum sta cu eftele...cum venea si il pupau il atingeau....simteam cum fiecare particica din mine se rupe...miam dorit sa vreau sa traiesc ...sa caut mereu sa fiu in preajma prieteniilor....cautam sa nu prea sa stau acasaa...pentru ca plangeam si imi puneam mii de intrebari ...am incercat sa ii las libertatea...sa nu il tin legat de mine sa imi vad de viata mea....si pana cand...intr-o vineri seara am fost cu prietenii al un show acolo mam sarutat cu un fost ...si atat....luni...aflu de actualul ca el de fapt regreta eu am preferat sa ii trec cu vedere tot ce se intamplase....si am vrut sa ne impacam am fost sincera cu ell..iam spus ca am sarutat pentru ca eram nervoasa...si suparata pe el...pentru il vedeam mereu in preajma fetelor....si ca acel sarut nu a insemnat nimic...el a inceput sa imi reproseze ca eu de acum am cu cine sta...ca baietii intreaba de mine....si ca eu nu mai sunt a lui....nu stiu ec s afac....eu si a lui intreaga ...il iubesc si sufar sa vad cum suferim si ne chinuim amndoi....nu stiu ec s afac...si el mi-a spus ca iesit cu o fata in oras...si nj ce....si eu iam urmat doar sfatul ....am vrut s atraiesc...si el mi reproseaza ca ma duc in discoteci cluburi ca amre suferintza am eu pentru el...nj ce s nu stiu cum sa iau totul...un sfat as avea nevoie...scz pt greselile de scris.....probabil daca ma vedea distrusa sa-r fii simtit mai bine...nu stiu ec s afac...

 

Din cate vad el nu vrea decat sa-ti faca rau vede ca inca mai ti la el si isi bate joc de tine inventand tot felul de scuze ar trebui sa iti gasesti un baiat si sa-ti vezi in continuare de viata ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate vad el nu vrea decat sa-ti faca rau vede ca inca mai ti la el si isi bate joc de tine inventand tot felul de scuze ar trebui sa iti gasesti un baiat si sa-ti vezi in continuare de viata ta

eu ma gandesc ca un sarut atata timp cat nu eram impreuna fiecare pe treaba lui nu ar trebui sa il faca sa renunte la mine....am gresit mult in relatie dar...o relatie presupune greutati.....nici nu se poate vb cu el....si imi revenisem cat de cat si acum din nou ma face sa sufar....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....probabil daca ma vedea distrusa sa-r fii simtit mai bine...nu stiu ec s afac...

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ma gandesc ca un sarut atata timp cat nu eram impreuna fiecare pe treaba lui nu ar trebui sa il faca sa renunte la mine....am gresit mult in relatie dar...o relatie presupune greutati.....nici nu se poate vb cu el....si imi revenisem cat de cat si acum din nou ma face sa sufar....

 

Am un prieten care a facut cam cum face prietenul(fostul daca inteleg bine) tau cu tine acuma si pot sa-ti zic ca ii facea placere sa o vada pe biata fara suferind si chiar incerca sa faca asta chiar daca el a gresit nu ea....Dar dupa un an sau 10-11 luni tot el a venit si si-a cerut scuze bineinteles ca a fost prea tarziu :offtopic:

Esti tanara deci cum a zis si harald incearca sa-ti gasesti o relatie noua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt cu prietenul meu de 2 ani....acum o luna am avut o cearta..el vroia libertate...sa se intalneasca cu noi fete....sa bea..sa iasa in oras cu prietenii...imi spune prin intermediul messengerului ca nu mai vrea sa fim impreuna si ca nu mai simte nimic pentru mine...mi sa taiat respiratia...2 sapt umblam cu somnifere la mine ...cu pastile antistres...sunt in clasa a 12a nu am reusit sa invat pt nici o teza...il vedeam cum sta cu fetele cum venea si il pupau il atingeau....simteam cum fiecare particica din mine se rupe...miam dorit sa traiesc ...sa caut mereu sa fiu in preajma prieteniilor....cautam sa nu prea sa stau acasaa...pentru ca plangeam si imi puneam mii de intrebari ...am incercat sa ii las libertatea...sa nu il tin legat de mine sa imi vad de viata mea....si pana cand...intr-o vineri seara am fost cu prietenii la un show acolo mam sarutat cu un fost ...si atat....luni...aflu de actualul ca el de fapt regreta eu am preferat sa ii trec cu vedere tot ce se intamplase....si am vrut sa ne impacam am fost sincera cu ell..iam spus ca am sarutat pentru ca eram nervoasa...si suparata pe el...pentru il vedeam mereu in preajma fetelor....si ca acel sarut nu a insemnat nimic...el a inceput sa imi reproseze ca eu de acum am cu cine sta...ca baietii intreaba de mine....si ca eu nu mai sunt a lui....nu stiuc es afac....eu is a lui intreaga ...il iubesc si sufar sa vad cum suferim si ne chinuim amandoi....nu stiu ec s afac...si el mi-a spus ca iesit cu o fata in oras...si nj ce....si eu iam urmat doar sfatul ....am vrut s atraiesc...si el mi reproseaza ca ma duc in discoteci cluburi ca mare suferintza am eu pentru el...nj ce s nu stiu cum sa iau totul...un sfat as avea nevoie...scz pt greselile de scris.....probabil daca ma vedea distrusa sa-r fii simtit mai bine...nu stiu ec s afac...

 

Iubirea adevărată este să fii aproape de cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg ca il iubesti, ca iti vine greu sa te debarasezi.am trecut si eu prin asa ceva,tot in liceu, tipic fetelor nu? :offtopic:

Incearca totusi sa treci peste, sa nu te mai impaci cu el, e o relatie compromisa, dc sa-ti faci si mai mult rau singura?

Ia gandeste-te : ai lucruri mai importante momentan, bacul ,admiterea, din cate am inteles.Si plus ca nu o sa-ti strice putina libertate:) good luck.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ma gandesc ca un sarut atata timp cat nu eram impreuna fiecare pe treaba lui nu ar trebui sa il faca sa renunte la mine....am gresit mult in relatie dar...o relatie presupune greutati.....nici nu se poate vb cu el....si imi revenisem cat de cat si acum din nou ma face sa sufar....

sa renunte el la tine? Dar de ce nu renunti TU la el? Da-l incolo, nu a vrut primul sa se vada cu alte fete? Acum s-a trezit ca nu-i convine, cand a vazut ca si tu poti sa faci la fel. Papucii! Si pune mana si invata, vrei sa ramai la vreo materie?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu.Inainte de toate sfaturile celor de mai sus ti`as sugera sa-l iei de manuta si sa mergeti sa vorbiti ca 2 oameni maturi.Atat cat puteti.Trebuie sa va spuneti toate problemele , sa comunicati si sa va intelegeti.Sa va cunoasteti prioritatile si nu in ultimul rand sentimentele.Daca ajungeti la concluzia ca prioritatile voastre nu coincid nu ramane decat sa va pupati prieteneste , sa va bucurati ca ati invatat ceva din relatia asta si , cel mai important , daca puteti fara resentimente sa ramaneti prieteni, mai bine zis amici , sa nu ma intelegi gresit.

 

Asa vei sti sigur ca asta a vrut si nu te vei mai gandi niciodata ca daca facea asa sau daca faceam invers.Si eu sunt intr-o problema foarte delicata in moentul asta.Inainte trageam de ea sa imi spuna ce are , imi spunea ca nu ma mai vrea , ca vrea sa ne despartim definitv (nu am fost despartiti niciodata), am ascultat-o , am inteles si dupa o discutie mi`a spus ca vrea doar o pauza , sa fie singura.Si asta fac.Daca isi va gasi pe altcineva asta este.Viata merge inainte.

 

 

Mult noroc si intelepciune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare cunoscuta reactia asta a fostului tau ..... iti reproseaza pt ca vrea ca el sa scape cu basmaua curata si toata vina sa devina a ta in totalitate .... cel mai bun lucru ca sa`l uiti este sa nu te mai gandesti la el sa iesi cu prietenele si sa iti gasesti un baiat ca lumea....(dar ai grija nu te grabi ca dupa`ti dai cu pumnii`n cap .... incearca sa`ti faci alta relatie atunci cand stii sigur ca poti fi fara el ...:| acelasi lucru am facut si eu ...ma despartisem de el ca ma inselase ...si tot el numai vroia sa stea cu mine ... m`am grabit ca fraiera sa`mi fac altu ...dupa care dupa cateva zile a venit si mi`a cerut sa ne impacam ....l`am lasat pe ala pt el ..... nu stii cum faci si alte persoane sa sufere....:| tu`ti stii mai bine relatia .... si pun pariu ca degeaba ceri sfaturi ...pt ca atunci cand o sa fii fata`n fata cu el...o sa faci ce`ti dicteaza inima ... si pun pariu ca daca`ti cere sa te impaci cu el asta o sa faci ...:|:offtopic:

Editat de J0'
te rog io mult , invata sa scrii corect romaneste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×