Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Cum ii poate sugera subtil o femeie unui barbat...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Orgoliu e cand te place dar nu vrea sa recunoasca...si o mai face si pe durul! ;) Dupa o anumita varsta in sus e grav...trust me.... ;)

 

:o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orgoliu e cand te place dar nu vrea sa recunoasca...si o mai face si pe durul! ;) Dupa o anumita varsta in sus e grav...trust me.... ;)

Si daca tu il placi , ii spui si sentimentul nu e reciproc , de ce nu e vorba de orgoliu? Femeile nu pot avea orgoliul ranit? :o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa-i spuna subtil? nu mai are nimeni curaj sa spun pe nume lucrurilor? ''hun..stii ceva? te plac. vrei sa ne vedem la o cafea?''. nu de alta, dar daca e un tip care nu citeste printre randuri se duce naibii toata smecheria

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Malkia daca ai aflat deja ca va potriviti, ca personalitate si ca preferinte, incearca sa te implici in activitatile pe care le face el. Daca te accepta si-i face placere prezenta ta, relatia o sa se adanceasca si o sa ajungeti intr-un punct in care totul o sa devina firesc. Daca vrei sa fortezi lucrurile cu intrebari directe, trebuie sa-ti asumi si riscul de a fi refuzata la fel de direct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare că n-am fost destul de explicit, iar asta a dat naştere la comentarii complet incoerente, din c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce trebuie sa-i spuna subtil? nu mai are nimeni curaj sa spun pe nume lucrurilor? ''hun..stii ceva? te plac. vrei sa ne vedem la o cafea?''. nu de alta, dar daca e un tip care nu citeste printre randuri se duce naibii toata smecheria

 

merge si ne vedem la o bere ? sau aia nu se conteaza ?

 

:cheer:

 

ce zic expertii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Malkia daca ai aflat deja ca va potriviti, ca personalitate si ca preferinte, incearca sa te implici in activitatile pe care le face el. Daca te accepta si-i face placere prezenta ta, relatia o sa se adanceasca si o sa ajungeti intr-un punct in care totul o sa devina firesc. Daca vrei sa fortezi lucrurile cu intrebari directe, trebuie sa-ti asumi si riscul de a fi refuzata la fel de direct.

 

Exact...de asta sunt eu adepta subtilitatilor...directe. Daca tot o iei in bot, macar sa fie la modul elegant... :)

 

Glumeam...serios vorbind acum, chestia cu cafeaua cam duce cu gandul la ceva gen "La mine sau la tine?"... :) Si nu numai - depinde peste ce gen de tip dai. Ca daca ii spui ca iti place de el, s-ar putea sa nu mai scapi. Tot de el! :yahoo: E bine sa iti lasi si o "portita" de scapare, ca la o adica sa ii poti zice: "Cine, eeeeu? Nuuuu, puiu'...".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

femeia intreaba :

Cum ii poate sugera subtil o femeie unui barbat..., ...ca ii place de el?

femeia raspunde:

Ca daca ii spui ca iti place de el, s-ar putea sa nu mai scapi. Tot de el! :) E bine sa iti lasi si o "portita" de scapare, ca la o adica sa ii poti zice: "Cine, eeeeu? Nuuuu, puiu'...".

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
femeia intreaba :

Cum ii poate sugera subtil o femeie unui barbat..., ...ca ii place de el?

femeia raspunde:

 

:)

 

 

Nu uita ca eu nu am o problema personala de rezolvat, ci doar o intrebare ... si am evitat sa-mi exprim un punct de vedere foarte categoric... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun o poveste.

Era o data o secretara tare frumusica. Putin mai in varsta ca mine (4ani), dar cu stil, eleganta si buna rau. Am obesrvat eu ca dupa ce ne-am cunoscut, era cam greu sa fumez o tigara si ea sa sa nu apara. Apoi am avut niste probleme la munca si mi-a oferit sprijin moral. Din plin. Atunci am inceput sa ma intreb daca ma place. Apoi o perioada (cam 2 luni) a disparut din peisaj. S-a lasat de fumat era scuza ei.

A trecut si perioada lasatului de fumat si a inceput mai rau ca inainte. Si mai agresiv, la modul: spune-mi despre tine si viata ta. Tot ce ma interesa pe mine era pentru ea singurul scop in viata. E placuta, deja nu mai imi inchipui viata la serviciu fara ea. Si doar dupa 6 luni mi-a spus in clar ca ma place.

 

Acu vin cu analiza pe text cu mentiunea ca eu niciodata nu am spus sau aratat vre-o intentie la adresa ei:

1. eram prospatura de barbat in echipa si a pus ochii pe mine

2. A aflat ca eram casatorit si a disparut

3. i-a parut rau si a revenit, caci eram totusi o persoana placuta

4. mi-a spus ca, fiind casatorit nu am nici o sansa la ea.

5. acu o luna m-a invitat la ea acasa intr-o seara si am refuzat-o elegant

6. Intr-o sapt e petrecerea de craciun si in fiecare zi imi spune, citez "la petrecere vei fi NUMAI al meu"

 

Acu va las pe voi sa alegeti ce e subtil, cand e cazul sa treceti la vorbit clar si la fapte. Eu doar atat mai adaug ca barbat: incepe sa functioneze si nu cred ca am s-o refuz si a doua oara. :spiteful:

 

loveme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×