Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Cum ii poate sugera subtil o femeie unui barbat...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hmm...eu zic ca o femeie nu trebuie sa faca NIMIC ca sa-i sugereze unuia ca il place.

Daca el o place, o sa vina singur sa-si exprime intentiile.

NU EXISTA barbat timid/nehotarat/aparent dezinteresat atunci cand vrea o femeie.

"Aparent dezinteresat" e apanajul femeilor si una din metodele lor de seductie :) . Ei sunt mult mai directi decat noi.

 

Varianta in care el nu o place, nu se ia in calcul, pentru ca nu o sa o placa niciodata (inseamna ca nu a remarcat-o FIZIC).

 

Parerea mea se refera evident la 99% din cazuri, nu la 100%. :jester:

 

Cat de gresit e ce spui !!!!

Cea mai aiuristica experientza a mea in domeniu :

Mai mult de zece ani am placut o femeie imens - avea un creier mult mai cretz ca al meu, un fizic impozant, ochi adanci si patrunzatori si o limba ascutttttttiiiiiitttttaaaaaaa ....genul care poate sa te ingroape in ironie din trei fraze

Ca urmare roiau admiratorii in jurul ei dar ...in silentium

Nu am zis nici o soapta in toti acesti ani, desi eram intr-un cerc intim de prieteni si ne vedeam foarte frecvent - probabil nici nu as fi zis vreodata daca soarta nu ne-ar fi facut sa fim impreuna - o intalnire absolut intamplatoare - in timpul cutremurului din 1990 - sub impactul psihologic - nici nu mai stiu cine a deschis discutia - dar cu stupoare ne-am uitat unul la celalalt : ne placeam amandoi de tot atata timp si fiecare dintre noi nu a zis nici o silaba pentru ca nu stia ce sa astepte de la celalalt !!!!

Morala : TACI SI PIERDE

 

:hi:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca naturaletea e cheia.Nu incerca sa pari ceea ce nu esti,pentru ca nu este cazul.Acest comportament "fortat"se simte.Actioneaza cum consideri tu ca e necesar.

 

 

Un sfat bun. Si eu cred la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce conteaza daca mai raspunzi, cand logica ta e cea a unui prescolar? Eu i-am raspuns din punctul de vedere al unui barbat, care e relevant pentru problema in cauza. Nu? Tot nu pricepi? Las' ca te faci mare intr-o zi si poate poate. :friends:

 

Nu era nici o eticheta, ci o analiza a ceea ce a scris. Asa cum pot concluziona ca bati campii din ceea ce scrii, si ca esti in cel mai bun caz un tont.

 

Cat despre experienta in materie de femei, ma minunez ca indraznesti sa mentionezi asa ceva, dupa ce ma pui sa-mi imaginez situatia in care o femeie fatala cauta sfaturi despre barbati pe net. :o:

 

Am o veste trista pentru tine: prietenele tale din Maxim nu constituie experienta.:friends: :o:

 

Vad ca unii scriu ca sa li se dea premiul I cu coronita pentru numarul de posturi? :hi: Se vede cine se crede aici barbatul fatal...du-te si te joaca, nu stii nimic despre viata;cu atat mai putin despre mine...mai sunt si cartile de colorat pentru petrecerea timpului liber... :jester:

 

Laur a observat bine cu sunt OBIECTIVA...a naibii de obiectiva. Tu chiar crezi EXACT ce am scris, ca alea 2 experiente esuate au fost singurele experiente din viata mea? Mai citeste si printre randuri... Nope, alea au fost esuate, dupa cum am scris, si am vrut sa disec gandirea care a stat in spatele lor...poate in general nu a fost nevoie sa fac eu primul pas, daca o vrei "servita la rece"...Asta ca intentie ascunsa; ca intentie generala, am scris un topic cu subiect general, nu referitor la mine (smartie!), nu ca sa cer eu sfaturi, ci ca sa vad cum se gandeste, in general... Accepti ideea ca pot exista si topicuri generale, nu cu referire la persoane? Nu e logic sa-mi sara zbantzu' cand vad din astia ca tine care nu ma cunosc, da' se reped sa-si dea cu presupusu'?

 

O fi greu de inteles, dar unii mai si gandesc inainte sa scrie; poate nu e nevoie sa fiu o femeie fatala sau una total neinitiata, ci doar una inteligenta...eu una nu sunt genul care "spune din casa"...daca vrei sa afli cum sunt nu e metoda cea mai indicata sa cauti aici... Informatia se mai si filtreaza, nu iei tot ce ti se da de-a gata! :)

 

Vorbeste cu Mosul sa-ti aduca un dictionar. De interpretare! Sau scrie-ti mare pe oglinda din baie "Nu ma voi mai baga unde nu stiu despre ce e vorba". Spor la treaba. :o:

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de gresit e ce spui !!!!

Cea mai aiuristica experientza a mea in domeniu :

Mai mult de zece ani am placut o femeie imens - avea un creier mult mai cretz ca al meu, un fizic impozant, ochi adanci si patrunzatori si o limba ascutttttttiiiiiitttttaaaaaaa ....genul care poate sa te ingroape in ironie din trei fraze

Ca urmare roiau admiratorii in jurul ei dar ...in silentium

Nu am zis nici o soapta in toti acesti ani, desi eram intr-un cerc intim de prieteni si ne vedeam foarte frecvent - probabil nici nu as fi zis vreodata daca soarta nu ne-ar fi facut sa fim impreuna - o intalnire absolut intamplatoare - in timpul cutremurului din 1990 - sub impactul psihologic - nici nu mai stiu cine a deschis discutia - dar cu stupoare ne-am uitat unul la celalalt : ne placeam amandoi de tot atata timp si fiecare dintre noi nu a zis nici o silaba pentru ca nu stia ce sa astepte de la celalalt !!!!

Morala : TACI SI PIERDE

 

:hi:

 

am spus 99%...restul de 1% e format din exceptii. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de gresit e ce spui !!!!

Cea mai aiuristica experientza a mea in domeniu :

Mai mult de zece ani am placut o femeie imens - avea un creier mult mai cretz ca al meu, un fizic impozant, ochi adanci si patrunzatori si o limba ascutttttttiiiiiitttttaaaaaaa ....genul care poate sa te ingroape in ironie din trei fraze

Ca urmare roiau admiratorii in jurul ei dar ...in silentium

Nu am zis nici o soapta in toti acesti ani, desi eram intr-un cerc intim de prieteni si ne vedeam foarte frecvent - probabil nici nu as fi zis vreodata daca soarta nu ne-ar fi facut sa fim impreuna - o intalnire absolut intamplatoare - in timpul cutremurului din 1990 - sub impactul psihologic - nici nu mai stiu cine a deschis discutia - dar cu stupoare ne-am uitat unul la celalalt : ne placeam amandoi de tot atata timp si fiecare dintre noi nu a zis nici o silaba pentru ca nu stia ce sa astepte de la celalalt !!!!

Morala : TACI SI PIERDE

 

:hi:

 

Ce bine ca s-a revenit on-topic! :jester:

Da, genul ala de femeie...poate din cauza asta nici unul nu spunea pe fata ca o place? Pentru ca ea ii intimida?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce bine ca s-a revenit on-topic! :hi:

Da, genul ala de femeie...poate din cauza asta nici unul nu spunea pe fata ca o place? Pentru ca ea ii intimida?

 

Asemenea femei sunt rare - din fericire - pentru ele si pentru noi

 

Ele : traiesc mai mult in singuratate - cei din jurul ei sunt paralizati de frica si convinsi ca ea are jde mii de admiratori mai de calitate decat ei ...singuratatea continua ...

Ei : se invart ca insectele la un bec puternic in intuneric .....ori se ard in tacerea noptii ori isi aleg eventual partnere mai cu capul pe pamant ....prea putini reusesc sa se deschida - si atunci ori e in contratimp ori nu sunt din lista celor cu sansa ...

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii place ceea ce vede, buzele i se vor intredeschide automat, ... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am gandit sa deschid topicul asta pentru ca este o intrebare la care niciodata nu am gasit un raspuns complet... Intotdeauna am fost reticenta in a-mi manifesta simpatia fata de cineva. Pe de o parte, mi-a fost teama sa nu cad in ridicol (am vazut astfel de faze si mi-am zis ca decat sa ajung acolo mai bine...). Pe de alta parte, singurele doua dati cand am indraznit sa fac eu primul pas, a iesit prost, desi eram mai mult ca sigura ca va fi bine... Asa ca m-am lasat de sportul asta. Pentru ca in viata nu e ca in filme...:hi:

 

As fi curioasa totusi cum ar fi fost bine, poate aflu citind raspunsurile voastre de ce am gresit ca am actionat/nu am actionat la timp, pentru ca uneori ma si intrebam "ce ar fi fost daca faceam eu un pas?". Complicat... :jester:

 

So...cum trebuie facut si care este granita (fina, de altfel) intre sexy si ridicol? Cand e ok ca o tipa sa ii dea de inteles un tip ca ii place de el? Cand e "prea mult" si risca sa para "agresiva" in abordare? Incercati sa priviti problema din toate unghiurile (si a lui, si a ei). :o:

 

ori il ademenesti fiindu-i in preajma dupa cum spunea harald...ori

 

ii pui mana pe oua si-i zambesti ironic apoi pleci :) si il lasi sa te convinga

 

Georgeasca vine intr-o zi la birou si spune:

- Fetelor, aseara ma bag in pat cu barbatul sa facem si noi ceva si-i pun mina pe testicule. Mai, si avea niste testicule reci ca gheata...

A doua zi Ioneasca zice si ea:

- Fetelor si eu m-am bagat cu barbatul in pat, i-am pus mina pe testicule si erau tot reci ca gheata...

- A treia zi apare si Popeasca batuta mar si cu ochii vineti.

- Ce-ai patit draga?

- Pai ma bag si eu in pat cu barbatul. Ii pun mina pe testicule si ce sa vezi?!? Fierbinti, fierbinti.

Atunci zic: "Draga ce fierbinti sint testiculele tale, ale lui Georgescu si Ionescu sint reci ca gheata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×