Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Ati donat vreodata ceva?

Donatii  

39 membri au votat

  1. 1. Ati donat vreodata?

    • Da
      38
    • Nu
      1
  2. 2. Ce ati donat?

    • Bani
      8
    • Alte lucruri materiale
      9
    • Timp (munca voluntara)
      3
    • Toate cele amintite mai sus
      19


Postări Recomandate

Eu recunosc ca am donat mult mai putin decat as putea dona...Totusi, uneori am impresia ca e mai bine sa las pe altii, ca si asa 10 lei nu ajuta cu nimic. Alteori ma gandesc ca banii nu ajung acolo unde trebuie, alteori n-am timp sa aprofundez gravitatea cazurilor, asa ca nu ma implic...

 

voi ati donat? merita? cazurile "voastre" au reusit pana la urma sa isi indeplineasca scopul?

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am donat ceva calculatoare varza cand eram in generala, am donat bani marunti in stanga si-n dreapta.. Nimic semnificativ.

Nu stiu daca merita. In ce hal a ajuns coruptia din ziua de azi, trebuie sa fiu infinit de optimist sa cred ca banii dati la donatie sunt folositi asa cum ar trebui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am donat ceva calculatoare varza cand eram in generala, am donat bani marunti in stanga si-n dreapta.. Nimic semnificativ.

Nu stiu daca merita. In ce hal a ajuns coruptia din ziua de azi, trebuie sa fiu infinit de optimist sa cred ca banii dati la donatie sunt folositi asa cum ar trebui.

aia cu generala nu se pune-nu au fost banii tai in joc

merita sa donezi-in primul rand pt tine o faci si apoi pt ceilalti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestionarul e conceput gresit. Eu am vrut sa votez NU, dar nu mi se permite pentru ca a doua intrebare contine variante pentru DA si nu-mi posteaza daca nu bifez si acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci donatia e un act egoist, nu altruist?

in primul rand o faci pt de solidaritate si compasiune-devii implicit un om mai bun si astfel ajuti si pe altii care-s la necaz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×