Sari la conținut
Forum Roportal
adivo

Zece formatii romanesti care nu imi plac

Postări Recomandate

Numai vorbesc de Ghita Joe.

 

-de ce zice Ghita Joe

In primul rand e GigJoe iar Gig nu vine de la Ghita.

In al 2 rand daca nu ai nimic de comentat pe tema subiectului, mai bine taci.

 

GigJoe, primul lucru pe care vreau sa ti-l spun este ca nu te pricepi deloc la muzica. Se vede cu ochiul liber ca esti complexat. Si inca ceva: renunta la mana si incearca si tu cu o femeie.

Ai venit, ai spus multa prostie acum poti sa pleci.

 

 

fara suparare dar topicul asta as zice ca e "manele rullz" multe din formatile de acolo sunt chiar bune

Ptr prima data sunt deacord cu tine. Bravo !

 

 

Desi se vede clar ca acest topic este o jignire...Seraphim inca il tine deschis.

Sa ma apuc sa zic si eu ca il urasc pe Adrian minune, Salam si toti ceilalti?

Daca fac o lista cu manelisti care ar trebui calcati in picioare incalc regulamentul?

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Onorata :crazy: dar lasama sa ineleg din 70 de posturi nu ai fost niciodata deacord cu mine? :cry:

Nu le-am citit pe toate. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe d'alde asia si hq nici nu le'as numi formatii...sa fim seriosi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca fac o lista cu manelisti care ar trebui calcati in picioare incalc regulamentul?

da, pentru că instigi la violenţă.

p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Shaorma ucigasa, fara nici o suparare, dar tu nu esti Dumnazeu sa decizi cum stau lucrurile. Ai spus ca multe dintre formatiile din lista mea sunt foarte bune (?) E parerea ta mica bazata d.p.d.v. meu de vedere pe gusturi indoielnice. Eu mi-am motivat preferintele, respectiv antipatiile muzicale, dorind sa aflu ce plece sau nu altora, eventual sa determin un feedback pe aceasta tema. Poate ne spui si noua de crezi ca sunt bune formatiile la care te-ai referit (chiar; care sunt?) Nu cumva te bazezi pe faptul ca le intalnesti la TV, radio, scene? Ti-ai pus vreo clipa problema ca daca nu ai gusturi comune cu cineva inseamna ca tu esti "deasupra"? De ce ar prefera manelele cineva care denunta lipsa de valoare a unor formatii pe care mintea ta le considera cool si nu ar prefera jazz-ul?

Nu am nimic impotriva ta si a celor ca tine. din motive absolut "romantice" voi difuza un mini top 3 al preferintelor mele romanesti: 1. Harry Tavitian & Orient Express; 2. Slang (feat Luiza Zan); 3. Experimental Q

aaaa...ok scuzama :flowers: dar totusi imi explici si mie "tu nu esti Dumnazeu sa decizi cum stau lucrurile" ce te face sa crezi ca tu ai fi?Fiindca daca eu sunt pentru ca am zis ca topicul este "manele rullz" tu 100% esti pentru ca ai enumerat 10 chesti care nu iti plac eu decat 1 :D

 

Ti-ai pus vreo clipa problema ca daca nu ai gusturi comune cu cineva inseamna ca tu esti "deasupra"?

Nu pentru ca sunt intr-un liceu in care se asculta numai manele :doh: deci as fi peste aproape toti :o: eu ii zic diferenta de opinie :o:

Eu mi-am motivat preferintele

Da aici ai dreptate dar totusi

1. Nu imi place Iris deoarece suna batranesc.

5. Voltaj din motivul ca sunt caraghisi.

10. Parazitii, care sunt lipsiti de originalitate.

3. Vama Veche ma intristeaza caci au contribuit major la distrugerea Vamei Vechi

Nu as numi asta argumentare :D sau cel putin asta este parerea mea si daca o exprim nu inseamna ca sunt Dumnezeu :crazy:

 

Edit :P : Nu am nimic cu tine deci nu te lua de mine ca mi-am exprimat o parere

Editat de Shaorma Ucigasa so Amazing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parazitii sunt beton.

Nu cred ca trebuie sa ne instige nimeni la nimic, suntem si asa destul de rai si intoleranti unii cu altii. Daca asculti Parazitii , intelegi insa absurdul situatiei ......si a penibilitatii umane. Adica, lucruri pe care noi oamenii (sau ma rog, noi romanii) nu le spunem pe fata sau nu le recunoastem.....se regasesc in melodiile lor sub forma ironicului.....mda, combinat cu depravarea....

Mie imi plac Parazitii. cheloo trebuie sa fi intrat pe unele forumuri inainte sa ii vina in minte toate.....cate le spune :P

Si mai prezinta si argumente.........E tare tipul, il respect.

 

 

Si imi place si Iris. de ce? Pai pentru ca nu suna batranesc :P

Glumeam.......imi incanta simturile, de-aia imi place Iris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nope, nici eu nu ascult asia si nu imi place ASIA.

 

Dar nu poti spune "9. Directia 5 pentru motivul ca incearca sa fie "brianadamsisti" si in acelasi timp"bercenari"." sau

"6. HQ deoarece sunt Low Quality.".

Sa ii vada live pe HQ sa vezi ce pot canta.

 

"5. Voltaj din motivul ca sunt caraghisi." Atunci cum se face ca la multa lume le place?

 

 

1. Nu imi place Iris deoarece suna batranesc.

Ma doare undeva ca nu asculti tu Iris dar ar trebui sa iti ti gura deoarece este o formatie respectata, pusti de 13 ani fara minte.

 

 

3. Vama Veche ma intristeaza caci au contribuit major la distrugerea Vamei Vechi.

Esti mai prost ca noaptea, ai deschis gura si ai spus alta prostie.

 

 

10. Parazitii, care sunt lipsiti de originalitate.

Se vede ca nu ai ascultat niciodata Parazitii.

Poti sa te duci la colt, ai 2.

 

 

"muzica din tara noastra este un "fake"" -> daca asculti manele, normal !

 

Acest topic fara sens ar trebui inchis si bagat la Arhiva.

Este o jignire la adresa unor fani, jignirea unor formatii de calitate, nu ne intereseaza parerea ta despre formatii.

Nu vi sa ne spui tu noua ca "vai Iris este o formatie batraneasca".

Manelist ce esti !

te sustin total cu asta....topicul asta e chiar...penibil :dance2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×