Sari la conținut
Forum Roportal
avolina

Profesorul perfect

Postări Recomandate

Ah, te invidiez... hihi... Eu n-am zis ca nu mi-e teama de astfel de situatii, poate panichez, poate rezist, dar tot misto o sa fie :- ... multumirea o sa apara in caz ca o sa observ cateva schimbari create de mine(doar in acele cazuri fericite.. ), in timp... :unsure: Doar de 2 ore ai tinut? La dirigintie ce fel a fost? Cunosc pe cineva care exact de ora asta  sa-a temut mai mult, desi a fost amuzanta...

[snapbacca]49119[/snapbacca]

Din pacate doar doua ore a presupus practica noastra,noi chiar ne enervam ca dupa doua ore vor sa ne dea note si mai erau profesori care aveau pretentii.Daca esti la Universitatea din Bucuresti cred ca de acelasi regim vei beneficia si tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a spune ca nu exista asa ceva :- Sau poate ca exista...profa noastra de romana ^_^ Desi ne pune sa citim 100000000de carti in vacanta si sa le mai si facem fise de lectura,ne pune sa invatam lectiile ca Tatal nostru,e o profa super misto pentru ca e singura care a incercat sa se apropie de noi,sa ne ajute in multe privinte si sa isi inghita nervii cand era nevoie.Plus ca isi da seama cand chiar nu mai putem si mai face cate o gluma sau ne lasa in pace :) Vine la ore tot timpul bine dispusa si atmosfera la ora ei e spuer.De aceea toata scoala o iubeste :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm...profesorul perfect...seamana cu dirigu meu,prof de info :unsure:

si distractie,si carte,si lucrari,si ascultat,si motivat absente :)",si organizat iesiri in oras sau la gratar o data pe saptamana ^_^

noi ne intelegem cu el de minune,e de gasca...

nu-i asa ca e the best? :oca: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca aveti profesori preferati si ca vedeti in ei profesorul perfect! Cand am propus tema nu m-am exprimat corect pentru.ca nu exista profesor perfect,dar sunt cazuri de profi, care se apropie de standarde inalte.Ah!ce-i invidiez pe profii care sunt iubiti de elevi :- mi-as dori sa ajung si eu asa intr-o buna zi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm.... parca am vb de imposibil ::-: pai in primul rand sa fie intre... adicaa si bun dar si rau.... sa nu compara elevii cum ar fi cei bogati cu cei saraci sau cei imbracati mai.....sexy :Pe sa fie cinstit si cu notele.... in timpul liber sa fie cel mai bun prieten si sa mearga cu elevii la suc sau chiar sa faca cinste :Pe si mi se pare cel mai interesant lucru...sa faca multe premii la sfarsit de an... pentru totii elevii cate o diploma... si ma refer la ce cl. e diriginte.... cum ar fii de ex: pentru cel mai mare chiulangiu, pentru cel mai mare fustangiu..... :Pe etc ... cu tot cu premiile obligatorii... dar ar fi mult mai interesant... ca premiul 1,2,3 si cele 3 mentiuni..... sa puna un obiect pretios sau mult mai scump.... pentru ca atunci elevii.... ar munci mai mult cu invatatura pentru a castiga acel cadou..... mai ales daca e vorba de $ nu? :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa mearga cu elevii la suc sau chiar sa faca cinste :Pe

 

pentru totii elevii cate o diploma

 

cu tot cu premiile obligatorii... sa puna un obiect pretios sau mult mai scump....

 

mai ales daca e vorba de $ nu? :Pe

[snapbacca]49466[/snapbacca]

 

mi se pare mie sau cineva e cam materialist aici? :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi se pare mie sau cineva e cam materialist aici? :Pe

[snapbacca]49491[/snapbacca]

las' ca avem noi ac de cojocul sau ... :- :unsure:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmmm.... parca am vb de imposibil ::unsure:: pai in primul rand sa fie intre... adicaa si bun dar si rau.... sa nu compara elevii cum ar fi cei bogati cu cei saraci sau cei imbracati mai.....sexy :Pe sa fie cinstit si cu notele.... in timpul liber sa fie cel mai bun prieten si sa mearga cu elevii la suc sau chiar sa faca cinste :Pe si mi se pare cel mai interesant lucru...sa faca multe premii la sfarsit de an... pentru totii elevii cate o diploma... si ma refer la ce cl. e diriginte.... cum ar fii de ex: pentru cel mai mare chiulangiu, pentru cel mai mare fustangiu..... :Pe etc ... cu tot cu premiile obligatorii... dar ar fi mult mai interesant... ca premiul 1,2,3 si cele 3 mentiuni..... sa puna un obiect pretios sau mult mai scump.... pentru ca atunci elevii.... ar munci mai mult cu invatatura pentru a castiga acel cadou..... mai ales daca e vorba de $ nu? :Pe

[snapbacca]49466[/snapbacca]

Mai,mai dar cate pretentii ai de la un profesor,sa-ti plateasca si consumatia!te-ai gandit la ce salariu de mizerie are!?! :- interesanta faza cu diplomele,dar fara cadouri ca nu are saracu' de unde sa dea la 30 elevi decat cate 10.000(ca asa mai ramane si el cu bani de paine) ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×