Sari la conținut
Forum Roportal
Johnny7

Cum as putea sa o cuceresc mai repede?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E destul de greu. Deocamdata nu iti dai seama, poate crezi ca este dragoste (poate chiar este)insa gandeste-te ca ai fi cu ea de ex. Ce o sa se intample peste vreo 4-5 ani ? Sa iti spun eu ce cred - dupa focul pasiunii, care o sa tina ceva vreme (nu foarte multa, te asigur) o sa iti dai seama ca ea a facut 32-33 de ani si ca de fapt tu esti tanar si poti avea ceva mai bun. Iti spun un singur lucru - la 22 de ani ma credeam matur, acum la aproape 28 stiu sigur ca nu sunt inca maturizat. Nu stiu ce sa iti mai spun, sper sa merite efortul oricum. Mult succes

 

Eu suspectez ca asta ar fii frica ei :pardon: dar in momentul de fata nu cred ca as putea sa ma satur de ea vre-odata... nu mi-a placut niciodata sa ma joc cu sentimentele cuiva... am avut doar 2 relatii de lunga durata pana acum .. una de 1 an jumate iar alta de aprox 8 luni ... restul s-au terminat intr-o saptamana/luna maxim...

Editat de Johnny7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu diferenta de varsta trebuie sa te ingrijoreze,normalitatea este data de majoritate,iar in majoritatea cuplurilor barbatul este mai "mare",nu este absolut nici o regula.O femeie trecuta de 30 de ani nu te va trezi niciodata la miezul noptii sa te intrebe la ce te gandesti. Ei nu-i pasa la ce te gandesti. Daca o femeie trecuta de 30 nu vrea sa urmareasca un meci, nu sta prin preajma miorlaindu-se. Face ceva ce chiar isi doreste sa faca. Si, de obicei, e vorba de ceva mult mai interesant.

 

 

O femeie trecuta de 30 se cunoaste suficient pe ea insasi ca sa fie sigura de cine este, ce este, ce vrea si de la cine. Sunt putine femei trecute de 30 carora le pasa de ce-ai putea gandi despre ele sau despre ce fac.

 

 

Femeile trecute de 30 de ani au o mare demnitate. Rareori se apuca sa tipe la tine la opera sau in mijlocul unui restaurant foarte scump. Desigur, daca o meriti, nu ezita sa traga in tine.

 

 

Femeile trecute de 30 de ani sunt generoase cu laudele, deseori nemeritate. Ele stiu cum e sa nu fii apreciat. O femeie peste 30 de ani are incredere sa te prezinte prietenelor ei. Una mai tanara cuplata cu un barbat isi ignora deseori chiar si cele mai bune prietene pentru ca nu are incredere sa le aduca in preajma lui. Celor peste 30 nu le prea pasa daca esti atras de prietenele ei pentru ca stie ca ele nu o vor trada.

 

 

Femeile devin medium pe masura ce imbatranesc. Niciodata nu trebuie sa-ti martusisesti pacatele unei femei peste 30. Ele stiu intotdeauna. O femeie trecuta de 30 de ani arata bine purtand un ruj rosu stralucitor. Asta nu e valabila si pentru una mai tanara. O data ce a trecut de un rid sau doua, o femeie peste 30 de ani este de departe mai sexy decat omoloaga sa mai tanara.

 

 

Femeile care au peste 30 de ani sunt deschise si oneste. Ele iti vor spune imediat daca esti un ticalos sau te porti ca un ticalos. Niciodata nu trebuie sa te intrebi cam pe unde te situezi in relatia cu ele.

 

 

Da, pretuim femeile trecute de 30 de ani pentru o multime de motive. Din pacate, nu e reciproc. Pentru fiecare femeie uluitoare, inteligenta si fierbinte, trecuta de 30 de ani, exista o relicva cu chelie si burta in pantaloni galbeni facandu-se de ras alaturi de o chelnerita in varsta de 22 de ani.

 

 

Doamnelor, imi cer scuze. Iar pt toti barbatii care au spus "de ce sa cumperi vaca cand poti avea laptele gratis" pentru a-si justifica burlacia un update la zi: astazi 80% din femei sunt impotriva casatoriei. De ce? Au realizat ca nu merita sa cumpere tot porcul pentru un carnat mic.

 

 

 

:o: flori multe,complimente multe,....foloseste-ti tot "arsenalul"pt a cuceri femeia pentru care simti ceva.merita. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca toti sunt de acord ca toate relatiile sunt atat de frumoase la inceput.Fiorul necunoscutului,primele atingeri,primul sarut.Toata emotia pe care ti-o declanseaza apropierea celuilalt.Lumea de dinainte de a face dragoste.In plus,cred ca ex-doamna si-ar dori sa aiba o relatie in care sa fie curtata,admirata,rugata.Chiar daca ea este cea care a divortat ?toata intimplarea asta sigur i-a distrus increderea in fortele proprii.In plus, banuiesc ca are o familie,niste prieteni in fata carora nu se poate afisa pur si simplu,acum dupa divort,cu ceea ce lumea ar numi un pusti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca toti sunt de acord ca toate relatiile sunt atat de frumoase la inceput.Fiorul necunoscutului,primele atingeri,primul sarut.Toata emotia pe care ti-o declanseaza apropierea celuilalt.Lumea de dinainte de a face dragoste.In plus,cred ca ex-doamna si-ar dori sa aiba o relatie in care sa fie curtata,admirata,rugata.Chiar daca ea este cea care a divortat ?toata intimplarea asta sigur i-a distrus increderea in fortele proprii.In plus, banuiesc ca are o familie,niste prieteni in fata carora nu se poate afisa pur si simplu,acum dupa divort,cu ceea ce lumea ar numi un pusti

 

 

un pusti pe langa ea :spiteful: eu la 23 de ani nu ma mai consider un pusti, oricum ea mi-a spus de mai multe ori ca nu prea o influenteaza parerea altora..

dolceddc, foarte frumos ce ai spus mai sus ... dar nu cred ca se aplica in toate cazurile :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeste topicul "sfasietor"!

Zic si eu, o parte a situatiei este asemanatoare.

dolceddc-----meriti pupici!

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
astazi 80% din femei sunt impotriva casatoriei. De ce? Au realizat ca nu merita sa cumpere tot porcul pentru un carnat mic.

Cealaltă persoană pe care am auzit-o spun

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ţi face griji, nu ai ce să pierzi. Ea ar avea ce să piardă, dar nu lua lucrurile prea
Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uffffffffff, Sir, ea daca il accepta , nu o face tocmai pentru ca e la varsta cand e "disperata".

Am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A, deci la 29 isi demonstreaza.. dupa 29 deja stiu sigur ca pot, sau cum?:lol2:)) De unde-ai scos varsta asta?

Experienţa, doamna mea, experienţa. De vreo 15 ani, tot prietene de 29 am. Nu poate fi o coincidenţă. :spiteful:

 

La 29 par "disperate", apropierea de 30 cred că e problema. După aia se potolesc.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×